ZÁZNAM ZÁPASU - 6.kolo Sobota 1.10. 2016 10:15

Chaloupka – Ondrák, Studený, Viskup, Miřatský (87. Hrstka), Koubek, Kudela, Hyka, Sobotka, Kympl, Mihalík

Jíra – Šimůnek, Kohl, Štrbík (46. Krýda), Zuna, M. Langšádl, Ivanov (46. Pařízek), Fingerhut, Synek, Jäger, Machka

38. Viskup – 48. Machka

34. Viskup, 62. Miřatský, 65. Kympl – 27. Fingerhut, 57. Pařízek

Ing. Čechmánek – Polák, Hanák

Od vedoucího týmu se rezerva vrací s bodem !

Na benáteckou rezervu čekal zřejmě nejzdatnější soupeř této skupiny I.B třídy. Kelský tým je doslova prošpikován hráči, kteří si v nedalekých Ovčárech zahráli třetí ligu a mají nepřeberné množství zkušeností. Béčko se však tohoto velmi těžkého soupeře vůbec nezaleklo a na Mělnicku podalo přesvědčivý výkon. Po devadesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1. V následném penaltovém rozstřelu se projevily zkušenosti domácích, kteří si tak připsali dva body.

V úvodu utkání byli nebezpečnější překvapivě hosté. V 10. minutě také mohli jít do vedení Synkem, kterému ale nebyla uznána branka pro domnělou ruku. Následně pálil nebezpečně Štrbík a o chvíli později znovu Synek, avšak v obou případech se zaskvěl kelský brankář Chaloupka. Také domácí se dostali ke slovu. Nejprve nevyužil závar před Jírou Miřatský, poté ve vyložené pozici mířil Hyka hlavou mimo. Ve 38. minutě zahrával Studený rohový kop, posadil míč na hlavu Martina Viskupa, který se trefil přesně pod břevno – 1:0. Tímto výsledkem také skončila první půle.

Do té druhé udělali hosté dvě změny v sestavě. Hned ve 48. minutě přebral na levé straně míč Miroslav Machka a jeho centr zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 1:1. I nadále se hrál zajímavý fotbal, ve kterém měli možná domácí více míč na svých kopačkách, Jíru v brance béčka ale takřka neohrožovali. V závěru utkání přišly šance na obou stranách. Rezervu mohl poslat do vedení Fingerhut, kterého ale vychytal Chaloupka. V poslední minutě se před Jírou zjevil zcela volný kanonýr Hyka, který ale nechal vyniknout benáteckého brankáře. Body se tak dělily.

V penaltovém rozstřelu si jako první vzal míč Dušan Kudela, poslal Jíru na opačnou stranu a proměnil - 1:0. Vyrvonat mohl Jindřich Jäger, jehož dloubák skončil nad brankou. Jakub Mihalík byl úspěšný a přesným pokusem poslal svůj tým do trháku - 2:0. Na druhé straně ztroskotal Jakub Synek na brankáři Chaloupkovi. Přiblížit Kly k vítězství mohl Petr Hyka, jehož střelu ale Jíra výborně zneškodnil. David Zuna poté přesným pokusem udržel benátecký tým ve hře - 2:1. Martin Doubek mířil k pravé tyči tu ale minul a Benátečtí se mohli dotáhnout. Tvrdou střelu Martina Langšádla ale znovu zneškodnil velmi dobrý brankář Chaloupka. Zkušený Jan Studený poté bezpečně proměnil - 3:1. Dva body tak zůstaly na Mělnicku.

Za výkon v tomto zápase se Benátečtí nemusí vůbec stydět. Za týden by ale bylo potřeba naplno bodovat. K okresnímu derby přijede nedaleká Dlouhá Lhota.

Jan BURYÁN

SK Benátky Jan BURYÁN

Když to vezmu tabulkově, zajížděli jsme k vedoucímu týmu soutěže. Získali jsme jeden bod, za který jsme rádi, bohužel jsme nepřidali druhý z penalt. Pochopitelně jsme udělali nějaké chybičky, ale kluci zápas odmakali a odjezdili. Myslím si, že soupeře jsme potrápili. Kly mají zkušený mančaft, jsou tu kluci, kteří nedávno hráli třetí ligu v Ovčárech. Po téhle stránce jsem spokojený, ale jak říkám, udělali jsme chybičky, které budeme muset odstranit.

Michal VOLJANSKIJ

TJ Kly Michal VOLJANSKIJ

Musím poblahopřát Burymu, jak ten tým vede. Od jednoho až do posledního hráče jsou to ročníky 1990 a mladší. Tito kluci jezdí od první až do poslední minuty, nic nevynechají. Pro nás to byl náročný zápas. Minulé kolo jsme odehráli špatně, dnes jsme se chtěli ukázat. Musím říci, že první půle byla z naší strany daleko lepší, měli jsme více šancí a měli jsme rozhodnout. Bohužel jsme ale vstřelili pouze jednu branku. Druhá půle byla od nás špatná. Hra se téměř vyrovnala, dostali jsme smolný gól z centru. Na tohle jsme už nedokázali zareagovat. Remíza je v tomto zápase asi spravedlivá. Penalty jsou loterie, ty jsou již o štěstí.

• Bakov n/J. – V.Borek 2:3 np (2:2)

Příští 7. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: ​St.Boleslav – Kly (10:15), D.Bousov – Pěčice, Byšice – Lužec, Nelahozeves – Bakov n/J., NEDĚLE: Benátky "B" – Dl.Lhota, V.Borek – FC Mělník, Neratovice "B" – Tišice.