Matula – Picha, Sojka, Klazar, Tomeš – Vitebský (90. Horák), Martinec (84. Hruška), Ráliš, Štěrba (18. Vítek), Monteiro Noque – Vrljičak

Kyncl – Flade, Řeháček

Vydra Jan
Hráč utkání Radek Kopa Hráč utkání Vladimír Matula

Neproměněné šance a třetí domácí remíza !

Festival neproměněných šancí. Benátečtí fotbalisté v domácím souboji proti Dvoru Králové vyslali hned dvacet střeleckých pokusů, z nichž jedenáct mířilo do brankového prostoru! Konečnou remízu 1:1 zachraňoval ale až dvanáct minut před koncem obránce Glöckner. I poté měli benátečtí hráči několik výborných šancí k překlopení výsledku na svoji stranu, naráželi však na vynikajícího hostujícího brankáře Matulu, navíc je brzdila i střelecká nemohoucnost. Benátky tak naplno nebodovaly počtvrté v řadě, potřetí za sebou v domácím prostředí braly bod za remízu 1:1.

Od úvodních minut tohoto klání bylo jasné, podle jakých not se bude hrát. Benátečtí fotbalisté častěji drželi míč na svých kopačkách a také několikrát ohrozili hostujícího brankáře Matulu. Poprvé se o to postaral již po třech minutách hry Bodlák, s jehož střelou neměl královédvorský brankář větší starosti. O chvíli později rozjel akci Šimek přihrávkou na Milana Macka, jehož prudký centr si zpracoval znovu Bodlák, tentokrát ale cílil jen do boční sítě. Svůj třetí zákrok si Matula připsal v 8. minutě, kdy na rohový kop vyrazil Koškovu střelu. Následně střílel opět Bodlák, Matula byl ale znovu pozorný. Poté byl velmi nepřesný se svojí střelou Slicho, v další akci Košek na Šimkův centr nedosáhl. V ochozech to zašumělo ve 23. minutě, kdy Bodlákův centr z přímého kopu hlavičkoval Slicho mimo branku. O chvíli později poprvé prozkoušeli Straku také hosté. Portugalec Monteiro Noque vystřelil kolem bránícího Slicha, avšak pro zkušeného benáteckého brankáře se jednalo spíše o rutinní zákrok. Na druhé straně si Matula poradil se dvěma střelami Šimka. Ohrozit Straku se snažil také Monteiro Noque, zařízení ale minul. Benátečtí dále vládli hře. Slichova sólová akce byla zakončena nepřesnou střelou. Ve 41. minutě už musel Matula čarovat, a to hned dvakrát! Nejprve perfektně vytáhl Koškovu hlavičku. Během několika sekund si poradil také se střelou Slicha k bližší tyči. Po následném Holečkově centru usměrňoval míč Milan Macek, leč nad bránu. V poslední minutě se mezi hostujícími obránci dostal ke střele Mansfeld, avšak hrdina zápasu Matula se po míči natáhl a změnu skóre nepřipustil.

Drtivá střelecká převaha domácího týmu z první půle byla v úvodu té druhé tatam. Hosté opticky vyrovnali hru a několikrát nebezpečně zahrozili. Tak jako v 52. minutě, kdy Vrljičak vysouval střídajícího Vítka, jemuž na poslední chvíli pod nohy skočil Glöckner a srazil míč do bezpečí. Poté byla podprůměrná návštěva v Benátkách nad Jizerou svědky nepřesné střely Tomeše na jedné straně i Bodláka na té druhé. V 62. minutě našel Bodlákův centr naskakujícího Milana Macka, který hlavou orazítkoval břevno. O minutu později zahřmělo i na druhé straně. Monteiro Noque se vyhnul bránícímu Slichovi, střelou na zadní tyč ale minul. Tentýž hráč se snažil ohrozit Straku také o dvě minuty později, avšak nikterak nebezpečně. V 72. minutě přepouštěl střídající Jimmy míč lépe postavenému Bodlákovi, ten ale na balon o kousek nedosáhl. Po šedesáti vteřinách hry získal míč nastartovaný Monteiro Noque, ten nezištně našel nabíhajícího Vojtěcha Martince, který střelou o břevno poslal svůj tým do vedení – 0:1. S domácími mohlo být ještě hůře! Střelec branky Martinec ale nevyužil přečíslení dvou hráčů proti jedinému. Přes bránícího Šimka totiž nevybídl do sóla Vítka. Se svoji další, ne příliš nebezpečnou, střelou poté neuspěl ani Monteiro Noque. Benátečtí poté vystupňovali svůj tlak, činil se především střídající Boček, který byl vidět. Právě jeho centr byl sražen na rohový kop, po němž se do vzduchu pověsil Jimmy. Jeho ne úplně povedenou hlavičku dostal za brankovou čáru nekompromisně Lukáš Glöckner1:1. O minutu později dostihl Bodlák zdánlivě ztracený míč a našel Kommu, který ale vyprášil jen Matulovy rukavice. V 87. minutě zahrávali domácí přímý kop. Na zadní tyči zakončoval Borovička, hostující brankář opět výtečným zákrokem vyrazil míč, následnou dorážku Jimmyho hosté zblokovali. Zápas gradoval. Matula si výtečným zákrokem poradil i se sólem Jimmyho. Milan Macek poté překládal míč znovu Jimmymu, který ve skluzu minul prázdnou část brány. Po tříminutovém nastavení hlavní rozhodčí Kyncl zápas ukončil.

Benátečtí tak potřetí v řadě na svém trávníku nebodovali, i když svým fotbalem v tomto utkání přítomné diváky určitě nenudili. Výhru by už nyní ale potřebovali jako sůl. Proti nim ale bude stát opravdu silný sok. Příští týden totiž zajíždí na půdu Velkých Hamrů.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Potřetí za sebou jsme v domácím zápase remizovali, avšak dnes jsme k vítězství měli nejblíže. Žádnému hráči nemohu vytknout, že by hrál špatně a že by utkání neodmakal. Myslím si, že jsme byli lepším týmem jak kombinačně, tak i co se šancí týče. Bohužel na tohle se fotbal nehraje. Musíme dávat góly a dnes jsme předvedli, že i stoprocentní šance dokážeme neproměnit. Hosté v tomto zápase hráli vyloženě na brejky a jeden z nich, zhruba v 70. minutě, proměnili v branku. Poměrně brzy jsme dokázali srovnat dorážkou Lukáše Glöcknera. Měli jsme relativně dost času na další branku. I v poslední čtvrthodině jsme si dokázali vytvořit šance, které byly vyloženě brankové. Dnes bych vyzdvihl výkon hostujícího gólmana, protože nám chytil tři nebo čtyři vyložené góly. Svým způsobem toto utkání pro hosty vychytal. Znovu říkám, že dnes nemohu nikomu nic vytknout, předvedli jsme dobrý výkon, vytvořili jsme si šance, bohužel jsme proměnili jen jednu, a proto máme jen bod.

Jiří KUNEŠ

TJ Dvůr Králové Jiří KUNEŠ

V prvním poločase byli domácí hráči jednoznačně lepším týmem, přehrávali nás. O poločasové přestávce bychom konečnou remízu brali. Ve druhém poločase jsme více vystrkovali růžky. I když domácí byli více na míči, naše brejky byly nebezpečné. Konečný výsledek 1:1 je pro nás asi dobrý. Na druhou stranu nás trošku mrzí, že jsme nějaké brejky nedotáhli do konce. To bychom ale asi chtěli trochu moc.

Předzápasové představení soupeře TJ Dvůr Králové naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Benátky – TJ Dvůr Králové ZDE!

• Kolín – Horky 2:1 (0:0)

Příští 9. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Velké Hamry – Benátky, Kutná Hora – Čáslav (10:15), Dvůr Králové – Kolín (10:15), Náchod – Libiš, Vysoké Mýto – Kosmonosy, Tochovice – Letohrad, Poříčany – Hlinsko, Horky – Trutnov.