ZÁZNAM ZÁPASU - 26.kolo sobota 21.4.2022 v 10:30 hod.

Bahník – Šesták (26. Novák), Kahule, Šotka, Hradec, Vízek, Šichan, Horňák (83. Šulc), Čadil, Karela, Parastiuk

Ulrich – Outěřický, O. Macek (74. Jak. Špitálský), Došlý (54. Zeman), Špringl (76. O. Dvořák) – Plichta, Pařízek, Šimek, Kadeřábek (62. Vohánka), Zedníček – Košek (57. Haba)

65. Vízek

Janda – Vasiľ, Gaňa

Hráč utkání Hráč utkání Filip Plichta

Rezerva stvrdila postup do I.B třídy !

Důležitý krok k udržení prvního místa, vítězství v okresním přeboru a postupu do 1.B třídy zvládli. Benátečtí fotbalisté přesvědčivě zvítězili na půdě Krnska 5:0 a jejich oslavy mohly následně propuknout. Došlého svěřenci tak kromě vítězství v okresním poháru, získali i titul přeborníka mladoboleslavského okresu.

Od úvodních minut diktovali benátečtí hráči tempo hry, domácí se na útočnou polovinu dostávali spíše sporadicky. Benátečtí hráči ale dlouho bojovali s velmi dobrým brankářem Bahníkem. Dvě slepené branky v podání Kadeřábka a Koška ze závěru první půle hosty uklidnili a ti tak za úmorného vedra drželi zápas ve druhé půli pevně ve svých rukou.

Na začátku druhého poločasu se podruhé v zápase prosadil Košek a v tu chvíli bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. V závěrečné čtvrthodince se nejprve přesnou střelou prezentoval Šimek, na nějž navázal o chvilku později Haba. Benátečtí tak dokráčeli k jednoznačné výhře, která jim pomohla k setrvání na čele nejvyšší okresní soutěže.

Po závěrečném hvizdu sudího Jandy tak mohly propuknout oslavy, které předznamenaly postup benáteckého béčka do 1.B třídy.

Všichni jsme věděli, o co hrajeme. Soupeř se na nás sešel a postavil pravděpodobně to nejlepší, co mohl. Naším cílem bylo, pokud možno, neinkasovat a hrát trpělivě s tím, že bod by k zisku prvenství reálně stačil. Dva góly těsně před poločasem nám dodaly klid a třetí branka v druhé půli už i jistotu, že zápas zvládneme. Soupeři jsme toho moc nepovolili a hráli tak, jak se podobně důležité zápasy hrát mají. Celkově pět branek a čisté konto bylo pěknou tečkou za celou velmi vydařenou sezónou.