Klement – Štěpánek, Váňa, Šidlo, Kozák – Šťovíček (3. Žitka, 81. Rudolf), Krejčík, Šohaj, Linka, Kováčik (89. M. Javůrek) – Černý

68. Komma – 89. Černý

Flade – Baum, Rouček

Štěpař Jiří
Hráč utkání Jan Boček Hráč utkání Martin Klement

Benátky nevyužily šance a nemají ani bod! Navíc prohráli před svými fanoušky po více než dvou a půl letech!

Každá série jednou skončí, skončila také ta benátecká. Domácí hráči prohráli před svými fanoušky po více než dvou a půl letech! Naposledy to bylo 27.10.2019, kdy je porazlio Vsoké Mýto 2:1. Nyní je po této době, dvou a půl letech, přemohli až fotbalisté Velkých Hamrů, kteří dokázali otočit nepříznivý stav a nakonec z Benátek nad Jizerou odvézt všechny tři body za těsnou výhru 2:1. Benátečtí žehrali na svoji koncovku, kdyby totiž byli přesnější, jejich série mohla pokračovat i nadále.

Hostující hráči přijeli do Středních Čech se sedmi zápasy bez prohry v řadě. Od úvodních chvil to ale byli benátečtí hráči, kteří drželi více míč na svých kopačkách a také byli nebezpečnějším týmem. První střelecký pokus měl na svědomí domácí Jimmy, který ale nebyl přesný. Hosté odpověděli přízemním centrem Černého, po kterém musel Straka na trávník, aby zabránil hrozícímu nebezpečí. V 16. minutě rozjel Jimmy útočnou akci přihrávkou na Milana Macka, ten se sice proti Šidlovi neprosadil, následně zakončoval Jimmy mimo. O minutu později se na pravé straně kolem Kommy prohnal hostující Štěpánek, jenž poslal míč proti noze kapitánu Linkovi, jehož dělovka skončila v ochranné síti. Neuspěl ani benátecký Bodlák, jehož dvě střely byly zblokovány. Ve 22. minutě využil Jimmy chybu hostů ve středu hřiště a poslal kupředu Bočka, jenž obstřeloval vybíhajícího brankáře Klementa, vzdálenější tyčku ale o píď minul. O chvíli později cílil tvrdě pod břevno Bodlák, avšak Klement dokázal konečky prstů vyrazit míč na rohový kop. Stále běžela 28. minuta, když Bodlák od rohového praporku našel hlavičkujícího Milana Macka a domácí se radovali – 1:0. Ochozy zašuměly také o šest minut déle, když Bodlák hledal ve vápně Jimmyho, jenž patičkou míč netrefil. Ve 38. minutě si Komma na levé straně poradil s Kováčikem a poslal míč do vápna, kde na něj Jimmy nedosáhl, za ním stojícímu Bodlákovi Klement skvěle zmenšil střelecký úhel a šanci zmařil. Jak moc mrzely zahozené šance, zjistily Benátky ve 42. minutě. Středem hřiště se prodral Patrik Žitka, jehož sice vychytal Straka, avšak míč proskotačil za jeho záda, kde byl připravený autor tohoto úniku a pohotově skóroval – 1:1. Do kabin mohli přesto odcházet domácí s vedením v zádech. To by ale musela nádherná Bočkova střela zpoza vápna skončit o trošku níže, než na břevně, kterým otřásla.

Druhý poločas nabídl podobný herní obrázek. Hned po pěti minutách podržel míč Milan Macek, jenž oslovil Jimmyho, který si ale balon příliš předkopl, a pak trefil jen vybíhajícího Klementa. Neuspěl ani Boček, proti němuž v 59. minutě znovu vyběhl brankář Klement. Tentýž hráč zakončoval také v 63. minutě, kdy jeho slabé zakončit skončilo pouze v Klementových rukavicích. V 65. minutě utekl po pravé straně Šohaj, jehož přesný centr našel hlavu Jiřího Černého, který prokázal, že čtyři góly z minulého kola proti Libiši nebyly náhodné a také tentokrát mířil přesně – 1:2. V 72. minutě se míč přes Kommu, Milana Macka a Jimmyho dostal až ke střídajícímu Mbahovi, který sice napnul síť, bohužel pro domácí jen tu ochrannou. O čtyři minuty později byl ve vyložené šanci Milan Macek, byl jí ale nejspíš tak překvapen, že mu míč utekl až k brankáři Klementovi. V 79. minutě se domácí opět chytli za hlavu, když Vobořilova střela zpoza vápna skončila těsně nad břevnem. Pět minut před koncem po akci Mbaha zakončoval Milan Macek jen do míst, kde byl připravený Klement. O minutu později se neprosadil Mbah ani Jimmy. Ve dvouminutovém nastavení zakončoval hlavou po rohovém kopu Mbah mimo a hosté tak dokráčeli k tříbodovému zisku.

Benátečtí hráči opouštěli trávník smutní. Což o to, proti třetímu celku tabulky předvedli velmi dobrý výkon, jen chybělo to nejdůležitější – góly. Právě proto benáteckým hráčům uniká kontakt s první čtveřicí divizní tabulky. O nápravu se budou Lacinovi svěřenci snažit příští týden, kdy zajíždí na půdu sestupem ohroženého Náchoda.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Pro nás to byl smolný zápas, který bych rozdělil na dvě části. Herně jsme odehráli skvělé utkání, ve kterém jsme si vytvořili mraky brankových příležitostí. Výsledkově jsme ho ale nezvládli. Dnes jsme z hostujícího brankáře udělali hrdinu. Tolik brankových příležitostí, které jsme měli, to je snad na tři zápasy. Vytěžili jsme z toho bohužel jen jeden gól a soupeř nás vycvičil z produktivity. Ze dvou povedených akcí vstřelil dvě branky a odvezl si tak tři body. Velkým Hamrům musíme pogratulovat a zaměřit se na naši produktivitu, abychom toto v dalších zápasech neopakovali.

Zdeněk BRYSCEJN

FK Velké Hamry Zdeněk BRYSCEJN

Musím přiznat, že i když jsme v tabulce nahoře, takto nás ještě nikdo nepřehrával. Řekl bych, že jsme docela dobře začali, což trvalo prvních patnáct minut. Poté jsme ale začali dělat individuální chyby. Domácí jsme dostali do hry a oni byli opravdu lepší. Důležité pro nás bylo, že jsme ještě do poločasu z ničeho vyrovnali a že jsme tu první půli přežili. V kabině jsme si něco řekli, nicméně benátecký tlak byl stále silný i ve druhém poločase. Vstřelili jsme krásný gól, avšak musím říci, že dnes nás podržel brankář. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a že Benátky nyní hrají dobře, ale tohle...klobouk dolů. Pro nás to je hodně šťastné vítězství.

Předzápasové představení soupeře FK Velké Hamry naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Benátky – FK Velké Hamry ZDE!

• Trutnov – Horky 1:1 (1:1)

Příští 25. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Náchod  BenátkyTochovice – Čáslav (14:00), Kutná Hora – Kosmonosy (10:15), Velké Hamry – Dvůr Králové, Vysoké Mýto – Hlinsko, Horky – Letohrad, Trutnov – Kolín, NEDĚLE: Poříčany – Libiš.