Bednář – Beneš, Depeš

Koňák Josef
Hráč utkání Marcel Štěpánek Hráč utkání Petr Vobořil

Jarní část zahájena bodem z Trutnova.

K dlouho očekávanému prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu zajížděli benátečtí fotbalisté na trutnovskou umělou trávu. Proti soupeři, se kterým historicky ještě neprohráli, měli tentokrát namále. Nic jim nehrálo do karet. Výkon v prvním poločase zůstal za očekáváním, prohrávali a navíc jim byl vyloučen brankář Straka, takže téměř hodinu hry museli dohrávat o desíti. V konečném součtu je tak získaný bod za remízu 2:2 potěšující.

Úvod přinesl hru bez větších vzruchů na obou stranách, ve které bylo velké množství nepřesností. Za zmínku tak stojí snad jen nepřesná střela hostujícího Milana Macka či Zabilanského nepříliš razantní pokus po dlouhém autu Vobořila. Milan Macek poté nepřelstil zkušeného brankáře Kobose svým hlavičkovým pokusem ani další nikterak nebezpečnou střelou. Podobný pokus byl k vidění také na druhé straně, brankář Straka musel na zem, avšak Horčičkova střela mu nenadělala větší problémy. Ve 24. minutě profrčel na pravé straně Štěpánek kolem Kommy a přesným centrem do vápna našel nabíhajícího Marka Rajnocha, který špičkou kopačky usměrnil míč do sítě – 1:0. Domácí notně ožili. Znovu z pravé strany centroval Horčička, tentokrát si ale jeho centr našli v pokutovém území hráči v zeleném a odkopli míč do bezpečí. O minutku později vystrašil Straku střelou zpoza vápna Rajnoch, benátecký brankář konečky prstů vytlačil míč na rohový kop. Tato varování asi nebyla dostatečně důrazná, neboť ve 33. minutě uháněl na Straku osamocený Brejcha, zkušený benátecký brankář ale podržel svůj tým. Chvíli poté střílel na druhé straně nepřesně Vobořil. Ve 35. minutě běžel Horčička znovu zcela sám na Straku, ten musel mimo pokutové území a po následném kontaktu viděl z rukou hlavního rozhodčího Bednáře červenou kartu. V tuto chvíli skončil zápas také pro obránce Kommu, který musel uvolnit místo náhradnímu brankáři Jírovi. Ten ihned musel čelit standardní situaci, ze které zakončoval Zieris, jenž ale trefil jen bránícího Slicha. Ve 45. minutě hostům opět zatrnulo, to když se uvolnil Horčička, který z ostrého úhlu loboval Jíru, s ním ale přehodil i benáteckou bránu. Po minutovém nastavení skončila hlavní půle.

Benátecká trenérská dvojice Lacina – Kubát připravila o poločasové přestávce hned dvě střídání. Do hry vyslala nigerijské ofenzivní hráče Jimmyho a Mbaha a od prvních chvil byl vidět z hostující strany větší zápal pro hru. Prvním zábleskem byla akce z 53. minuty, kdy Šimeček téměř z brankové čáry vracel míč před Kobosovu branku, tam ale na něj nikdo nedosáhl. O minutu později si v pokutovém území počínal nedovoleně Štěpánek v souboji se Slichem a domácí museli čelit pokutovému kopu. Ten si vzal na starost Matěj Bodlák a utěšenou střelou k tyči srovnal stav – 1:1. Chvíli poté na druhé straně zakončoval nepřesně Knap. Domácí měli poté výhodu přímého kopu, tyto standardní situace zahrává velmi dobře Holubec a i tentokrát nebezpečný centr proletěl pokutovým územím. V 64. minutě zakončoval tvrdou střelou Štěpánek kolem Milana Macka, míč ale skončil nad břevnem. Nepřesný byl chvíli poté také Holubec. V 67. minutě se otevřel prostor před Jimmym, na poslední chvíli mu ale do střely skočil Zieris a srazil ji na rohový kop. Parádní akci si schovali trutnovští hráči na 69. minutu. U pravé postranní čáry dostihl míč Brejcha, dostal se do pokutového území, kde balon prostrčil na Vítězslava Horčičku, ten sám proti Jírovi proměnil chladnokrevně k bližší tyči – 2:1. Benátečtí hráči však nesložili zbraně a dostalo se jim odměny. Na časomíře běžela 81. minuta, když Šimeček z chumlu našel zkušeného Petra Vobořila, který se zbavil několika protihráče a milimetrově přesnou střelu uklidil k levé tyči – 2:2. O dvě minuty později se na zadní tyči dostal k hlavičce domácí Horčička, Jíra ale důležitým zákrokem nadvakrát míč zkrotil. Chvíli poté se od Jimmyho nebezpečně odrazil míč ke Kobosovi, který ho ale dokázal zachytit. Domácí vrhli síly do útoku, chtěli proti oslabenému soupeři strhnout výsledek na svoji stranu. Vidět byl především Horčička, jeho další střela ale našla jen Jírovu náruč. V 88. minutě po rychlém brejku zakončoval technickou střelou střídající Boček mimo. Už v nastaveném čase měli výhodu přímého kopu benátečtí hráči, kapitán Šimeček ale trefil jen dobře postavenou zeď. Chvíli poté dobře pískající rozhodčí Bednář zápas ukončil.

Benátky si tak z Trutnova přivezly bod, který se počítá. Nyní hostí před svými diváky Letohrad, tříbodová výhra by se do vyrovnané tabulky náramně hodila.

Miloš DVOŘÁK

MFK Trutnov Miloš DVOŘÁK

Myslím si, že jsme ztratili dva body, protože první poločas jsme hráli velice dobře a měli několik gólových situací. Sám jsem fotbal hrál, takže vím, že není úplně dobré, když jde soupeř takto do devíti hráčů v poli. Radši bych byl, kdybychom dali gól a brankář nebyl vyloučen. Ve druhém poločase jsme už nehráli takovým stylem, jakým jsme se prezentovali v první půli. Hráli jsme moc profesorsky středem hřiště. Brankou na 2:1 jsme se opět dostali do hry. Myslím si, že v tu chvíli jsme měli docela zápas pod kontrolou. Bohužel jedna taková, ani bych neřekl, že to byla povedená střela, nám tam spadla. Ze dvou střel, které hosté vystřelili na bránu, padly dvě branky. Byli produktivnější, naopak my měli spoustu brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Mrzí mě to, protože si myslím, že jsme dnes měli na to, abychom Benátky porazili.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Hodnocení dnešního zápasu bych rozdělil na dvě části. Do utkání jsme vstoupili určitě špatně. To, co jsme si řekli v kabině, tam absolutně nebylo. První půle byla z naší strany extrémně špatná, byla asi nejhorší za tu dobu, co jsme u mužstva. Přítěží ještě bylo, že náš brankář Straka dostal červenou kartu, což nám také udělalo čáru přes rozpočet. O poločase jsme si řekli nějaké věci, které by se v naší hře měly objevovat. Proběhla nějaká střídání. Kluky musím pochválit, že v deseti hráčích a za stavu 1:0 pro domácí zabojovali o výsledek a nakonec jsme si odvezli, v tuto chvíli pro nás, cenný bod, který určitě bereme. Za výkon ve druhém poločase to byl vydřený bod. Po prvním poločase Trutnov zaslouženě vedl, se štěstím pro nás jen 1:0.

Předzápasové představení soupeře MFK Trutnov naleznete ZDE!

• Čáslav – Hlinsko 1:2 (0:1)

Příští 17. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Libiš – Čáslav (10:15), Velké Hamry – Horky (10:30), Náchod – Tochovice, Vysoké Mýto – Kolín, NEDĚLE: Benátky  Letohrad (13:00), Hlinsko – Kosmonosy, Dvůr Králové – Trutnov, Poříčany – Kutná Hora.