Volšík – Šplíchal, Kail, R. Macek, Lorenc – Hiller (80. Boura), Nágl, Zbudil, Mokrejš (65. Štěpán) – Počtýnský (65. Kabourek), Faltus (84. Kyllar)

Bohata – Mrkáček, Pánek

Sýkora Pavel
Hráč utkání Adam Mansfeld Hráč utkání Aleš Zbudil

Benátky rozhodly až ve druhém poločase !

Povinnost velela zvítězit. Výhra fotbalistů Benátek proti dalekému Letohradu se ale nerodila vůbec snadno. Na první střelu, která mířila mezi tyče, totiž domácí fotbalisté čekali dvaasedmdesát minut. Avšak stálo to za to! Po standardní situaci odhlavičkovali hosté míč pouze k Adamu Mansfeldovi, který parádní ranou roztleskal stovku diváků na benáteckém fotbalovém stadionu. V závěru ještě přidali domácí hráči další dva góly a bezpečně svého soka porazili 3:0. Více než sedmdesát minut se ale hrál naprosto vyrovnaný fotbal.

Po téměř pěti měsících nastoupili benátečtí fotbalisté k ostrému zápasu na přírodní trávě. Hosté z Letohradu měli od úvodního hvizdu sudího Bohaty o krapet více míč na svých kopačkách. Oba brankáři byli ale téměř bez práce. Ochozy zahučely snad jen po Kommově centru, na který nedosáhl v pokutovém území Milan Macek. Na první střelu se tak čekalo až do 24. minuty. Přes Nágla a Počtýnského se dostal míč k hostujícímu Hillerovi, který ale mířil velmi nepřesně. Domácí prvně zakončovali až o deset minut později. Standardní situace z kopačky Kommy ale skončila nad břevnem. V 37. minutě přišla jediná vážnější akce první půle. Hiller svoji střelou protáhl Jíru, Komma poté uklidil míč na rohový kop. Bez vážnějších šancí první poločas zvolna dospěl do svého finiše.

Do druhé půle provedli benátečtí trenéři jedno střídání a brzy po jejím zahájení museli reagovat i na Bodlákovo zranění. Herní obrázek se ale od úvodní pětačtyřicetiminutovky prakticky nezměnil. Registrovat tak můžeme snad jen nepřesnou střelu střídajícího Mansfelda po Mbahově centru. Nigerijský záložník poté v 58. minutě hlavičkoval mimo. Nepřesný byl také Šimeček se svým zakončením po Vobořilově centru. Také hosté byli v koncovce sterilní, a tak za zmínku snad stojí pouze příležitost Faltuse, který po rohovém kopu hlavou nedosáhl na míč. V 72. minutě si vzal standardní situaci z pravé strany na starost Šimek. Jeho centr ještě stihli hostující hráči odhlavičkovat, Mbah přepustil míč Adamu Mansfeldovi, který parádní trefou rozjásal své spoluhráče i přítomné fanoušky – 1:0. Tlak z hostující strany nepřicházel, naopak to byli domácí, koho vstřelená branka uklidnila a v závěru se radovali znovu. Běžela 87. minuta, když Vobořilův centr z levé strany dostal hlavou za záda brankáře Volšíka Jan Zabilanský2:0. Gólový účet zápasu uzavřel v první nastavené minutě svým druhým gólem v zápase Adam Mansfeld, jehož našel Slichův přízemní centr – 3:0. Ihned poté hlavní rozhodčí Bohata udělal poslední tečku za tímto zápasem.

Benátečtí byli v tomto zápase stoprocentní, co se střelby týče. Ze tří střel na branku, třikrát skórovali a připsali si nesmírně důležité body do divizní tabulky. V dalším kole zajíždí na půdu tradičního středočeského soupeře z Čáslavi. Zatímco doma benátečtí hráči proti Čáslavi pravidelně bodují, venku se jim příliš nedaří. Je na čase, aby se toto tvrzení změnilo.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Pro nás to byl obrovsky těžký zápas. Očekávali jsme silného soupeře, čemuž jsme i částečně podřídili taktiku. Věděli jsme, že hosté hrozí po dlouhých míčích, takže jsme tomu uzpůsobili nějaké věci. Bylo to vyrovnané utkání. Čekali jsme, že ho rozhodne první branka, což se také stalo. Mansfeld to nádherně trefil a od té doby si myslím, že jsme hru kontrolovali a ještě přidali dvě krásné branky. Jak jsem řekl, dnešní zápas byl o prvním gólu, který rozhodl. Za tři body jsme šťastní. Kluci si je zaslouží. Chválím je za přístup k zápasu, který odmakali. Dnes ty body opravdu vydřeli a napravili si dojem z minulého týdne. Herně to dnes bylo to, co si od toho slibujeme. Takto musíme pokračovat i nadále.

Aleš MAJVALD

FK Letohrad Aleš MAJVALD

Řekl bych, že do 70. minuty to byl vyrovnaný zápas. Poté domácí vstřelili po krásné střele první gól a naše hra se nám rozsypala. Benátky utkání zkušeně dohrály.

Předzápasové představení soupeře FK Letohrad naleznete ZDE!

• Vysoké Mýto – Kolín 1:1 (0:0)

Příští 18. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Vysoké Mýto (10:15), Kosmonosy – Libiš (10:30), Tochovice – Poříčany (14:00), Letohrad – Dvůr Králové, Trutnov – Velké Hamry, Horky – Náchod, NEDĚLE: Čáslav  Benátky, Kolín – Hlinsko.