Dědek – Holakovský (72. Šimek), Glöckner, Kopa, Komma – Zabilanský, Mbah (90. Poustecký), Šimeček (80. Zedníček) Komárek, Slicho – M. Macek (90. Sudek)

Klečka – Pilný, Matějka

Kotyza Vácav
Hráč utkání Petr Štěpán Hráč utkání Jan Zabilanský

V okleštěné sestavě tři body z Letohradu !

Benátečtí fotbalisté předvedli v Letohradě velmi dobrý výkon a zejména díky úspěšné první půli, okřeněné dvěma zásahy, si přibalili na dalekou cestu všechny tři body. Ve druhém poločase mohli hosté přidat ještě nějaké branky, leč úspěšní již nebyli. Z domácí strany registrujeme pouze jedno zakončení, které nemířilo mezi tyče. jdpofjdpofgdgůdngjdgjdůlnůdnpod

Jediná střela letohradského týmu spadá do 2. minuty, kdy se na levé straně uvolnil Hiller, přesný ale nebyl. Po deseti minutách hry zakončoval na druhé straně Mbah, brankář Martinovský byl ale u své tyčky včas. Střelecký apetit z minulého zápasu chtěl prokázat také Slicho, jehož dalekonosné střele chyběla přesnost. V 17. minutě prodloužil pěkný Kommův centr z přímého kopu Glöckner hlavou mimo branku. I v následujících minutách byli hosté lepším týmem, agilní byl zejména Macek, jehož tři zakončení ale postrádala přesnost. Ve 39. minutě už udeřilo. Kommův centr z levé strany přepustil Macek Janu Zabilanskému, jenž střelou pod břevno rozjásal hostující tým  0:1. V první nastavené minutě zahrával po faulu Hýbla Ondřej Komma přímý kop, jeho následnou střelu tečovala zeď k pravé tyči domácí brány a benátečtí hráči se podruhé radovali  0:2. Ihned poté hlavní rozhodčí Klečka ukončil první půli.

Také druhý poločas nabídl podobný herní obrázek. Hned v 50. minutě Komárek vybídl ke skórování Macka, který před prázdnou částí brány mířil nad břevno. O tři minuty později Mbahův centr zakončoval opět Macek, v další velké šanci ale na dlouhou nohu znovu přestřelil. Nepřesný byl také Mbah, který obešel několik hráčů, mířil ale vedle levé tyčky. To Slicho v 62. minutě brankový prostor trefil, Martinovský ale dával pozor. Pět minut před koncem táhl další útočnou akci Šimek, přes Zedníčka se dostal míč k Mbahovi, jehož pěknou střelu vytěsnil Martinovský na tyč. Potvrzení vítězství následně odmítl Macek, který hlavou opět minul odkrytou část brány. Na benátecké radosti a zisku tří bodů to již ale nic změnit nemohlo.

Benátky tak potěšily své příznivce a po domácí výhře nad Čáslaví přivezly tři body také z Letohradu. Nyní na svěřence trenéra Staňka a Kysely čeká již tuto středu od 18 hodin druhé kolo pohárového klání Mol Cupu na půdě České Lípy, které v  prvním kole vyřadila Nový Bor.

Aleš MAJVALD

FK Letohrad Aleš MAJVALD

Vítězství Benátek bylo zasloužené. Kromě prvních deseti minut, kdy nás hosté nechali zkušeně hrát, jsme nebyli příliš na balónu. Benátky byly mnohem nebezpečnější. Řekl bych, že prohra je pro nás ještě milosrdná.

Tomáš STANĚK

SK Benátky Tomáš STANĚK

Po tom, jak se vyvíjel celý uplynulý týden, to jsou pro nás zlaté tři body. Myslím si, že jsme měli celé utkání absolutně pod kontrolou. Kluci do detailu splnili to, co jsme po nich chtěli. Soupeř si nevytvořil ani jednu gólovou situaci. Naopak my pozornou obranou, dobrým vyplňováním prostorů, jsme sbírali míče a ve druhé půli jsme mohli přidat ještě tři branky. Jak jsem řekl, naše výhra je absolutně zasloužená, mohla být i vyšší.

Předzápasové představení soupeře FK Letohrad naleznete ZDE!

• Trutnov – Velké Hamry 1:1 (1:0)

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Velké Hamry – Čáslav (10:30), Dvůr Králové – Ústí n/O., Náchod – Trutnov, Hlinsko – Dobrovice, NEDĚLE: Benátky – Nový Bydžov, Chrudim "B" – Vysoké Mýto (10:15), Liberec "B" – Brandýs n/L., Turnov – Letohrad.