Michňa – Tvrzník, Hošťálek, Borovička, Horák – Kocourek (75. Sudek), Radosta (56. Walter), Šimeček (81. Levíček), Mižič (56. Knobloch), Boček – Kamlach (15. Synek)

Vašák – Švejda, Busta, Kučera, Cienciala (68. Maruš) – Hřebeček (65. Štědronský), Pavlík (65. Verner), Mareš, Jakobovský, Košata (68. Maršálek) – Batka

12. a 47. Boček, 6. a 62. Kocourek, 69. a 80. Synek, 65. Švejda (vla.) – 86. a 90+1. Jakobovský, 19. Kučera, 64. Košata

9:10

59. Knobloch – 76. Kučera

Mudra – Pastyřík, Duda

Schröter Martin

Gólovou přestřelku viděli diváci na Letním stadionu, ze které vyšly lépe domácí Benátky !

Brankové hody, spokojení diváci. Přesně tohle nabídlo utkání 30. kola třetí nejvyšší fotbalové soutěže. Jak domácí Benátky, tak i hosté ze Štěchovic hrály bez obranných starostí, a tak se diváci mohli bavit početnými šancemi na obou stranách, které leckdy skončily velmi pěknými brankami. Úspěšnější byli domácí, kteří v divokém zápase slavili vítězství 7:4.

V úvodu utkání vybojovali hosté dva rohové kopy v rychlém časovém sledu za sebou, prosadit se z nich ale nedokázali. Domácí byli úspěšnější. V 6. minutě vysunul Boček Jakuba Kocourka, ten si naběhl mezi stopery, obešel i brankáře Vašáka a dovedl míč do prázdné brány – 1:0. Hosté sice nadále měli míč na svých kopačkách, druhou branku ale přidaly Benátky. Jen se role hlavních aktérů prohodily. Tentokrát totiž Kocourek našel Jana Bočka, který přesnou střelou z pravé strany zamířil přesně pod břevno – 2:0. Následně museli domácí sáhnout k první změně. Zraněného Jana Kamlacha nahradil na hřišti nejlepší benátecký střelec Jakub Synek. Osmělili se také hosté. Bustova střela však skončila v ochranné síti. V 19. minutě po dalším centru do vápna neuhlídali domácí hlavičkujícího Bustu, který orazítkoval břevno. S dorážkou přispěchal Štěpán Kučera, který doklepl míč za brankovou čáru – 2:1. Chvíli poté zakončoval také Hřebeček, Benátečtí však srazili míč kousek nad břevno své branky. Na druhé straně střílel Radosta, ani jeho střela se ale mezi tyče nevměstnala. Ve 29. minutě zahrával Košata přímý volný kop. Balon srazila zeď k trestuhodně volnému Bustovi, který ale mířil o malý kousek mimo. Zašumělo to také na druhé straně. Boček hledal centrem Kocourka, který ale na míč těsně nedosáhl. Chvíli poté druhý jmenovaný zakončoval vysoko nad štěchovickou bránu. Do kabin tak odcházeli o jednu branku spokojenější svěřenci trenéra Pavla Jíchy.

Hned první akce druhé půle skončila třetí brankou ve štěchovické síti. Po nádherné kombinaci ve středu hřiště našel Šimeček chirurgicky přesným pasem nabíhajícího Jana Bočka, který tváří v tvář Vašákovi nezaváhal a podél vybíhajícího gólmana přidal další zářez – 3:1. Hosté odpověděli střelou Jakobovského. Brankář Michňa musel na trávník a vyrazit míč mimo ohrožení své branky. Domácí brankář byl v permanenci také o dvě minuty později, kdy na roh vytěsnil Švejdovu skákavou střelu. V 61. minutě hosté chybovali ve středu hřiště a na Vašáka pospíchal úplně volný Synek, hostující brankář si ale připsal výborný zákrok a domácího útočníka vychytal. O minutu později v podobné akci postupoval na Vašáka osamocený Jakub Kocourek a v Benátkách se slavilo počtvrté – 4:1. Gólové hody pokračovaly! Na druhé straně se po centru z pravé strany dostal k míči Jakub Košata, jenž snížil opět na dvoubrankový rozdíl – 4:2. Za další minutu se však skóre opět měnilo. Na pravé straně se uvolnil Kocourek, jehož přesný centr si srazil za záda vlastního brankáře Michal Švejda5:2. O chvíli později mohl Kocourek zkompletovat hattrick, v další tutové šanci ale mířil těsně vedle. Domácí to však mrzet nemuselo. V 69. minutě si na hranici vápna zpracoval míč Jakub Synek a střelou, která se odrazila od pravé tyčky, přidal šestý gól – 6:2. Další branku mohl přidat Boček, který si ale vylámal zuby na Vašákovi, jenž míč vyrazil na rohový kop. O chvíli později Boček odcentroval na nabíhajícího Šimečka, jehož zakončení hlavou vytáhl Vašák výborným zákrokem na rohový kop. Po něm střílel Borovička vedle pravé tyčky štěchovické brány. Deset minut před koncem posunul střídající Knobloch míč na Jakuba Synka, který ho uklidil přesně k pravé tyči brány hostů – 7:2. Na závěrečných devět minut se dostal do pole také benátecký náhradní brankář Levíček, jenž vystřídal Šimečka. Čtyři minuty před koncem zakončoval Maruš, jehož střelu vyrazil Michňa na rohový kop. Ten si vzal na starost střídající Verner, který centrem na přední tyč nalezl hlavu Lukáše Jakobovského, jenž se trefil přesně do šibenice – 7:3. Poslední slovo patřilo opět hostům. Po útoku do otevřené obrany našel Štědronský zcela volného Lukáše Jakobovského, jenž sám proti Michňovi nezaváhal a přidal svoji čtvrtou branku – 7:4. Ihned poté hlavní rozhodčí Mudra zápas ukončil.

Benátečtí tak i tímto zápasem potvrdili své skvělé výkony na domácím hřiště. Nyní budou zajíždět ke svému poslednímu zápasu na půdu nedalekých Jiren, které stále bojují o první příčku v třetí nejvyšší fotbalové soutěži.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Na našem herním projevu dnes bylo znatlené, že z nás spadl ten tlak v podobě boje o záchranu. Naši hráči se zejména v útočné činnosti prezentovali tak, jak po nich v tréninkovém procesu chceme. Podle mého názoru jsme dnes odehráli pohledný zápas a naprosto po zásluze zvítězili.

Zbyněk BUSTA

TJ FK Štěchovice Zbyněk BUSTA

Domácí hráli výborně, my jsme propadli ve všech směrech. Benátky byly rychlejší, důraznější, pohybovaly se výborně bez balonu, kdežto my byli statičtí a prohrávali osobní souboje. Nedostupovali jsme hráče, hráli jsme na velkém prostoru, neuměli jsme se dostat do bloku, protože jsme to nestíhali se do toho bloku dostávat. Domácí prostě byli ve všech směrech lepší.

Předzápasové představení soupeře TJ FK Štěchovice ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – TJ FK Štěchovice ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ FK Štěchovice ZDE!

• Domažlice –​ Olympia HK 0:3 (0:1)

Příští 31. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Jirny – Benátky (14), Litoměřicko – Tachov (10:15), Vyšehrad – Vltavín (10:15), Olympia HK – Dobrovice (10:15), Písek – Chrudim (10:15), Králův Dvůr – Zápy (10:30), Táborsko "B" – Štěchovice, Hořovicko – Domažlice (pá. 18), NEDĚLE: Převýšov – Benešov (10:15).