Pávek – Růžička (33. Pozníček), Macháček, Tichý, Podzimek – Janda (79. Pejša), Abena, Valíček (67. Macháč), Šípek, Schindler (55. Hodas) – Mashike

75. Boček, 81. Knobloch – 71. Macháč, 74. Pozníček

Kalenda – Musil, Opočenský

Bláha Vladimír

Čtvrtá domácí výhra v řadě se zrodila proti Vltavínu !

Velice důležité vítězství proti týmu, se kterým Benátečtí ve své historii ještě nikdy neudělali ani bod. Přesně takhle by se dala popsat výhra proti pražskému Vltavínu. O třech bodech rozhodl ve druhém poločase Knobloch, který přesně zakončil pohlednou kombinační akci. Výhra těší o to více, že se proti Benátkám představil zatím asi nejlepší jarní soupeř v domácím prostředí.

Samotný zápas začal velice opatrně. První vzruch tak přinesla až 13. minuta, kdy Waltrův bochánek skončil v rukavicích brankáře Pávka. Tentýž hráč prověřil brankáře Vltavínu také v 18. minutě a nutno podotknout, že Pávkův zákrok byl mnohem složitější a hosty podržel. Chvíli poté pálil také domácí Borovička, avšak Pávek znovu úspěšně zasáhl. Postupně se ale začínali dostávat ke slovu také hosté, avšak Michňa hýřil jistotou. Tak jako při šanci Mashikeho, jehož vychytal. Zajímavá byla také střela benáteckého Kamlacha, po které se musel Pávek hodně natahovat, míč však nadvakrát zkrotil. Závěrečná čtvrthodinka první půle byla pro diváky hodně zajímavá. Nejprve totiž Mashike trošku prováhal střelu, se kterou si následně poradil Michňa ve spolupráci s benáteckými obránci. Nadějně vypadal také protiútoku Synka, kterého ale na poslední chvíli obral o míč Pozníček. Ve 39. minutě Michňa neudržel centrovaný míč, avšak nebezpečný Mashike byl příliš blízko domácímu brankáři, kterého nastřelil. Následně střílel také Pozníček, jehož pokus se ale točil od benátecké branky. Po krátkém minutovém nastavení hlavní rozhodčí Kalenda první půli ukončil.

Úvod druhé půle začali aktivněji hosté. Na pravé straně zlobil Janda, jehož nebezpečný skákavý centr skončil u Michni, na kterém se hosté provinili útočným faulem. Janda se snažil zakončit také po elegantním vysunutí Pozníčkem, benátecká obrana ale pracovala na jedničku. Chvíli poté vypustil skákavou střelu ze své kopačky také hostující Macháček, brankový prostor ale minul. Na závěrečných pětadvacet minut pustil hostující trenér Frýdek do hry také Hodase, čímž posílil útok svého týmu o dalšího hráče. Právě Hodas se brzy dostával za Sudkova záda, ale benátecký obránce si s ním čistě poradil. V 63. minutě rozjel akci střídající Kocourek, jenž byl na hřišti pouhé dvě minuty, přes Knoblocha se dostal balon k Synkovi, který zatáhl míč k pokutovému území a přihrávkou oslovil Jana Knoblocha, který nedostatečně bráněn vstřelil úvodní branku zápasu – 1:0. O chvíli později se míč do podobné šance dostával k Bočkovi, toho ale za minutu dvanáct odzbrojil Janda. V 70. minutě měli domácí výhodu přímého kopu, Waltrova technická střela ale mířila kousek nad břevno. O tři minuty později Benátečtí pozapomněli na volného Hodase, jeho ale velmi důležitým zákrokem vychytal Michňa. Závěrečných deset minut rozkouskovala taktická střídání domácího týmu a zkušenější hosté se tak do koncovky dostávali jen stěží. Vyrovnat mohl po rohovém kopu Tichý, který ale hlavou mířil nad bránu. Štěstí zkoušel z velké dálky také Pozníček, jehož střela ale byla velmi nepřesná. Benátečtí tak celkem v poklidu dokráčeli k velmi důležitému vítězství.

Nyní čeká na Jíchovi svěřence daleká cesta až na německé hranice. Zajíždí totiž na půdu jednoho z nejlepších třetiligových týmů – do Tachova. U více než dvě stě kilometrů vzdáleného soupeře se utkají již ve středu. I odtud by se každý bodový zisk nesmírně hodil.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Věděli jsme, že náš dnes čeká velmi těžký soupeř, což hráči Vltavínu jednoznačně potvrdili. Jazýčkem na miskách vah v tomto utkání byla podle mého názoru větší vůle po vítězství. Tento fakt nás ve vyrovnaném zápase nakonec odměnil a my získali nesmírně důležité tři body. Všem hráčům bych rád poděkoval za jejich bojovný výkon.

Martin FRÝDEK

Loko Vltavín Martin FRÝDEK

Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, řekl bych, že trošku bez šancí, spíše od vápna k vápnu. Bohužel, když se domácí poprvé dostali na naši polovinu, nechali jsme si dát gól. Poté se nám hrálo velmi těžce. Benátky se stáhly před vlastní šestnáctku a nám se nedařilo dostat hru do stran, aby před domácí bránu chodily centrované míče. Je to velká škoda. Chtěli jsme tu vyhrát, abychom se posunuli v tabulce výše. Domácí byli o jednu branku úspěšnější.

Předzápasové představení soupeře Loko Vltavín ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – Loko Vltavín ZDE!

• Domažlice – Štěchovice (st. 17.5.)

Příští vložené 33. kolo v 17:00 hod., STŘEDA: Tachov – Benátky, Jirny – Chrudim, Litoměřicko – Zápy, Písek – Domažlice, Králův Dvůr – Dobrovice, Hořovicko – Vltavín, Olympia HK – Benešov, Vyšehrad – Štěchovice, Převýšov – Táborsko "B".