Jíra (45+2. Straka) – Zabilanský, Glöckner (76. Košek), Kopa, Slicho – Mbah, Šimeček (65. Boček), Mansfeld, Vobořil, Šimek (65. Komma) – M. Macek

Matějka – Klečka, Vitvar

Reinberg Pavel
Hráč utkání Peter Mráz Hráč utkání Milan Macek

Čáslav vrátila Benátkám podzimní porážku !

Na hřišti v Čáslavi se jim tradičně příliš nedaří. Také tentokrát nepodali u středočeského soupeře příliš dobrý výkon a po závěrečném hvizdu sudího Matějky před velmi pěknou diváckou návštěvou, odjížděli domů s porážkou 1:2 a bez bodů. Benátečtí fotbalisté přitom po pětadvaceti minutách vedli zásluhou Mackovy dorážky. Poté je ale na pravé straně vyškolil mladík Kuchynka, který předložil míč Ronovskému. Rozhodující branku vstřelil ve druhé půli po standardní situaci exligový Mráz.

Úvod utkání jako by kopíroval minulý domácí zápas proti Letohradu. Hrálo se víceméně bez vážnějších šancí na obou stranách. K vidění bylo jen několik centrů, které ale neznamenaly žádné nebezpečí pro oba brankáře. Vzruch přinesla až 16. minuta. Jíra musel nejprve vyškrábnout míč, který mířil pod břevno, Petrů následnou dorážku poslal mimo. O čtyři minuty déle zakončoval na druhé straně Mbah, ani on ale do brankového prostoru nemířil. Benátečtí měli v tuto chvíli více míč na kopačkách. Ve 22. minutě se Macek ještě zastřeloval, jeho nepříliš razantní pokus zkrotil Vyhnánek. O tři minuty později rozjel akci Mbah přihrávkou na Kopu, jehož střelu Vyhnánek neudržel, s dorážkou přispěchal Milan Macek, který poslal svůj tým do vedení – 0:1. Benátečtí hráči ožili. Mansfeldův centr hlavičkoval Mbah, avšak Vyhnánek dokázal jeho pokus lapit. Po další akci Mbaha centroval Slicho na Macka, který ale ve vápně na míč nedosáhl. A tak udeřilo na druhé straně. Konyvka se protáhl do pokutového území z pravé strany a před prázdnou částí brány oslovil Adama Ronovského, jenž měl jednoduchou úlohu – 1:1. V závěru první půle převzali otěže hry domácí. Slavíkův centr však nikdo v modrém do brány nedostal. V mnohem větší šanci se ve 44. minutě ocitl hlavičkující Hannich, který ale mířil nad břevno Jírovy brány. Po následném výkopu zůstal na trávníku ležet hostující brankář Jíra, který musel se svalovým zraněním střídat a pustit mezi tyče zkušeného Straku.

V úvodu druhého poločasu dostihl Zabilanského přihrávku Macek, nebyl ale ve střelecké pozici, ze které by mohl ohrozit Vyhnánka. Na druhé straně neuspěl se svojí individuální akcí Čuchal. O chvíli později byl nepřesný střílející Hannich. Na druhé straně Glöckner hlavičkoval po rohovém kopu do ochranné sítě. V 57. minutě zahrávali rohový kop také domácí, Straka dokázal míč jen vyboxovat, v následné trmě vrmě se nejlépe zorientoval Peter Mráz, který překlopil misky vah na čáslavskou stranu – 2:1. Větší nebezpečí poté neznamenala ani nepřesná Glöcknerova střela či Mackova hlavička po Vobořilově autu, s níž neměl Vyhnánek žádné starosti. Čtvrt hodiny před koncem Mackova střela skončila ve Vyhnánkově moci. V 82. minutě se nebezpečně otevíral volný prostor před Ronovským, jemuž skočil do střely Slicho a zblokoval ji na rohový kop. Minutu před koncem střílel Vobořil, domácí brankář vyrazil míč pro změnu na rohový kop pro hosty. Největší šanci na vyrovnání si hosté vypracovali v první nastavené minutě. Od Mbaha se dostával míč ke Slichovi, od nějž se odrazil k Vyhnánkovi, který ho dokázal lapit. V mírně nervózním závěru už žádná branka nepadla a Benátky tak poprvé pod vedením trenérského triumvirátu Lacina-Kysela-Kubát poznali hořkost porážky.

Prohrou s tabulkovým sousedem Benátky ztratily bezprostřední kontakt právě na Čáslav a Velké Hamry. Střed tabulky je nebývale vyrovnaný a podobné klopýtnutí není žádoucí. V dalším kole hostí benátečtí hráči před svými fanoušky v derby utkání Kosmonosy, proti kterým se jim v divizi velmi daří. Ze dvou zápasů získali plný počet bodů při vysoce aktivním skóre 10:1. Zaslouženou výhrou Benátek 2:0 skončil také letošní přípravný zápas na zimním turnaji.

Jakub SVOBODA

FK Čáslav Jakub SVOBODA

V prvním poločase jsme hráli do zahuštěné obrany soupeře, který hrál na brejkové situace. Bohužel nás potrestal, takže jsme museli vrhnout všechny síly do útoku. Naštěstí se nám na to podařilo reagovat brankou na 1:1. Ve druhé půli jsme si pomohli standardní situací. Herní obraz se trošku změnil, protože jsme se zatáhli a soupeř hrál do naší zatažené obrany a naopak my hráli na brejkové situace. Měli jsme tam dva nebo tři náznaky, které jsme bohužel nevyužili. Ve finále jsme mohli ještě na samém konci inkasovat branku na 2:2, tuto situaci jsme s trochou štěstí přestáli a máme důležité tři body.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Dnes je pro mě hodnocení složité. Když to řeknu natvrdo, v zápase jsme propadli. Za stavu 1:0 jsme utkání, dalo by se říci, kontrolovali. Naší špatnou hrou jsme ale soupeři dovolili vyrovnat. Poté se tam vůbec neobjevovaly parametry, které jsme tam chtěli mít. Domácí zaslouženě získali tři body a my jim gratulujeme. Dnes nejsem spokojený jak herně, tak i výsledkově.

Předzápasové představení soupeře FK Čáslav naleznete ZDE!

• Horky – Náchod 0:1 (0:1)

Příští 19. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Libiš – Hlinsko (10:15), Kutná Hora – Kolín (10:15), Náchod – Trutnov, Vysoké Mýto – Tochovice, NEDĚLE: Benátky  Kosmonosy, Velké Hamry – Letohrad (10:30), Poříčany – Horky, Dvůr Králové – Čáslav.