Baláž – Světlík, Jandík (16. Gois), Brich, Kos (66. Šesler) – Doucek (77. Gunár), Volf, Petřík, Malý, Rojšl – Hlaváč

Šlajs – Pastyřík, Pena

Walter Michal
Hráč utkání Ondřej Komma Hráč utkání František Baláž

Náchod si odvezl čtyři branky !

Do domácího zápasu proti Náchodu nastoupili benátečtí fotbalisté s novým trenérským štábem. Na lavičce stanul hlavní trenér Radek Lacina po boku s asistenty Janem Kyselou a Jiřím Kubátem. Také hosté změnili v týdnu před utkáním trenéry. Zkušeného Václava Kotala měl nahradit Petr Dudek. Ten ovšem náchodský tým v Benátkách nad Jizerou nevedl. Jakožto hlavní trenér udílel pokyny Jan Hubka. Benátečtí byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem, o čemž svědčí počet střel, které směřovaly do brankového prostoru – 17:0! Čtyři branky rozdělili rovnoměrně do obou poločasů a získali velice důležité tři body.

Již po pěti minutách hry se v pokutovém území prodíral k míči Milan Macek, balon jej ale pouze učesal. O dvě minuty později přenesl Mansfeld míč na druhou stranu na Zabilanského, jehož však vychytal brankář Baláž. V 8. minutě zahrával rohový kop Ondřej Komma, míč zatočil do branky tak šikovně, že přeletěl Baláže a v Benátkách se slavilo – 1:0. Benátečtí byli při chutí. Další Kommův centr usměrnil Milan Macek mimo. Ve 13. minutě centroval opět Komma, Borovička akrobaticky vrátil míč před bránu na Zedníčka, který našel Bodláka, jehož pokus vyškrábl pohotový Baláž na rohový kop. V 16. minutě přišla pro hosty další rána. Jejich nejzkušenější hráč Jandík se totiž po nezaviněném souboji zranil a musel být vystřídán. O deset minut později zkoušel štěstí střelou kapitán Šimeček, Baláž musel opět vyrazit míč na rohový kop. Benátečtí nadále diktovali tempo hry. Na Bodlákovu nabídku Macek těsně nedosáhl. O chvíli později Slicha vychytal náchodský brankář. Ve 32. minutě podržel Baláž své spoluhráče hned při třech střeleckých pokusech a stále tak živil naději náchodského týmu na dobrý výsledek. Nejprve musel vyškrábnout pohotovou střelu Šimečka, poradil si též se Slichovou dorážkou, který namířil míč pod břevno. Slovenský univerzál v benáteckých službách si došel ještě pro jednu střelu z úhlu, tu taktéž Baláž vyrazil na rohový kop. Ve 38. minutě vyrobil obrovskou chybu Rojšl, který poslal do sóla domácího Milana Macka, který chladnokrevně propálil náchodského brankáře Baláže – 2:0. Jediné zakončení náchodského týmu v tomto zápase přišlo ve 42. minutě, Hlaváč ale mířil vysoko nad benáteckou bránu. Domácí si odnášeli do kabin dvoubrankový náskok, ten však mohl být daleko výraznější.

Druhý poločas nabídl podobný herní obrázek, jaký byl k vidění v první pětačtyřicetiminutovce. Hned po pěti minutách střílel z pravé strany volný Zabilanský, vyprášil ale jen Balážovy rukavice. Neúspěšný byl též Bodlák, jehož pokus z přímého kopu skončil v boční síti. V 65. minutě srazili hosté Zedníčkův centr jen k Šimečkovi, jehož střelu si Baláž pohlídal. Novicovi na benátecké lavičce Radku Lacinovi vyšlo bezezbytku střídání. Ondřej Šimek byl na hřišti pouhé dvě minuty, když se k němu odrazila Bočkova přihrávka a benátecký záložník se trefil přesně k pravé tyči – 3:0. O minutku později mohl zvýšit Šimeček, Baláž znovu čaroval a další úspěšný zákrok si připsal po dorážce Slicha. Domácí se fotbalem bavili. Zpoza vápna napřáhl znovu Šimeček, Baláž si ale s jeho skákavým pokusem poradil. V 78. minutě se před vápnem dostal k míči další střídající hráč Jan Boček, jehož střelu patrně tečoval některý z náchodských hráčů a Baláž se ohlédl za míčem počtvrté – 4:0. Brankový účet ještě nemusel být uzavřen. Velmi dobře chytající Baláž ale v 80. minutě zneškodnil Zoubkovu střelu, která mířila přesně k tyči. O minutku později našel Zabilanský Šimečka, jehož další střela snad olízla tyčku. Závěrečné minuty se dohrávaly spíše z povinnosti. Benátečtí splnili roli favorita, hostům nedali žádnou šanci a naprosto po zásluze brali všechny body.

Jak již bylo řečeno, domácí hráči si podmanili utkání proti Náchodu. Poztrácené body z předchozích kol by bylo dobré rychle získat zpět. Nejlépe tak naplno bodovat již příští týden na půdě nedalekých Poříčan.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Pro nás to byl těžký zápas. Věděli jsme, že ho musíme zvládnout po těch předchozích výsledcích. Vzhledem k postavení soupeře v tabulce to určitě nebylo jednoduché utkání. Měli jsme nůž na krku, abychom utkání zvládli. Byli jsme rádi, že se nám podařilo brzy vstřelit branku. Poté se hrálo pod naší taktovkou, až na nějaké krátké pasáže, ve kterých soupeř zahrozil, avšak nevytvořil si žádné velké šance. Myslím si, že zápas jsme zvládli a nechali si doma zasloužené tři body.

Jan HUBKA

FK Náchod Jan HUBKA

U týmu jsem jako nováček, protože jsem přišel od mládeže. Máme velkou marodku, chybí nám devět hráčů. Dnes jsme měli v základní sestavě tři dorostence. Bohužel jsme první branku inkasovali po standardní situaci. Věděli jsme, že soupeř má velice silné standardky, a to asi rozhodlo utkání. V 8. minutě jsme tedy inkasovali, což nás nahlodalo, protože to byl gól zadarmo. Druhou branku jsme si dali sami. Krajní záložník má hrát míč nahoru, avšak zahrál ho nesmyslně dozadu, trefil spoluhráče a soupeř šel sám na bránu. V tu chvíli bylo asi po zápase. Soupeř byl lepší, zaslouženě vyhrál, my si ale ty branky doslova vyžrali. V uvozovkách jsme ve svrabu, ale ze čtyř branek jsme si některé dali sami. Řekl bych, že jsme inkasovali takové zvláštní góly. V tu chvíli nás ani soupeř nepřehrál. Jak jsem řekl, domácí vyhráli zaslouženě. Nás čeká asi hodně krutých pár posledních podzimních kol.

Předzápasové představení soupeře FK Náchod naleznete ZDE!

• Dvůr Králové – Velké Hamry 1:1 (0:0)

Příští 11. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Hlinsko (10:15), Velké Hamry – Kolín (10:30), Náchod – Dvůr Králové, Vysoké Mýto – Libiš, Tochovice – Kosmonosy, Horky – Čáslav, Trutnov – Letohrad, NEDĚLE: Poříčany – Benátky.