Hofírek – Mir. Macek, Turner, Kraus, Knap, Rajnoch, Holubec (75. Balcar), Valášek (59. Štěpánek), Mařas, Zezula, Slavík (81. Meliš)

Dujsík – Zoufalý, Mach

Braun Karel
Hráč utkání Adam Mansfeld Hráč utkání Matěj Mařas

Vstup do sezóny se vydařil, Trutnov si odvezl čtyři branky !

Od doby, kdy benátečtí fotbalisté naposledy nastoupili do mistrovského zápasu, uběhlo už téměř deset měsíců. V neděli 1. srpna svěřenci trenérů Truksy a Jakubce odstartovali nový soutěžní ročník Fortuna Divize C, když hostili tradičního účastníka této skupiny – MFK Trutnov. Mladý hostující celek u Jizery po celé utkání tahal za kratší konec pomyslného provazu, neboť Benátky si podmanily hru, často ohrožovali branku soupeře a z tlaku vyprodukovali také čtyři branky. V první půli otevřel skóre Slicho, aby o deset minut později Zoubek zvýšil na rozdíl dvou tref. Stejným počtem gólů zatížili domácí konto brankáře Hofírka také ve druhé půli, kdy Macek s Koškem dali konečnou podobu zasloužené vysoké výhře Benátek!

Benátečtí fotbalisté diktovali tempo hry od samého počátku utkání a už v jeho úvodu se trutnovská obrana s brankářem Hofírkem musela mít na pozoru, ovšem to ještě ustála. První změna skóre mohla přijít v 19. minutě, kdy se po rohovém kopu následně k odraženému míči dostal Tomáš Slicho a krásnou dalekonosnou střelou orazítkoval tyč! Příliš ho to ale mrzet nemuselo, neboť o minutu později si hlavu Tomáše Slicha našel trestný kop Jana Kysely a bylo to - 1:0. O deset minut později předvedli domácí po dlouhém nákopu hezkou kombinační akci a na jejím konci Filip Zoubek mezi nohy gólmana zvýšil na poločasových - 2:0.

Aktivita Benáteckých nepolevila ani ve druhé půli a neměnil se ani obraz hry. Statistika střel jasně vypovídá o tom, že celek od Jizery zásoboval brankáře Hofírka víc než dost a přišla za to také sladká odměna v podobě dalších dvou míčů v jeho síti. Ve 49. minutě vystihl chybnou malou domů hostí Milan Macek a svým typickým důrazem byl o chlup rychlejší než brankář, a i když dostal, jak se říká, naloženo, upravil na 3:0 a dodal na kopačky svých spoluhráčů potřebný klid, protože z takového manka už se soupeř dostane jen těžko. Zvrat v utkání nenastal, naopak přišla ještě jedna trefa, a to v 81. minutě. Filip Zoubek svým stříleným centrem našel v malém vápně přesně kopačku střídajícího Dominika Koška, který pečetil výhru domácích čtvrtým gólem - 4:0.

Po zcela zasloužené výhře, kterou Benátky potěšily své fanoušky, se už družina trenérů Truksy a Jakubce bude pilně připravovat na druhé divizní kolo, v němž vyrazí na dalekou cestu do východočeského Letohradu, který prohrál úvodní kolo v Libiši 4:0. Ovšem dle slov domácího trenéra Jíry, to byl obrovsky těžký zápas s kvalitním soupeřem, který přijel do Libiše výborně připravený. Benátečtí tedy nesmí určitě nic podcenit a kvlalitně se připravit na težké utkání.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Byl to po nějaké době soutěžní zápas, na který jsme se všichni moc těšili, protože ta pauza bez toho fotbalu byla dlouhá. Pro nás se celkově jednalo o výborný vstup do sezóny a jednoznačné vítězství 4:0 je podle mě zasloužené.  Měli jsme skvělý vstup do utkání, už do sedmé minuty jsme tam měli tři takové pološance nebo závary, kdy už jsme mohli skórovat. Ve 20. minutě jsme po standardce Tomášem Slichem dali první gól, za deset minut přišla parádní průnikovka od Matěje Bodláka na Filipa Zoubka, který prostřelil gólmana, a bylo to 2:0. Soupeře jsme do ničeho moc nepouštěli a měli hru pod kontrolou. Jsem rád, že jsme nepolevili ani ve druhém poločase a i po prostřídání sestavy jsme dali další dva góly. Nejdříve Milan Macek prokázal svůj typický důraz, byl u míče dříve než brankář a dal na 3:0 a čtvrtý parádní gól, když Filip Zoubek našel před prázdnou brankou Dominika Koška. Soupeř měl jednu šanci, kdy to ale dokázal dobře vyrazit Radim Straka. Z celkového pohledu jsem spokojen, hráli jsme dobře a jsem rád, že se do hry dostali na dost minut i hráči z lavičky, protože jsme kádr rozšířili.

Miloš DVOŘÁK

MFK Trutnov Miloš DVOŘÁK

Domácí vyhráli určitě zaslouženě, protože byli ve všech směrech lepší než my – byli agresivní, důrazní, silní na míči. Myslím, že mají velice kvalitní mančaft, vzadu tři zkušené borce, kteří dobře rozehrávají hru a dále měli dobré náběhy. Z mého pohledu to bylo velice kvalitní utkání, jsem rád, že jsme takhle na začátku chytili kvalitního soupeře, aby si naši hráči udělali takový obraz hry, protože jestli chceme pomýšlet na dobré pozice, tak musíme přidat přesně na těch činnostech, které zdobily domácí a hrát takový fotbal jako oni.

Předzápasové představení soupeře MFK Trutnov naleznete ZDE!

• Kosmonosy – Kolín 1:1 (0:1)

Příští 2. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Letohrad – Benátky, Kutná Hora – Poříčany (10:15), Kosmonosy – Hlinsko (10:30), Tochovice – Náchod, Trutnov – Dvůr Králové, NEDĚLE: Horky – Velké Hamry, Čáslav – Libiš, Kolín – Vysoké Mýto.