Straka – Zabilanský, Glöckner, Kopa, Komma – Šimek (46. Mansfeld, 81. Mbah), Boček (75. Šimeček), Vobořil, Bodlák – Jimmy (86. O. Macek), M. Macek (75. Košek)

Bečvář – Bednář, Kvaček

Hnilička Jaroslav
Hráč utkání Jiří Hladík Hráč utkání Petr Vobořil

Utkání rozhodl střídající Mbah !

Na trávník neoblíbeného soupeře, kde ještě historicky nevyhráli, zavítali fotbalisté Benátek nad Jizerou. Po úvodním tlaku domácího týmu převzali benátečtí hráči otěže hry, přes urputnou náchodskou obranu se jim ale nepodařilo dostávat se do šancí či překonat velmi dobrého brankáře Hladíka. To se povedlo až sedm minut před koncem střídajícímu Mbahovi, jenž přetavil ve vítěznou branku Bodlákův centr.

Úvod tohoto duelu neodpovídal tabulkovému postavení. Domácí hráči byli aktivnější a přišly také šance. Hned ve 3. minutě hlavičkoval s tečí hostů domácí Brich nad bránu. O osm minut později vyboxoval brankář Straka míč před urostlým Světlíkem, akce ale pokračovala a k balonu se dostal nedostatečně obsazený Ansorge, který zadní tyčku těsně minul. Toto varování asi nebylo dostatečně důrazné, protože o další dvě minuty později byl v ideální střelecké parketě Brich, který ale neusměrnil svoji placírku mezi tři tyče. Poté už převzali taktovku hry hosté a domácí si ve zbytku utkání připsali snad jen jediný nepřesný střelecký pokus. První vzruch znamenal Šimkův centr ze 20. minuty, který zakončoval Bodlák nad branku. O mnoho zajímavější byla střela Jimmyho, která mířila k bližší tyčce, tu ale minula. Ve 34. minutě zakončoval také Milan Macek, Hladík zasahovat nemusel a domácí odehráli míč na rohový kop. Nepřesný byl po dalším rohovém kopu střílející Boček, který pálil příliš vysoko. Do podobných míst mířil dvě minuty před koncem poločasu také Zabilanský. Pěknou akci si benátečtí hráči schovali na poslední minutu první půle. Přihrávku Milana Macka přebral Boček, který vysunul JImmyho, jehož střílený centr brankář Hladík dokázal vyrazit, dobíhající Vobořil poté přestřelil i ochrannou síť. První půle tak skončila smírně bez branek.

Do druhého poločasu udělali hosté jednu změnu. V kabině nechali Šimka, jehož nahradil Mansfeld. Benátky i nadále určovaly tempo hry, scházela jim ale přesnost. Tak jako střele Bočka hned z úvodní minuty druhé půle, která skončila na přilehlé zahradě. Poté se po delší době dostali před Straku také domácí, avšak Vencl si obránce Glöcknera neobhodil. V 59. minutě převzal Glöcknerův pas Boček, po něm se dostal k míči Milan Macek a po následném centru do vápna a přiťuknutí Mansfelda zakončoval z ideální pozice Bodlák, avšak Hladík předvedl famózní zákrok nohou a tuto velkou šanci hostů zneškodnil. Nebezpečný byl i Kommův centr do vápna, který učesal Jimmyho, za ním stojící Boček střílel s tečí do boční sítě. Po následném rohovém kopu zakončoval opět Boček, jako již poněkolikáté v tomto duelu, ale vysoko nad branku. O další minutu později podržel míč Bodlák, přes Jimmyho se balon dostal k Vobořilovi, který z velké dálky nebyl přesný. Mezi tyče nemířil po závaru v 68. minutě ani obránce Kopa. O pět minut později nejprve Boček nepropálil hradbu těl před sebou, míč se vykutálel před Zabilanského, jemuž ale Hladík výborně zmenšil střelecký úhel a tuto šanci zmařil. Udeřilo až v 83. minutě. Na levé straně se dostal k centru Bodlák, jenž přesně našel v pokutovém území Tochukwu Mbaha, který byl na hřišti pouhé dvě minuty a ten usměrnil míč do sítě – 0:1. Poté se zápas víceméně jen dohrával, náchodští hráči již nedokázali nalézt na zdramatizování konce utkání síly.

Benátečtí tak přivezli z východočeského Náchoda vydřené tři body, díky nimž se v tabulce posunuli na 6. příčku. V nadcházejícím kole přijedou do Benátek nad Jizerou ve středočeském derby Poříčany.

Zdeněk SAMKO

FK Náchod Zdeněk SAMKO

Myslím si, že v trpělivosti se ukázal nejlepší soupeř, proti kterému jsme v jarní části nastoupili. Hosté nakonec vyhráli zaslouženě, protože byli o ten jeden gól lepší. Nás to pochopitelně mrzí, protože jsme stále namočeni do bojů o záchranu a tímto utkáním jsme se opět dostali do vod, ve kterých jsme nechtěli být. Závěr soutěže tak bude ještě těžký, abychom ho dotáhli do zdárného konce.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Pro nás bylo těžké se dostat do defenzivní hry náchodského týmu. Opět, jako minulý týden, jsem si ale dokázali vytvořit šance, bohužel nás trápí koncovka. Nakonec jsme to v závěru zlomili a 1:0 vyhráli. Vezeme tři body, ale znovu musím zopakovat, že nás extrémně trápí koncovka. Takto se v podobných zápasech nemůžeme chovat a musíme se z toho poučit.

Předzápasové představení soupeře FK Náchod naleznete ZDE!

• Poříčany – Libiš

Příští 26. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Vysoké Mýto (10:15), Kosmonosy – Tochovice (10:30), Letohrad – Trutnov, NEDĚLE: Benátky – Poříčany, Kolín – Velké Hamry, Hlinsko – Kutná Hora, Čáslav – Horky, Dvůr Králové – Náchod.