Otáhal – Hakl, Štancl, Soběslav – A. Čapek (29. Pelyak, 83. Šlehofer), Koděra (67. Šindelář), Milec, P. Čapek, Vácha – Sodoma, Vondráček (83. Bareš)

Kvaček – Schmeiser, Bečvář

Paták Viktor
Hráč utkání Radek Kopa Hráč utkání Jiří Vondráček

Remízu zachránil dvě minuty před koncem Kopa !

Velice těžký soupeř čekal na benátecké fotbalisty v 7. kole divizní skupiny C. Do Benátek nad Jizerou totiž zavítal druhý Kolín, tedy tým, proti kterému se Benátkám příliš nedaří. Vždyť s ním v novodobé historii ještě na domácím pažitu nebodovali. I tento zápas se dlouho nevyvíjel dle domácích představ a not. Kolínští vedli nejtěsnějším rozdílem, navíc zahodili velké množství brankových příležitostí. A tak přišel trest! Dvě minuty před koncem řádné hrací doby se po rohovém kopu nejlépe zorientoval domácí Kopa, který dotlačil míč z jediné střely, která směřovala mezi tyče, do brány a rozpoutal tak vlnu euforie. Na konečné remíze 1:1 nic nezměnilo ani břevno hostujícího Váchy z nastaveného času. Kolínský tým je složen z velkého množství zkušených hráčů, kteří prošli vyššími soutěžemi, někteří dokonce i první ligou. Přesně tak působí i jeho herní projev na hřišti. Co naopak u hostů patrně trošku pokulhává, je kultura chování. Zanechat po sobě kabinu v takovém stavu, jako ji opustil přední tým této divizní skupiny, je opravdu na pováženou. Tato výtka samozřejmě nesměřuje jen na hráče středočeského rivala, ale i na realizační tým kolínských borců.

Samotné derby začalo pozvolna. Oba brankáři neměli příliš práce, u míče byli častěji hosté, do vyložených šancí se ale nedostávali. Průměrná návštěva tak byla svědkem pouze několika náznaků šancí. Tak jako v případě akce domácího Šimka, po jehož přihrávce nezpracoval míč Milan Macek či akrobatického pokusu Sodomy, který ale až ke Strakovi neprošel. První střelu tak měl na svědomí až domácí Slicho po akci Milana Macka, brankář Otáhal ale kontroval míč, který směřoval vedle jeho levé tyče. Domácí brankář Straka poté musel dávat pozor při dalekonosném pokusu Štancla, ten jej z klidu ale příliš nevyvedl. Ve 20. minutě vysunul domácí Jimmy Bodláka, který si obhazoval právě Štancla, jenž jej před pokutovým územím poslal na trávník. Míč si k zahrávání trestného kopu připravil Milan Macek, avšak trefil jen dobře postavenou zeď. Na druhé straně právě Milan Macek poslal nešťastně do sóla Váchu, toho ale benátečtí hráči, za cenu rohového kopu, eliminovali. Po téměř půl hodince hry hosté vystřídali. Adama Čapka nahradil Pelyak a hostující trenér Pavlík měl při této volbě šťastnou ruku. Ve 31. minutě sice Vondráček pokořil Straku, v tu chvíli už měl ale pomezní rozhodčí Schmeiser praporek nad hlavou, jímž signalizoval ofsajd. Ve 38. minutě byl za postranní čárou s tržným zraněním ošetřován Kopa, domácí tak byli chvíli nuceni hrát pouze o deseti hráčích a hosté toho bezezbytku využili. Hlavičku Pavla Čapka ještě dokázal Straka vyrazit, po nedůrazu vně pokutového území se ale balon dostal ke střídajícímu Denisi Pelyakovi a ten namířil přesně do levé šibenice – 0:1. Ochozy zašuměly ve 43. minutě po pěkné střele Jimmyho, ta ale kolínskou bránu minula, byť pouze o píď. Po jedné minutce nastaveného času hlavní rozhodčí Kvaček odpískal konec první půle.

Ta druhá se dlouho nesla v režii kolínských fotbalistů. Jejich snahu jako by předznamenala akce Vondráčka, jehož štiplavou střelu ze 46. minuty ale Straka vyrazil. O chvíli později se po pravé straně prohnal Hakl, následně zakončoval Pelyak. Domácí ovšem srazili míč ke Strakovi, který si poradil. Tlak kolínského týmu byl umocněn i několika rohovými kopy, benátečtí hráči se však bránili úspěšně. V 54. minutě centroval Soběslav, do míče se rybičkou položil kanonýr Sodoma, avšak pozorný Straka vyškrábl balon na rohový kop. Po něm hlavičkoval nepřesně Štancl, po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal tentokrát Hakl. I on ale nebyl přesný, trefil jen ochrannou síť. Do téhož místa mířil též Koděra, který byl důraznější než Slicho, nicméně chyběl mu větší klid na přesnější střelu. Agilní Hakl poté našel Sodomu, který ale prováhal vhodný okamžik ke střele, k té se nakonec dostal, byla mu ale zblokována. Nepřesný byl také Pelyak, jehož pokus skončil až nad ochrannou sítí. V 62. minutě se za Holečkova záda dostal Sodoma, který se vyhnul i Zabilanskému a postupoval sám na Straku. Zkušený benátecký brankář ale i tento minisouboj vyhrál a udržel benátecké akcie nad vodou. O chvíli později mohl Sodoma postupovat znovu sám na branku, tentokrát jej ale zastavil praporek pomezního rozhodčího Bečváře, což se kolínskému útočníkovi vůbec nelíbilo. Za projevy nespokojenosti byl ohodnocen žlutou kartou. Chuť to ale kolínskému útočníkovi vůbec nesebralo a v 65. minutě se řítil do další šance, tentokrát ale trefil jen nohy brankáře Straky. Domácí odpověděli velmi nepřesnou střelou střídajícího Mansfelda. Od 70. minuty se hra opticky začala znovu vyrovnávat. Předzvěstí byla Slichova střela, která ale o kousek minula bližší tyčku. Otáhal nemusel zasahovat ani po pokusu kapitána Šimečka, který byl tečován na rohový kop, ani po následné hlavičce Slicha z přední tyče, ta mířila do ochranné sítě. V závěrečné pětiminutovce se nejprve po míči neúspěšně natahoval hlavou Jimmy. V 87. minutě Kommův centr ukopl dezorientovaný Vácha na rohový kop. Po něm vznikl před Otáhalem velký závar, kde byl nejdůraznější Radek Kopa a z první, jak se později ukázalo také jediné, střely na branku, docílil kýženého vyrovnání – 1:1. Opaření hosté mohli záhy inkasovat znovu. Mansfeld předkládal míč Milanu Mackovi, ten byl zcela volný, balon ale nezpracoval. V 90. minutě nastartoval Bareš Hakla, ten posunul míč na Pavla Čapka, který si všiml nabíhajícího Váchy, jehož střelu zastavilo břevno domácí brány. Hosté se hnali za vedoucí brankou. Pavel Čapek střílel v nastaveném čase kolem bránícího Glöcknera, do brankového prostoru ale nemířil. To byla také poslední akce tohoto zápasu. Utkání, ve kterém byli hosté blíže ke třem bodům, dlouho v něm vedli, nakonec ale z Benátek nad Jizerou odjížděli zklamaní pouze s jedním bodem.

Benátečtí tak díky brance v závěru tohoto střetnutí nepřišli o domácí neporazitelnost. Tu budou hájit také příští týden, kdy se opět představí před svými diváky. Tentokrát jim bude soupeřem tým z východu Čech – Dvůr Králové.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Hodnocení dnešního zápasu bych rozdělil na dva poločasy. Kolín má samozřejmě velmi kvalitní mužstvo. V divizi je to vůbec jeden z nejlepších týmů. Jsou na tom dobře kombinačně, navíc silní na míči. Myslím si, že v prvním poločase se nám jejich hru podařilo dobře eliminovat. Vyjma inkasované branky jsme soupeře nepouštěli do šancí. Gól jsme dostali po centru a hlavičce, kterou Radim Straka vyrazil, bohužel pro nás Kolín tuto situaci dohrál a nějakým tlakem v pokutovém území dotlačil míč do brány. Řekl bych, že první poločas jsme měli zvládnout bez inkasované branky. Samotná hra ale z naší strany nebyla špatná. Bohužel opět se potvrdilo to, co nás trápí v posledních zápasech. Nedostáváme se do vyložených šancí. Prohrávali jsme 0:1 a šli do druhé půle s tím, že výkon z první pětačtyřicetiminutovky bychom chtěli minimálně udržet. Opak byl ale pravdou. Kolín svým způsobem rozbalil svoji hru, tak jak ho známe. Ve druhém poločase byl jednoznačně lepším týmem. Hlavně nás trápil Sodoma. Tak, jak jsme na něho hráli v prvním poločase dobře, tak ve druhé půli jsme si s ním vůbec neporadili. Nahoře uhrál všechny míče, rozděloval je, připravoval šance a sám se do nich i dostával. Shodou okolností a díky některým dobrým zákrokům Radima Straky nám dnes žádnou branku nevstřelil. Jak jsem již řekl, druhý poločas Kolín ovládl herně i co do počtu šancí. Nakonec se k nám ale dnes přiklonilo štěstí. V minulých zápase jsme ho neměli, dnes při nás stálo. V 88. minutě jsme po standardní situaci dokázali vyrovnat, kdy jsme také dotlačili míč do brány. Svým způsobem jsme utkání nějak dohráli. Po průběhu zápasu musíme získaný bod brát, protože Kolín měl k vítězství určitě blíže.

Petr PAVLÍK

SK Sparta Kolín Petr PAVLÍK

Dnes jsme sto čtyřiceti divákům jasně ukázali, jak se dá zremizovat jasně vyhraný zápas. Místo toho, aby to skončilo, ve vší úctě k domácím, 1:5, tak si odvážíme pouze bod po naší nedisciplinovanosti, kdy hráči byli upozorňovaní, že domácí rychle rozehrávají standardní situace, přesto se našich pět hráčů otočí zády k míči. Pro mě je tohle zcela nevysvětlitelné, nechápu to a tímto jsme toto utkání zcela degradovali. Myslím si, že jsme byli lepší, přesto si odvážíme jen jeden bod.

Předzápasové představení soupeře SK Sparta Kolín naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Benátky – SK Sparta Kolín ZDE!

• Tochovice – Horky 3:4 (1:2)

Příští 8. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Libiš – Velké Hamry (10:15), Kosmonosy – Poříčany (10:30),  Letohrad – Kutná Hora, Trutnov – Tochovice, NEDĚLE: Benátky – Dvůr Králové, Čáslav – Vysoké Mýto, Hlinsko – Náchod, Kolín – Horky.