Klečka – Erlabach, Vitvar

Průcha Tomáš
Hráč utkání Jan Kysela Hráč utkání Lukáš Zelenka

Domácí remíza s Hlinskem !

Po dvou letech a třech měsících ztratili benátečtí fotbalisté před svými vlastními příznivci body. I když byli v utkání proti Hlinsku střelecky aktivnějším týmem, východočeskému soupeři stačila jediná střela, která mířila mezi tyče, aby si z Benátek nad Jizerou odvezl velmi cenný bod. Po první půli domácí hráči po zásluze vedli po brance Bodláka. Ve druhém poločase začali taktéž hosté vystrkávat růžky a několikrát zahrozili, byť Straka nemusel zasahovat. Po hodině hry bylo vyrovnáno po nešťastné teči domácího Kysely. Jelikož v závěru domácí nevyužili dva trestné kopy z ideální vzdálenosti, body se v Benátkách tentokrát dělily.

Samotné utkání začalo velmi pozvolna. O první střelecký pokus se zasloužil až po deseti minutách hry domácí Komma, jenž zpoza vápna mířil vedle hostující brány. Hosté o sobě dali vědět o tři minuty déle. Nejprve se Koutný uvolnil na pravé straně, Kopa jej na poslední chvíli ale obral o míč. Po čtvrt hodině hry hledal Nevole Hlouše, ten ale nedostatečně pokrytý před Strakou netrefil míč. Neuběhlo ani šedesát sekund a ochozy šuměly také na druhé straně. Bodlák střelou přes celou šířku hlinské branky minul. Chvíli poté se ke střele dostal také Mansfeld, trefil ale jen ochrannou síť. Ve 27. minutě se už domácí radovali. Perfektní Kommův pas za obranu si zpracoval Matěj Bodlák a střelou podél vybíhajícího Jecha poslal svůj tým do vedení – 1:0. Benátecké vstřelená branka nabudila. O dvě minuty později střílel Kysela, Jech ale nemusel zasahovat. To už neplatilo o Šimečkově střele ze 32. minuty. Přesto se pro hostujícího brankáře jednalo spíše o povinný zákrok. Další zákrok si brankář Hlinska připsal po čtyřiceti minutách hry. Ani střela Bodláka jej ale příliš z klidu nevyvedla. Do kabin tak odcházeli benátečtí hráči s těsným náskokem.

Jestliže se na první střelu první půle čekalo deset minut, v té druhé k tomu stačily pouhé tři minutky. Nevolemu se ale jeho pokus vůbec nepovedl, míč skončil v ochranné síti. Přesto se jednalo o vůbec první zakončení východočeského celku. Na druhé straně se po Mackově hlavičce natáhl Jech a míč lapil do svých rukavic. Poté hosté vybojovali tři rohové kopy, nicméně do zakončení se nedostali. Po hodině hry se už ale fotbalisté Hlinska radovali. Nevoleho centr z levé strany se odrazil nešťastně od benáteckého obránce Jana Kysely a míč skončil za Strakovými zády – 1:1. I když měli domácí hráči více míč na svých kopačkách a také k dispozici několik standardních situací, pozorná obrana hostů si s nimi vždy dokázala poradit. V 79. minutě se do zakončení dostal hostující Volf, mířil ale vysoko nad ochrannou síť. Benátečtí odpověděli Šimkovou střelou doprostřed brány, kde ale stál pozorný Jech. V 89. minutě zahrával Bodlák trestný kop z velmi výhodné vzdálenosti, trefil ale jen zeď, odražený míč zakončil Šimeček vedle brány. V první nastavené minutě viděl druhou žlutou kartu hostující Slavík. Následně museli hosté čelit dalšímu trestnému kopu, který ale Kysela, podobně jako Bodlák, poslal jen do zdi. Chvíli poté hlavní rozhodčí Klečka naposledy zadul do své píšťalky.

Nestává se často, aby benátečtí fotbalisté přicházeli doma o body. Proti Hlinsku však nezopakovali výkon z venkovních utkání v nedalekých Kosmonosech. Napravit reputaci se tak budou snažit Truksovi svěřenci příští týden v derby utkání v Libiši.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Konečný výsledek není takový, jako bychom si představovali. Chtěli jsme udržet domácí vítěznou vlnu. Bohužel jsme zápas nedokázali zvládnout. Z celkového pohledu si myslím, že remíza bude asi zasloužená. Příliš šancí jsme si za celý zápas nevypracovali. V prvním poločase jsme měli dvě příležitosti Matěje Bodláka, který první neproměnil, tu druhou už ano. Vypracovali jsme i nějaké docela dobré situace v útočné fázi, avšak špatně jsme je vyřešili. Po prvním poločase jsme tak vedli 1:0. Opět se nám opakoval diametrálně odlišný výkon v první a druhé půli. Kromě poslední desetiminutovky jsme nebyli vůbec nebezpeční. Vše vyvrcholilo vlastní brankou po nastřeleném centru, což se stane. Soupeře jsme do šancí také nepouštěli, ale výsledek je bohužel 1:1, s čímž nejsme spokojení.

Martin SLAVÍK

FC Hlinsko Martin SLAVÍK

Věděli jsme o kvalitách našeho soupeře. Přijeli jsme sem s určitou pokorou, ale rozhodně s hlavami nahoře. S domácími jsme si to chtěli rozdat jako rovný s rovným. Bohužel máme asi osm nebo devět absencí. Některé jsme nedokázali ovlivnit, některé možná ano. Oproti minulému vítěznému zápasu jsme tak byli nuceni změnit hráče na čtyřech klíčových postech. Sami jsme nevěděli, jak se s tím kluci popasují, protože někteří šli do hry poprvé v sezóně. V prvním poločase ukazovali domácí svoji kvalitu, my byli naopak poměrně pasivní a soupeř nás zatlačil do obranné ulity. O poločasové přestávce, za stavu 1:0 pro domácí, jsme si řekli, že budeme aktivnější a že budeme nahoře napadat. Chtěli jsme do hry dostat tři čerstvé hráče, což se nám povedlo. Myslím si, že přesně tohle ten zápas zlomilo na naši stranu. Byli jsme hodně aktivní a i zajímaví, protože po vyrovnávacím gólu se mohlo stát cokoli. V prvním poločase byli lepší domácí, v tom druhém jsme se zvedli, proto si myslím, že remíza je spravedlivá.

Předzápasové představení soupeře FC Hlinsko naleznete ZDE!

• Velké Hamry – Čáslav odloženeo

Příští 6. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Benátky (10:15), Kosmonosy – Velké Hamry (10:30),  Letohrad – Poříčany, Trutnov – Vysoké Mýto, Horky – Kutná Hora, NEDĚLE: Čáslav – Náchod, Hlinsko – Dvůr Králové, Kolín – Tochovice.