Straka – Kopa, Kysela, Glöckner – Slicho (63. O. Šimek) – Bodlák (78. Holeček), Mansfeld (89. Košek), Šimeček, Zabilanský (78. Komma) – Jimmy, M. Macek

Rychtár – Stieber, Bečvář

Tereba Daniel
Hráč utkání Petr Štěpán Hráč utkání Jimmy Peremene Gidion

Desetiminutový výpadek v závěru utkání ve kterém Benátky přišly o body !

Ztráta bodů. Benátečtí fotbalisté se z dalekého Letohradu vrátili s prázdnou. Přitom zápas neměli vůbec špatně rozehraný. Po bláznivém bezbrankovém prvním poločase, kde se šance střídaly na obou stranách, poslal hosty do vedení brzy po přestávce Jimmy. Benátečtí byli lepším týmem a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli o body přijít. Letohradší přesto z jediných dvou zakončení druhé půle dvakrát v závěrečné desetiminutovce skórovali a na jejich straně propukla ohromná nefalšovaná radost.

Hned ve 3. minutě zápasu na levé straně uvolnil domácí kapitán Kail Kabourka, jenž ale mířil jen do připraveného brankáře Straky. Domácí útočník si vypracoval šanci také o chvilku déle a Straka znovu musel předvést svůj um. Ve 13. minutě zahřmělo také na druhé straně a pořádně! Milan Macek se zbavil svého strážce a pospíchal zcela sám na brankáře Martinovského, jehož ale trefil do nohou. Následná střela Zabilanského skončila v moci letohradského brankáře. Se svojí šancí poté dobře nenaložil ani letohradský Lorenc, jehož slabé zakončení se stalo pro Straku lahůdkou. Bláznivou dvacetiminutovku uzavřelo sólo Jimmyho, který si obhazoval Martinovského, ten ale jeho úmysl dobře přečetl a míč mu ukradl od kopaček. Ve 21. minutě spálili domácí hráči obrovskou šanci. Zbudil netrefil ve vápně míč tak, jak by sám potřeboval, ten doklopýtal těsně vedle levé tyčky. Na druhé straně nabil Jimmy míč proti noze Slichovi, jehož pokus byl ale zablokován. Nepřesný byl také Lorenc, jehož střela z ostrého úhlu se do branky nevešla. Poté se hra uklidnila a na další střelecký pokus se čekalo až do 37. minuty, měl ho na svědomí hostující Mansfeld, ke kterému se odrazil míč, pohotový Martinovský ale dokázal jeho střelu lapit. Když neuspěl po Bodlákově centru hlavičkující Milan Macek, dospěl první poločas do bezbrankového závěru.

Hned z první vážnější akce druhého poločasu udeřilo. Po rohovém kopu se nepodařilo domácím zcela odvrátit míč. Následný centr do vápna se dostal k Peremene Gidionu Jimmymu, který chladnokrevně prostřelil Martinovského – 0:1. Hosté byli i nadále více u míče a také nebezpečnějším týmem. Zabilanský se uvolnil ke střele, kterou ale poslal vysoko nad bránu. Pojistku neznamenalo ani další zakončení Milana Macka, které se nestalo pro Martinovského neřešitelným problémem. V 71. minutě zakončoval Zabilanský o poznání nebezpečněji, ale ani tentokrát se jeho pokus mezi tyče nevešel. Podobně dopadla také Kopova hlavička po rohovém kopu, ani tentokrát nemusel Martinovský zasahovat. V 80. minutě zasadili domácí hráči hostům tvrdý direkt. Mezi dvěma hostujícími obránci se dostal ke střele Tomáš Kabourek a usměrnil ji mimo Strakův dosah – 1:1. Utkání spělo k dělbě bodů, když dostali letohradští hráči v 87. minutě možnost přímého volného kopu z levé strany. Na centrovaný míč si naskočil Adam Nágl a mohutně rozjásal své spoluhráče i místní obecenstvo – 2:1. Otřesení hosté si již v závěru možnost k vyrovnání nevypracovali a tak Letohrad opouštěli bez bodového zisku.

Jak již bylo řečeno, v tomto zápase určitě měli benátečtí hráči bodovat, avšak nestalo se. Toto zaváhání bude rychle potřeba napravit hned v dalším domácím zápase, kdy přijede tradiční soupeř z Čáslavi.

Aleš MAJVALD

FK Letohrad Aleš MAJVALD

Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, ve kterém vyhrál trošku šťastnější tým. Benátky byly určitě kvalitním soupeřem.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Takhle krátce po zápase jsem hrozně naštvaný, když to řeknu slušně, protože dnes jsme tu body v závěru zápasu regulérně odevzdali. Nebodovat v podobném utkání, navíc ho i prohrát, na venkovním hřišti, je z naší strany trestuhodné. V prvním poločase jsme měli dvě stoprocentní šance. Byly to dva samostatné úniky, které neproměnili Milan Macek s Jimmym. Domácí měli v první půli jednu šanci na zadní tyči, kterou na poslední chvíli uhasil Matěj Bodlák. Myslím si, že o poločasové přestávce jsme měli minimálně být o jednu branku ve vedení. Na druhou stranu chvíli po poločase jsme se dostali do vedení po rohovém kopu, když jsme míč vrátili do vápna k Jimmymu a ten skóroval. Řekl bych, že jsme měli zápas regulérně pod kontrolou. Domácí jsme do ničeho nepouštěli. Dejme tomu, že se hrálo na obou stranách bez šancí. Bohužel jsme museli vystřídat, protože oba krajní záložníci si řekli o střídání. Museli jsme trošku přeskupit sestavu. Inkasovali jsme první branku po našem nedůrazu a špatné rozehrávce. Soupeřův hráč nám to z vápna uklidil na zadní tyč. I tak si myslím, že jsme tento zápas měli minimálně dotáhnout do nerozhodného stavu. Nepochopím, co se stalo při standardní situaci v 87. minutě. Byli jsme na ni připravení. V takové situaci ji prostě musíme ubránit. Dostali jsme branku, jsem hrozně moc naštvaný, protože jsme tu měli vyhrát.

Předzápasové představení soupeře FK Letohrad naleznete ZDE!

• Kosmonosy – Hlinsko 3:3 (1:0)

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Kosmonosy (10:15), Velké Hamry – Trutnov (10:15), Náchod – Horky, Vysoké Mýto – Kutná Hora, NEDĚLE: Benátky – Čáslav, Poříčany – Tochovice, Dvůr Králové – Letohrad, Hlinsko – Kolín.