ZÁZNAM ZÁPASU - 31.kolo Sobota 11.6. 2017 14:00

Čáp – Procházka, Parys, Kejha, Čepelák – Vondráček, Stöckner (80. Dubský), Ježdík (71. Awuku), Pokorný, Vandas – Škorvánek (61. D. Kocourek)

Levíček – Tvrzník, Hošťálek, Jäger (29. Horák), Sudek – J. Kocourek, Walter, Šimeček, Radosta (46. Kraus), Mižič (46. Boček) – Synek (71. Šíma)

51. Tvrzník

Kalenda – Musil, Hurych

Sádovský Peter

Benátky odehrály v Jirnech dobré utkání ale na body to nestačilo !

K poslednímu venkovnímu zápasu zajížděli benátečtí fotbalisté na půdu nedalekých Jiren. Domácí stále živí naději na první místo v třetiligové soutěži. Základ své výhry položili Hradeckého svěřenci již v prvním poločase, ve kterém nastříleli Benátkám tři branky. Zdramatizování utkání přišlo v 82. minutě, kdy benátecký Boček snížil. Hosté už ale na vyrovnání neměli dostatek času.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Waltrově střele ale scházela přesnost, tudíž jirenský brankář Čáp nemusel zasahovat. Na druhé straně pálil podobně nepřesně Škorvánek. O chvíli později technická Vondráčkova střela mířila mezi tyče, Levíček však byl na trávníku včas a míč chytil. Ve 21. minutě se v pokutovém území odrazil míč od ruky Jägera a hlavní rozhodčí Kalenda ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal Pavel Vandas, Levíčka poslal na druhou stranu a domácí vedli – 1:0. O osm minut později si hostující obránci nepohlídali nabíhajícího Vladimíra Pokorného, který se ocitl sám před Levíčkem, kterého také pokořil – 2:0. V témže čase museli hosté sáhnout k prvnímu střídání, kdy zraněného Jägera nahradil Horák. Ve 31. minutě zahrávali přímý kop také hosté. Walter posadil míč na hlavu naskakujícího Jakuba Synka, jenž mířil přímo pod břevno – 2:1. Na druhé straně stříleli nepřesně Vandas se Stöcknerem. Druhý jmenovaný poté přece jenom zaměstnal Levíčka, ten se ale překvapit nenechal. Ve 42. minutě se k míči v pokutovém území dostal Procházka, jehož pokus byl hosty sražen jen těsně vedle levé tyče. Právě po této standardní situaci Jirny potřetí udeřily. Na Vondráčkův přesný centr si na přední tyči naběhl právě Jaroslav Procházka a hlavou přizvedl míč do vzdálenější šibenice – 3:1. Vzápětí mohl snížit Mižič, jemuž na poslední chvíli sebral balon čistým skluzem Parys.

Ve druhém poločase byli domácí častěji u míče, do vyložených šancí se ale příliš nedostávali. Zpoza vápna střílel kupříkladu Čepelák, avšak Levíček byl na místě. O druhou branku se snažil hostující Synek, taktéž Čáp si ale připsal přesný zákrok. V 72. minutě se na levé straně uvolnil střídající Daniel Kocourek a postupoval sám na Levíčka, který se vyznamenal a míč vyrazil na rohový kop. Na druhé straně domácí v 82. minutě nezastavili Jana Bočka, jemuž se první střela ještě nepovedla. Dostal však možnost reparátu a jeho druhý pokus již skončil u pravé tyče – 3:2. Ve zbývajících osmi minutách spolehlivá obrana domácích hosty k ohrožení Čápovy branky již nepustila.

Jirenští tak po této výhře ještě stále můžou skončit na prvním místě ve třetí nejvyšší soutěži. Benátečtí se však za svůj výkon u nedalekého a mnohem zkušenějšího soupeře vůbec nemusí stydět. Málokterý tým totiž v Jirnech odehraje takto kvalitní partii.

Václav HRADECKÝ

SK Viktorie Jirny Václav HRADECKÝ

Hráli jsme páté utkání ve dvou týdnech, takže to byl pro nás náročný zápas. Navíc máme některé hráče zraněné. Vedení jsme si znepříjemnili v momentě, kdy soupeř vstřelil svoji druhou branku. Vítězství tedy bylo ubojované a já za něj klukům gratuluji.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

I když jsme dnes těsně prohráli, proti lídrovi soutěže jsme na jeho hřišti odehráli slušné utkání. Škoda jen, že se nám v závěru už nepodařila vstřelit vyrovnávací branka. Určitě se však za předvedený výkon stydět nemusíme. Kluci opět ukázali, že naše jarní výkony nejsou nahodilým jevem.

Předzápasové představení soupeře SK Viktorie Jirny ZDE!

ON-LINE: SK Viktorie Jirny​ – SK Benátky ZDE!

• Vyšehrad – Vltavín 2:3 (1:1)

Poslední 32. kolo SOBOTA 17.6.: Benátky – Táborsko "B" (17), Štěchovice – Převýšov (10:15)​, Vltavín – Olympia HK (10:15), Chrudim – Litoměřicko (10:15), STŘEDA 14.6.: Dobrovice – Hořovicko (17:30), Zápy – Písek (17:30), Domažlice – Králův Dvůr (18), PÁTEK 16.6.: Benešov – Vyšehrad (18), Tachov – Jirny (st. 7.6. - 1:2),