Vyhnánek – Slavík, Richard (40. Bašek), Petrů, Mach – Strnad (64. Vilím), Vančura (46. Ronovský), Čuchal, Hannich – Chábera (73. Schovanec), Hejný

Rouček – Míč, Trojan

Petřík Petr
Hráč utkání Radim Straka Hráč utkání David Vyhnánek

Tři body proti Čáslavi !

S touhou odčinit zaváhání na letohradském trávníku, nastupovali benátečtí fotbalisté k derby utkání proti středočeskému rivalovi z Čáslavi. Úkol splnili, před svými diváky porazili svého soupeře 2:0, když obě branky rozdělili do obou poločasů. Přesto mohli hosté ještě zdramatizovat závěr zápasu, Petrů ale neproměnil pokutový kop, když nechal vyniknout zkušeného brankáře Straku.

Benátečtí hráči začali zápas bez bázně a hned po šestnácti vteřinách hry pláchl po levé straně Zabilanský, jeho centr ale skončil v moci brankáře Vyhnánka. Hosté odpověděli Hannichovou střelou, se kterou ale neměl Straka vážnější problémy. Benáteckého brankáře příliš nevylekal ani Hejný, před kterým Straka ukopl míč do zámezí. V 18. minutě mohli jít domácí do vedení. Mansfeld pospíchal zcela sám na Vyhnánka, místo střely ale volil přihrávku, kterou čáslavský brankář přečetl a míč uzmul. Ve 29. minutě na dlouhý Strakův výkop nedosáhl Slavík, za jehož záda si naběhl Jimmy Peremene Gidion a chladnokrevně přehodil vybíhajícího čáslavského brankáře – 1:0. O chvíli později se před hostujícím Cháberou rozestoupila domácí obrana, čáslavský útočník ale z hranice vápna cílil nad břevno. Neudeřilo ani čtyři minuty před poločasovou přestávkou, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Macek pouze do připraveného brankáře čáslavského týmu. Ve druhé nastavené minutě se otevřela zajímavá příležitost před hostujícím Strnadem, který mohl postupovat sám na branku, kolenem si ale míč ukopl až ke Strakovi. První půle tak skončila nejtěsnějším rozdílem z pohledu domácího týmu.

Do druhého poločasu museli hosté nuceně vyrovnat. Stalo se tak podruhé v zápase. Ke zraněnému Richardovi totiž přibyl ještě kapitán Vančura. V 51. minutě našel Mach přesnou přihrávkou nabíhajícího náhradníka Baška, ten ale usměrnil míč vedle pravé tyče. Na druhé straně odpověděl z velké dálky Zabilanský, Vyhnánkovi ale vrásky nepřidělal. Podobné to bylo také na druhé straně, kde střílel Hejný. I když byli hosté patrně o krapet více u míče, do vyložených šancí je benátečtí hráči nepouštěli. Registrovat tak můžeme snad jen Vilímovu střelu vysoko nad bránu. Deset minut před koncem mohl přidat pojistku Jimmy, kterého vysunul střídající Komma. Nigerijský útočník v benáteckých službách ale bližší tyčku minul. Mrzet to domácí hráče i příznivce vůbec nemuselo. O tři minuty později se po rohovém kopu odrazil míč k Adamu Mansfeldovi, jenž parádní střelou nedal sebemenší šanci zasáhnout čáslavskému brankáři Vyhnánkovi – 2:0. Tři minuty před koncem měli domácí výhodu trestného kopu. Bodlák ale pravou tyč o píď minul. V 88. minutě právě Bodlák poslal v pokutovém území na trávník Ronovského a hlavní rozhodčí Rouček odpískal pokutový kop. S ním ale Kamil Petrů nenaložil vůbec dobře. Jeho střelu totiž Straka výtečně zneškodnil. Po kratičkém nastavení bylo toto derby ukončeno.

Benátečtí hráči tak se svými příznivci mohli oslavit tříbodový zisk. Na tuto výhru budou chtít navázat hned příští týden, kdy zajíždí ke geograficky nedalekému soupeři – do Kosmonos. Kosmonoští ale taktéž budou mít o motivaci postaráno, vždyť vloni utrpěli v Benátkách těžký debakl 0:7.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Pro nás to jsou důležité tři body. Co se týče našeho výkonu, představovali jsme si ho výrazně jinak. Řekl bych, že se na nás podepsal minulý zápas v Letohradu. Byli jsme psychicky dole, příliš jsme si nevěřili, což bylo vidět. Čáslav nás v kontextu celého utkání svým způsobem kombinačně přehrávala. Náš výkon, zejména ve středu hřiště, dnes nebyl dobrý. Na mysli mám především kombinaci a hru všeobecně. Byli jsme však produktivní. První branku jsme dali po dlouhém výkopu Radima Straky, na který dva soupeřovi obránci nedosáhli. Jimmy byl u míče včas a přehodil brankáře. Poločas jsme tedy vyhráli 1:0. O přestávce jsme si řekli, že ve druhé půli musí být náš výkon lepší než v první pětačtyřicetiminutovce. To se ale vůbec nestalo, spíše naopak. Druhý poločas byl z naší strany fotbalově špatný. Místo, abychom přidali druhou branku a uklidnili se, o výsledek jsme se museli strachovat až do závěru zápasu. V 83. minutě se nádherně po odraženém míči trefil Mansfeld. Poté jsme přestáli penaltu a závěr odehráli víceméně v klidu. V minulém venkovním utkání jsme zahráli solidně, ale žádné body jsme nepřivezli. Dnes to z naší strany tak fotbalové nebylo, avšak zvítězili jsme. To se tak někdy stává. Ve středu hřiště máme dobré hráče, dnes jim to však příliš nešlo. Jedeme dál, čeká nás další zápas proti Kosmonosům, které mají malé hřiště, takže očekáváme soubojové utkání.

VIDEO hodnocení trenéra ZDE!

Jakub SVOBODA

FK Čáslav Jakub SVOBODA

Strašně mě mrzí, že jsme tu nezískali ani jeden bod. V prvním poločase měli domácí hned v úvodu vyloženou šanci. Soupeřův hráč ale místo toho, aby zakončoval, přihrával pod sebe a náš brankář tuto situaci chytil. Řekl bych, že úvodní branku jsme Benátkám darovali. Kopali jsme standardní situaci na útočné polovině, tu jsme ale zahráli špatně. Domácí brankář rychle rozehrál, my se špatně zajistili a Benátky se dostaly do vedení, za mě úplně laciného. Škoda, nicméně my jsme v prvním poločase nebyli vůbec nebezpeční. Snad jen na samém konci první půle šel Strnad sám na bránu, ale míč si předkopl. Ve druhém poločase jsme měli jednu šanci po střele Baška, která ale šla těsně mimo. Domácí spoléhali na brejkové situace. Řekl bych, že jsme Benátky zatlačili na jejich polovinu. Měli jsme k dispozici několik rohových kopů, ty nám ale dnes vůbec nešly. Benátky poté vstřelily krásnou branku na 2:0, klobouk dolů. Nicméně i poté jsme měli několik šancí. Šli jsme ze strany sami na bránu, kopali jsme penaltu, kterou jsme ale neproměnili. Škoda. Domácím gratulujeme k vítězství.

Předzápasové představení soupeře FK Čáslav naleznete ZDE!

• Dvůr Králové – Letohrad 1:1 (1:0)

Příští 4. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Kosmonosy – Benátky (10:30),  Letohrad – Velké Hamry, Tochovice – Vyskoké Mýto, Trutnov – Náchod, Horky – Poříčany, NEDĚLE: Hlinsko – Libiš, Čáslav – Dvůr Králové, Kolín – Kutná Hora.