Straka – Slicho, Holeček, Borovička, Zabilanský – Zoubek (55. Komma), Šimek (46. Boček), Šimeček, Mansfeld (85. O. Macek), M. Macek – Košek (81. Zedníček)

13. Tarasiuk, 74. Mácha (as. trenéra), 90. Bakayoko – 44. Šimek, 46. Mansfeld, 90. Slicho

Pekař – Linhart, Pánek

Vydra Jan
Hráč utkání Tochukwu Mbah Hráč utkání Martin Borovička

Horecká bojovnost sebrala Benáteckým všechny body !

Benátečtí fotbalisté se topí ve výsledkové krizi. Z ní se nedostali ani po derby utkání na půdě Horek nad Jizerou. I když byli hosté častěji u míče i střelecky aktivnější, brzdila je častá nepřesnost či velmi dobře chytající brankář Durov. Domácím naopak stačily dvě střely, které směřovaly mezi tyče, aby se radovali z těsného vítězství 1:0. Prohra odsunula benátecký tým do středu tabulky. Naopak Horky nad Jizerou si výrazně polepšily.

Úvod zápasu přitom patřil hostům. Ti byli častěji usazeni na útočné polovině, Durova ale neohrožovali. Na druhé straně evidujeme snad jen Borkovu střelu, která ale byla zablokována. Nepřesný byl benátecký Zoubek, který mířil vysoko nad bránu. Ve 21. minutě se ve vápně otočil s míčem Košek, následnou střelu ale velmi dobrým zákrokem vytěsnil Durov na rohový kop. O tři minuty později podnikli domácí rychlý brejk. Yaroshenko našel přesným centrem Tochukwu Mbaha a exbenátecký útočník uklidil míč do brány – 1:0. Opaření hosté mohli brzy inkasovat podruhé, Borek ale hlavou mířil vedle pravé tyče. Na druhé straně nevylekal Durova střelou doprostřed brány Zoubek. Poslední zakončení v prvním poločase měl na svědomí benátecký Košek, který v nastaveném čase usměrnil Mansfeldův centr nad bránu.

Jestliže někdo čekal od úvodního hvizdu druhé půle nápor benáteckých fotbalistů, musel být zklamán. Nervózní hosté chybovali a museli si oddechnout, když Dudlova dorážka do branky byla posouzena jako ofsajd. Tentýž hráč poté těsně nedosáhl na Tarasiukův centr. V 53. minutě se Zoubek vyhnul bránícímu Prokorátovi, jeho tvrdá střela ale skončila na břevně. O chvíli později zakončoval Mansfeld, Durov se ale znovu vyznamenal. V pozoru musel být i Straka, kterého prověřil Bakayoko. O minutku později zakončoval také Mbah, avšak nad bránu. Horečtí využívali každou volnou skulinku k brejkům. Po jednom takovém našel Bakayoko Dudlu, který ale hlavičkoval do ochranných mříží. Podobně si vedl také na druhé straně Milan Macek po centru střídajícího Kommy. V 69. minutě vystihl Šimečkovu nepřesnou přihrávku Dudla, tváří v tvář Strakovi se ale neprosadil. Čtyři minuty před koncem se středem hřiště prodral Boček, avšak mířil jen do připraveného Durova. Hosté vrhli všechny síly do útoku, jejich snaha ale hraničila s křečí. Naopak potrestat je mohl svým druhým gólem Mbah, který uháněl na Straku, míč si ale příliš předkopl a o šanci přišel. Mrzet to ale hosty nemuselo, jelikož další Bočkovu střelu zkrotil Durov, který tak napsal tečku za tímto, pro benátecké fotbalisty, nepovedeným derby utkáním.

Benátečtí opět selhali. Na výhru již čekají šest zápasů a přiznejme si, spíše než po vršku tabulky, musí nyní koukat pod sebe, kde se nebezpečně přibližuje několik týmů. V příštím kole hostí na svém stadionu předposlední Náchod, tříbodová výhra z tohoto zápasu je přímo nutností!

Petr MIKOLANDA

FC Horky Petr MIKOLANDA

Do zápasu jsme šli bez osmi hráčů základní sestavy, kteří tu nebyli. Nevěděli jsme, co a jak. Benátky se prezentovaly velice náročným fotbalem, se vším, co k němu patří. Myslím si, že naši hráči tento zápas odpracovali o trošku více. Měli jsme více šancí, jednou nás zachránilo břevno, při další příležitosti zase brankář Kirill Durov. Řekl bych, že to bylo spíše remízové utkání. Tentokrát jsme ale byli těmi šťastnějšími, ale domnívám se, že jsme si to obrovsky zasloužili. Benátky nás, se svojí kvalitou, neměly tolik nechat dýchat. Myslím si, že mají mnohem větší kvalitu než náš tým, dnes ale rozhodovalo srdíčko a také to, že jsme toto derby hráli doma. Vždy, když se hraje derby, tak to není o tom, jak si stojíte v tabulce, ale spíše o tom, kdo se více připraví, hlavně charakterově. Dnes jsme to byli právě my. Přeji Benátkám, aby získávaly body někde jinde a gratuluji svým hráčům za to, co předvedli.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Zápas se mi samozřejmě dobře nehodnotí. Toto utkání jsme chtěli jednoznačně vyhrát a měli jsme ho jednoznačně vyhrát, protože domácí byli oslabeni o některé hráče, avšak my také. Řekl bych, že s naší kvalitou kádru si s podobným soupeřem musíme poradit. Nemyslím to špatně vůči domácím, ale spíše vůči nám, protože kvalitu máme lepší a nebudu se schovávat za to, že ne. Dnešní výkon nebyl z naší strany dobrý. Branku jsme obdrželi po brejkové situaci domácího týmu a od této chvíle se pro nás zápas nevyvíjel dobře. Dá se říci, že jeden nebo dva domácí hráči svojí fotbalovostí přehráli celé naše mužstvo. Čekal jsem od nás daleko více, co se týče hry směrem dopředu. V prvním poločase střílel z otočky Košek, brankář jeho pokus vytáhl. Ve druhé půli jsme měli nějaké závary, avšak žádné extra velké šance jsme si nevypracovali, vyjma nastřeleného břevna Zoubkem a střely zpoza vápna od Mansfelda. Z naší strany je to prostě strašně málo. Chybí nám lehkost, kreativita, vše je strašně upracované. Z naší strany to tedy byl špatný zápas, bohužel i se špatným výsledkem.

Předzápasové představení soupeře FC Horky naleznete ZDE!

• Čáslav – Kosmonosy 2:2 (1:0)

Příští 10. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Libiš – Poříčany (10:15), Kosmonosy – Kutná Hora (10:30), Letohrad – Horky, NEDĚLE: Benátky – Náchod, Čáslav – Tochovice, Dvůr Králové – Velké Hamry, Kolín – Trutnov, Hlinsko – Vysoké Mýto.