38. Kováčik, 52. Krejčík, 77. Radzinevičius, 88. Linka – 40. Kopa, 79. Macek, 81. Mansfeld, 85. Boček

Klečka – Pilný, Tryzna

Mgr. Ulrich Jiří
Hráč utkání Ondřej Štěpánek Hráč utkání Ondřej Šimek

Dvougólové vedení Benátky neudržely !

Třetí po sobě jdoucí remíza, navíc již více než měsíc čekají na tříbodové vítězství. K němu ale měli benátečtí fotbalisté na půdě Velkých Hamrů vydlážděnu cestu více než dobře. Vždyť po první půli vedli o dvě branky. Domácím se však podařilo střídání, když se na hřiště dostal zkušený exligový Radzinevičius. Tým ze severu Čech brzy po přestávce snížil, a i když nevyužil několik nadějných akcí, díky Radzinevičiusovi čtyři minuty před koncem vyrovnal na konečných 2:2. V poslední minutě byl navíc vyloučen hostující Kopa. Hráči Velkých Hamrů ale kratičkou přesilovku nevyužili.

Po opatrnějším úvodu zápasu se na první střelu čekalo do 14. minuty. Přímý kop domácího týmu ještě zastavila zeď, odraženou střelu napálil Rudolf vysoko nad Strakovou bránu. O dvě minuty později už udeřilo a míč ze sítě lovil brankář Velkých Hamrů Masařík. Střela Jana Zabilanského z pravé strany byla ještě tečována, takže Masařík na míč nedosáhl – 0:1. Studená sprcha pro domácí tým přišla po pětadvaceti minutách hry. Po útoku středem hřiště nebyli domácí důrazní v pokutovém území, kde se míč odrazil k Ondřeji Šimkovi, který ho poslal do sítě – 0:2. Velkohamerští se snažili o bleskurychlou odpověď. Žitku ale v obrovské šanci vychytal famózním zákrokem Straka. Ke konci poločasu domácí hráči přitápěli pod kotlem. Pomáhaly jim k tomu i četné standardní situace. Po jedné z nich zakončoval Štěpánek mimo. Ve 40. minutě se Žitka zbavil Holečka, následnou střelou na vzdálenější tyč ale minul zařízení. Tvrdý direkt mohli hosté připravit svému soupeři ve 44. minutě. Na levé straně se uvolnil Slicho, jehož nabídku ale usměrnil Košek mimo branku. Do kabiny tak rozhodně odcházeli spokojenější hostující fotbalisté, kteří obě střely, jež za první půli mířily do brankového prostoru, přetavily v branku.

Sníženo mohlo být hned ve 48. minutě. Domácí se udrželi na míči zejména díky kapitánu Linkovi. V pokutovém území se s míčem otočil Žitka, jehož střelu vytěsnil Straka na pravou tyčku. Na druhé straně zahrával Šimeček přímý kop, mířil však jen do míst, kde se nacházel připravený Masařík. O dvě minuty později se již ve Velkých Hamrech slavilo. Po centru od rohového praporku vyskočil nejvýše Jan Černý a trkl hlavou míč do brány – 1:2. V 59. minutě se ke střele uvolnil domácí Kováčik, avšak jeho skákavý pokus skončil jen v rukavicích připraveného Straky. Ten proti témuž hráči musel zasahovat i o minutu později. Kováčik již byl příliš blízko benáteckému brankáři, kterého se mu nepodařilo obhodit. Domácí hráči byli v tu chvíli lepším týmem, což dokumentovala další Kováčikova střela z 63. minuty. Ta ale skončila nad benáteckou bránou. O chvíli později vybojovali hosté míč ve středu hřiště a podnikli rychlý výpad, střídajícímu Bodlákovi se ale střela příliš nepovedla. Na poplach bilo před Strakou, kde se s míčem otočil Radzinevičius, ale trefil jen nohy padajícího benáteckého brankáře. Branku nezaznamenal ani po rohovém kopu hlavičkující Linka, proti jehož pokus nemusel Straka zasahovat. Na druhé straně si míč ke střele přichystal Šimek, poslal zdravici Masaříkovi, který ale tentokrát balon vyrazil na rohový kop. Deset minut před koncem točil z pravé strany míč na bránu Kováčik, mířil ale příliš vysoko. V 86. minutě už se domácí dočkali. Po centru z přímého kopu dosáhl na míč hlavou Tomas Radzinevičius a nechytatelně ho poslal k tyči – 2:2. Komplikace pro hosty přišla v 90. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Kopa. Na domácí tým tak čekala čtyřminutová přesilovka, tolik totiž činil nastavený čas. Benátečtí už ale komplikaci nepřipustili a z Velkých Hamrů si odvezli bod za remízu 2:2.

Bod z půdy velice silných Velkých Hamrů se dozajisté počítá, nicméně benátečtí hráči již naplno nebodovali v pěti po sobě jdoucích utkáních. Pokus se přetrhnout tuto neslavnou sérii se budou snažit již netradičně v úterý, kdy zavítají na půdu nedalekých Horek nad Jizerou.

Zdeněk BRYSCEJN

FK Velké Hamry Zdeněk BRYSCEJN

Do utkání jsme špatně vstoupili. Musím přiznat, že Benátky byly v úvodu lepší. Hlavně nám nefungoval střed zálohy, kde jsme nezachytávali rychlé protiútoky. Dostali jsme nešťastné góly, jelikož střely byly před naším gólmanem tečované. Poté se hra vyrovnala. Vytvořili jsme si tři velké šance. Pokud bychom v první půli vstřelili kontaktní gól, myslím si, že ve druhém poločase bychom výsledek otočili. Za druhou půli musím své kluky pochválit. Povedlo se nám střídání, měli jsme převahu a vstřelili dvě pěkné branky. Takhle ihned po zápase se mi těžko hodnotí, jestli jsme dva body ztratili, nebo jsme bod získali. Nicméně Benátky se tu představily jako velmi dobrý tým.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Velké Hamry jsou na domácí půdě velmi těžkým soupeřem. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. První půle byla herně vyrovnaná s nějakými šancemi na obou stranách. Dokázali jsme své příležitosti proměnit, domácím se to nepovedlo. Při jedné šanci nás podržel výborným zákrokem Radim Straka, druhou dali vedle. O poločase jsme vedli 2:0 a zápas tak byl výborně rozehraný. Do druhého poločasu domácí prostřídali a dostali nás nějakým způsobem pod tlak. Škoda, že jsme inkasovali poměrně brzo. Ve chvíli, kdy soupeř snížil na 1:2, vycítil šanci získat z tohoto zápasu nějaké body a od té chvíle byl strašně nepříjemný. Za stavu 1:2 nás několika zákroky podržel Radim Straka, přežili jsme tyčku. Nakonec bohužel v 85. minutě jsme obdrželi branku ze standardní situace. Mrzí mě, že jsme dnes dvakrát inkasovali po standarní situaci. Ostatní příležitosti domácího týmu jsme buď přežili, nebo je pochytal Radim. Před zápasem bychom bod odsud asi brali, ale po tom průběhu... O poločase jsme sice 2:0 vedli, poté ale domácí ukázali svoji kvalitu, takže ten bod asi bereme i po zápase. Škoda, že jsme nedokázali dohrát utkání do vítězného konce.

Předzápasové představení soupeře FK Velké Hamry naleznete ZDE!

ONLAJN: FK Velké Hamry – SK Benátky ZDE!

• Poříčany – Hlinsko 3:1 (1:0)

Příští vložené 15. kolo v 15:30 hod., ÚTERÝ: Horky – Benátky, Kutná Hora – Velké Hamry (10:15), Tochovice – Dvůr Králové, Trutnov – Libiš, Letohrad – Hlinsko, Čáslav – Kosmonosy, Poříčany – Kolín, Vysoké Mýto – Náchod.