Martínek – Šťastný, Kvítek

Poppr Zbyněk
Hráč utkání Martin Borovička Hráč utkání Erik Zavřel

Tři body utekly Benáteckým v devadesáté minutě !

Před zápasem by bod brali, po jeho konci v nich ale přetrvávají rozporuplné pocity. Benátečtí fotbalisté proti vedoucímu Vysokému Mýtu dlouho vedli nejtěsnějším rozdílem. Dvě minuty před koncem byl navíc vyloučen hostující Wimmer a zdálo se, že tři body zůstanou v Benátkách. V 90. minutě však hosté podnikli rychlý brejk. Exligový Rezek našel centrem kapitána Jana Dvořáka a ten zařídil plichtu.

Úvod utkání se nesl v pozvolném duchu bez větších příležitostí na obou stranách. Hosté byli možná o krapet více u míče, Straka v domácí bráně se ale spíše nudil. V 9. minutě se uvolnil na pravé straně domácí Mansfeld, nabíhající Macek ale na jeho centr nedosáhl. První střelecký pokus tak registrujeme až ve 24. minutě. Šimkova střela ale nepřidělala Zavřelovi větší problémy. Na druhé straně dopadl o minutu později také Wimmer, o poznání razantnější pokus ale zkrotil domácí brankář Straka. Ve 39. minutě zahrávali domácí hráči rohový kop. Ve zmatku před Zavřelem si našel míč kapitán Viktor Šimeček, který hlavou poslal míč do sítě – 1:0. S těsným náskokem tak odcházeli domácí hráči do kabin.

V úvodu druhé půle napřáhl zpoza vápna hostující Kopřiva, Straka byl ale připraven. Poté se hrál vyrovnaný fotbal, domácí se dostali k několika zajímavým centrům, se kterými si ale dokázal brankář Zavřel či vysokomýtská obrana poradit. Straka musel zasahovat v 71. minutě. Kopřiva zahrával přímý kop z velmi výhodné pozice, obstřelil zeď, zkušený benátecký brankář byl ale na místě. S přibývajícím časem se otevírala okénka v defenzívě hostujícího týmu. Domácí ale pojistku nedokázali přidat. Nejblíže byl v 82. minutě střídající Boček, který zůstal volný před Zavřelem, ten jej ale vychytal. V další akci chyběl Zoubkovi krok k zakončení. V 88. minutě dostal za přílišné řečnění druhou žlutou kartu a následně i červenou kartu hostující Wimmer a Vysoké Mýto muselo dohrávat o deseti. I v oslabení však dokázali hostující hráči skórovat. V 90. minutě se na pravé straně dostal míč k Rezkovi, ten přesným centrem našel nabíhajícího kapitána Jana Dvořáka, který hlavou uklidil míč k tyči – 1:1. Chvíli poté hlavní rozhodčí Martínek zápas ukončil.

Bod proti vedoucímu týmu se určitě počítá. Benátečtí hráči ale v koutku duše, hlavně po průběhu tohoto zápasu, chtěli více. K předposlednímu podzimnímu zápasu na zajíždí na půdu předposlední Kutné Hory, kde by si jistě přáli připsat teprve druhou výhru na venkovním hřišti.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

V dnešním zápase jsme očekávali extrémně těžkého a fotbalového soupeře, což se potvrdilo. Remízu 1:1 bychom před zápasem brali všemi desíti. Po tom průběhu je to určitě zklamání. Hráli jsme proti deseti hráčům, navíc jsme v 90. minutě inkasovali. Kluky musím pochválit, protože zápas odmakali. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Škoda, že ke konci utkání neproměnil svoji šanci Honza Boček, mohlo být po zápase. Bohužel, to je fotbal. Remíza s Vysokým Mýtem je asi dobrá. Po tom průběhu bychom si ale určitě zasloužili více. Momentálně tak vládne z výsledku spíše zklamání. Budu se opakovat, kluky musím pochválit. Celý tým předvedl skvělý výkon.

František DVOŘÁK

SK Vysoké Mýto František DVOŘÁK

Myslím si, že v prvním poločase nám zejména chyběl pohyb. Naše hra byla strašně statická, domácí velice dobře bránili, vykrývali prostory. Nebyli jsme schopní se kombinací dostat do zakončení. Chyběl nám tlak do vápna, chyběly i centry a odražené míče. Všude jsme byli pozdě. V prvním poločase nebyla naše hra, když to řeknu slušně, vůbec dobrá. Vyústěním naší pasivní hry byl zbytečný rohový kop před koncem prvního poločasu, ze kterého jsme inkasovali. Dá se říct, že to byla první střela domácího týmu na branku a Benátky se tak zaslouženě dostaly do vedení. Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání. Smutné je, že nejvíce naši hru rozhýbal nejstarší hráč v kádru, šestatřicetiletý Tomáš Rezek, který svým centrem nám naštěstí zachránil bod. Avšak nejen on. Těsně před koncem, když už jsme hráli vabank, Erik Zavřel chytil stoprocentní šanci domácího týmu, jinak by bylo utkání rozhodnuté. Musím říci, že náš dnešní výkon nebyl vůbec dobrý. Z minima jsme vytěžili maximum, protože domácí byli lepší, více chtěli. Byla na nich vidět větší snaha o výhru.

Předzápasové představení soupeře SK Vysoké Mýto naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Benátky – SK Vysoké Mýto ZDE!

• Kolín – Letohrad 6:2 (4:1)

Příští 13. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Benátky (10:15), Náchod – Kolín, Vysoké Mýto – Dvůr Králové, Tochovice – Libiš, Letohrad – Čáslav, Horky – Hlinsko, Trutnov – Kosmonosy, NEDĚLE: Poříčany – Velké Hamry.