Hartych – Marek, Podzimek, Žižka, Šimáček – Šulc (69. Kubelka), Mašek (46. Fišer), Smetana, Fabián (89. Maryška), Král (75. Mulligan) – Kohout (69. Kořínek)

Vnuk – Vokoun, Vojáček

Pospíšil Miloslav
Hráč utkání Radim Straka Hráč utkání Jan Podzimek

Derby proti Kosmonosům nenašlo vítěze !

Derby utkání dvou okresních rivalů nabídlo zajímavou podívanou. Hosté z Kosmonos se zásluhou Maška velice brzy dostali do vedení, které ještě mohli v prvním poločase několikrát navýšit. Druhá půle patřila Benátkám nad Jizerou. Domácí, jako již poněkolikáté v této sezóně, však žehrali na koncovku. Přesto v 68. minutě zakončil pohlednou útočnou akci Mansfeld a vyrovnal. I když vedoucí gól visel v závěru několikrát ve vzduchu, Lacinovi svěřenci další recept na kosmonoského brankáře Hartycha nenašli.

Neuplynula ještě ani minuta hry, když po centru z levé strany zakončoval domácí Macek nad bránu. V 5. minutě rozjel akci Fabián, po následném centru z levé strany přepustil Kohout míč na nabíhajícího Michala Maška, který uklidil balón do sítě – 0:1. Domácí odpověděli individuální akcí Mansfelda, která ale nebyla zakončena střelou. Benátečtí byli více u míče, což dokumentovala Mackova střela zpoza bránícího hráče, se kterou si bez větších obtíží poradil hostující brankář Hartych. V 18. minutě zahřmělo před Strakou. Borovičkovu nepřesnost mohl potrestat Fabián, který uháněl sám na benáteckého brankáře, jenž jej ale vychytal. O chvilku později Kommův centr propadl pokutovým územím k Mackovi, který vyprášil Hartychovy rukavice. Ve 26. minutě zahrávali domácí hráči standardní situaci, o míče ale přišli, z čehož pramenil rychlý kontr, vedený Králem, ten se dostal až před Straku, který znovu podržel svůj tým. Po následném rohovém kopu nedosáhl hlavou na míč Marek. Na druhé straně na Kommův centr naběhl Zabilanský, hlavičkový pokus se mu ale příliš nevydařil. V závěru první půle byli opticky lepší hosté. Po Fabiánově centru pěkně střílel Šimáček, Straka musel vyrazit míč na rohový kop. V poslední minutě byla nejprve Kopova střela zblokována, poté na míč nedosáhl Borovička, který operoval před Hartychem. Ve třetí nastavené minutě poté po rohovém kopu hlavičkoval kosmonoský Šulc, mířil ale jen do míst, kde byl připravený Straka. Tímto pokusem také skončila první půle.

Do té druhé nechali domácí trenéři v kabině zraněného Zedníčka, jehož nahradil ofenzivnější Jimmy. Střídali také hosté. Maška, hrajícího se žlutou kartou, nahradil pro druhou pětačtyřicetiminutovku Fišer. Uběhly dvě minuty hry, když pěkný centr z pravé strany hlavičkoval Macek nad hostující bránu. Benátečtí hýřili aktivitou a hosté se za polovinu hřiště dostávali po celý druhý poločas spíše jen sporadicky. Vyložená šance z benátecké strany ale dlouho nepřicházela. Můžeme tak registrovat jen nepřesné pokusy Jimmyho či Macka. V 68. minutě Kommův centr z hloubi pole našel rozběhnutého Adama Mansfelda, který se podíval, kde stojí Hartych a bezpečně poslal míč k pravé tyči – 1:1. Benátečtí chtěli zlomit utkání na svou stranu. Aktivní střídající Mbah protáhl brankáře Kosmonos, ten musel zasahovat i po následném rohovém kopu, kdy jej prověřil střílející kapitán Šimeček. Pět minut před koncem vystřelil zpoza vápna Mansfeld, Hartych kontroloval míč, který mířil kousek vedle levé tyče. Z podobného místa zakončoval o několik desítek sekund déle také Komma, ani on ale nebyl přesný. Benátky přidávaly na aktivitě, po rohovém kopu se od Glöcknerovy paty odrazil míč nad břevno. K určení vítěze nepomohlo ani čtyřminutové prodloužení. Po Zabilanského centru pouštěl Jimmy míč Mackovi, který se v mlýnici provinil útočným faulem vůči brankáři Hartychovi. Definitivní tečku za tímto zápasem udělala Kommova střela, která skončila v ochranné síti.

Benátečtí si možná za druhý poločas zasloužili vyhrát, nicméně nedotáhli několik velmi dobrých útočných akcí ke zdárnému cíli. V příštím kole, poprvé v historii, zajíždí na půdu dalekého Hlinska. Vyhrát by se nyní určitě hodilo.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Utkání určitě hodně ovlivnila vstřelená branka hostů v úvodu, kdy Kosmonosy krásně vyřešily rychlý brejk. Museli jsme dotahovat. Soupeř hrál z bloku, čekal, s čím přijdeme. Hosté dlouho odolávali, nemohli jsme se do nich dostat, i když jsme si nějaké náznaky šancí vypracovali. Kosmonoští naopak hrozili z brejků. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty. Ve druhém poločase jsme už dominovali. Kosmonosy jsme zamkli na jejich polovinu a bušili do nich. Bohužel jsme ale nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. Nakonec tedy z dnešního zápasu bereme bod. Myslím si, že za výkon ve druhé půli jsme dnes mohli určitě vytěžit tři body.

Michal MAŠEK

SK Kosmonosy Michal MAŠEK

Se získaným bodem jsme spokojení. Vedli jsme a do konce prvního poločasu měli ještě další dvě šance. Pokud bychom je proměnili, myslím si, že bychom tento zápas zvládli. Ve druhém poločase jsme byli trošku pod tlakem, takže bod je pro nás zlatý. Odsud se body příliš vozit nebudou.

Předzápasové představení soupeře SK Kosmonosy naleznete ZDE!

• Libiš – Hlinsko 3:1 (1:0)

Příští 20. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Kosmonosy – Dvůr Králové (10:30), Tochovice – Kutná Hora (13:00), Letohrad – Náchod, Trutnov – Poříčany, Horky – Vysoké Mýto, NEDĚLE: Hlinsko  Benátky, Kolín – LIbiš, Čáslav – Velké Hamry.