Matějka – Balík, Vokurka, Dušek, Benda (80. Ivaník) – J. Čížek, Mourek, M. Čížek, Sirotek (43. Matoušek) – Pazderník, Jendruščák

Klír – Fojtík, Braun

Prislupský Martin
Hráč utkání Lukáš Glöckner Hráč utkání Ondřej Matějka

Podzimní část zakončena domácí remízou !

Benátečtí fotbalisté se rozloučili s podzimní částí divizní soutěže dělbou bodů. Před vlastními fanoušky hostili nováčka z Tochovic, který v závěru první poloviny soutěže nabral solidní formu a o body obral nejednoho favorita. I když první půle vyzněla herně i výsledkově pro domácí. Hosté po změně stran vyrovnali díky proměněnému pokutovému kopu zkušeného Jendruščáka a remízový stav vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího Klíra.

Vstup do zápasu měli jednoznačně lepší domácí fotbalisté. Ti častěji drželi míč na svých kopačkách a také byli nebezpečnějším týmem. Hned ve 4. minutě zakončoval po rohovém kopu nebezpečně Mansfeld, tochovickou bránu ale těsně přestřelil. O další čtyři minuty později měli domácí výhodu trestného kopu z ideálního místa. Kapitán Šimeček tlačil míč k tyči, kam se ale natáhl brankář Matějka a výborným zákrokem vytěsnil míč na rohový kop. Zahřmělo ale také na druhé straně. Po deseti minutách hry nevyužil nedorozumění v benátecké obraně Pazderník, jehož vychytal Straka. Ve 23. minutě zahrával Bodlák přímý kop z levé strany, míč točil na zadní tyč, kde se benátečtí hráči neprosadili. Po dalším centru však nejvýše vyskočil Lukáš Glöckner a po zásluze poslal svůj tým do vedení – 1:0. Poté se hrál fotbal bez větších vzruchů na obou stranách. Až ve 42. minutě Šimek poslal míč do vápna na Šimečka, kterému se střela příliš nepovedla a míč tak doklopýtal k pozornému Matějkovi.

Druhý poločas orámovala Bodlákova střela, kterou musel mladý brankář Matějka vyrazit na rohový kop. V 58. minutě spěchal za míčem Jendruščák, toho v pokutovém území poslal k zemi brankář Straka a hlavní rozhodčí Klír odpískal penaltu. Tu si vzal na starost právě Petr Jendruščák, poslal Straku na druhou stranu a vyrovnal – 1:1. Benátečtí i nadále byli střelecky aktivnějším týmem. Glöckner však Matějku nepřekvapil, chvíli poté hlavičkoval Šimek ve vápně mimo. V 79. minutě po rohovém kopu udržel Macek míč pro Šimka, jehož střelu vytlačil Matějka na břevno. Benátečtí poté nevyužili další standardní situaci, když Bodlák trefil pouze zeď. Po krátkém nastavení byl tento zápas ukončen.

Benátečtí tak nenavázali na tříbodový zisk z Kutné Hory a proti dalšímu týmu ze spodku tabulky si připsali pouze bod. Nyní je čeká zasloužená zimní přestávka a poté, doufejme, po vzoru let minulých, jarní odvety.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Dnes jsme neodehráli povedené utkání. V podstatě vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli v kabině. Měli jsme špatný výběr místa, jak s míčem, tak i bez míče a také pomalé reakce. Za stavu 1:0 jsme si tento výsledek měli pohlídat. Sportovně musím přiznat, že hosté si bod zasloužili. Pro nás je to bohužel málo.

Marek ZÁRYBNICKÝ

SK Tochovice Marek ZÁRYBNICKÝ

Tohoto bodu si velice vážíme. Víme, že Benátky jsou výborné. Dívali jsme se na ně na video. Myslím si, že právem jsou na špičce soutěže. Jeli jsme sem s nadějí, že případný získaný bod by nám pomohl do jarní části. Víceméně se nám to povedlo. Řekl bych, že domácí při vedení 1:0 se trošku uspokojili. Možná jsme je zaskočili tím, že jsme se neodevzdali a že jsme chtěli hrát. Nakonec se nám také podařilo vyrovnat na 1:1, řekl bych, že zaslouženě. Poté ale opět Benátky převzaly otěže zápasu a my přežili několik šancí. Získaný bod je pro nás dobrý.

Předzápasové představení soupeře SK Tochovice naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Benátky – SK Tochovice ZDE!