Michňa – Tvrzník, Hošťálek, Horák, Sudek – Kocourek (61. Kamlach), Knobloch, Borovička (83. Śimeček), Walter, Boček (74. Mižič) – Synek (79. Šíma)

64. Kaufman – 77. Synek

Pečenka – Kouba, Vrchota

Říha Viktor

Benátky se z Hořovic vrací s jedním bodem !

Na své konto si připsali bod, který v konečném součtu může mít svou cenu, na půdě Hořovicka ale měli na víc. Benátečtí fotbalisté se na hřišti posledního týmu třetiligové tabulky ujali v prvním poločase vedení, které ve druhé půli smazal domácí Březina. V infarktovém závěru ani jeden z týmů své šance nevyužil. Rozhodnout tak musely až penalty, které zvládly lépe domácí, hosté naopak hrubě selhali, z pěti pokusů totiž proměnili pouze jediný, a tak se museli spokojit s jednobodovým ziskem.

Začátek zápasu se nesl ve znamení vyrovnaného boje ani jeden z týmů logicky nechtěl chybovat, a tak se oba brankáři spíše jen nudili. První vážnější šance tak přišla až v 19. minutě, kdy míč propadl k domácímu Vrabcovi, který tvrdou střelou orazítkoval pravou tyčku. Vstřelená branka domácí určitě nabudila a chvíli byli nebezpečnějším celkem. Paradoxně ale inkasovali. Ve 30. minutě jim k tomu vydatně pomohl fatální chybou brankář Herco, jehož špatného odkopu po malé domů se chopil Jakub Synek a bezpečně skóroval – 0:1. Střelou následně kontroval domácí Březina, který ale byl nepřesný. V závěru poločasu si hosté vybojovali několik rohových kopů, které ale do zdárného cíle nedotáhli.

Hned v první minutě druhé půle vybojoval Borovička míč pro Synka, který ale minul levou tyčku. Benáteckým hráčům patřil úvod druhého poločasu. Walter se svoji střelou neuspěl, odražený míč napálil Hošťálek mimo. O chvíli později po akci Kocourka zakončoval Boček, taktéž ale o kousek minul. Daleko větší šanci ke vstřelení druhé branky měl Synek, který přesprintoval Vaníčka, brankář Herco ale úspěšně zasáhl. Udeřilo tak na druhé straně. V 57. minutě Nademlejnský našel centrem Tomáše Březinu, který se trefil za Michňova záda – 1:1. Následně se hra odvíjela zejména ve středu hřiště. Vzruch přinesla až Hošťálkova střela z trestného kopu v 80. minutě, která skončila nad břevnem. Na druhé straně se čtyři minuty před koncem základní hrací doby uvolnil střídající Bělohlávek, střelu na bližší tyč ale zkrotil Michňa. O chvíli později hostům nesmírně zatrnulo. Mojdl však z malého vápna selhal a benáteckou bránu minul. Úplný závěr patřil hostům, kteří se tlačili za druhou brankou. V asi největší šanci se ocitl Mižič, jehož střelu vykopl Herco.

Rozhodnout tak musely penalty. Hned při té první kapitána domácích Kaufmana vychytal Michňa. Nedařilo se ani hostujícímu Hošťálkovi, jenž ztroskotal na Hercovi. Neuspěl ani Zítek, který minul levou tyč. Walter střílel do podobného místa jako jeho protihráč, a tak se skóre stále neměnilo. Nademlejnský se následně prosadil tvrdou střelou a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Následně se s ničím nepáral Horák a vyrovnal – 1:1. Hořovický Hašek neuspěl a Michňa si připsal další úspěšný zákrok. Herco se následně zaskvěl při střele Knoblocha. Domácí Mojdl poslal Michňu na druhou stranu – 2:1. Za Benátky šel Tvrzník a musel dát. Podobně jako Walter však netrefil domácí bránu a Hořovičtí se tak mohli radovat.

Benátečtí tak přivezli z okraje středu Čech jeden bod, který určitě má svoji cenu. Nedá se ale zbavit dojmu, že na hřišti posledního celku třetiligové tabulky mohli uhrát lepší výsledek.

Pavel AUBRECHT

FK Hořovicko Pavel AUBRECHT

Na zápas jsme se těšili, i když se nacházíme v tabulce tam, kde se nacházíme. Z mého pohledu se nám hra od začátku jarní části sezóny trošku zvedá. Zisk dvou bodů je dobrý i pro naše kluky, kteří si konečně sáhli na body, protože si myslím, že kolikrát pracují v zápasech velmi dobře. Toto utkání bylo otevřené, mohla vyhrát obě mužstva. V 87. minutě jsme měli tutovou šanci. Na druhou stranu v úplném závěru jsme se pomalu báli, abychom neinkasovali. Penalty už jsou loterií a dnes to navíc byly i nervy pro oba trenéry, protože neproměnit tři pokutové kopy, je opravdu hodně.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Nekvalitě hrací plochy přičítám to, že jsme prvních dvacet minut v utkání hodně kazili. I náš důraz ve vlastním pokutovém území nebyl podle mých představ. Soupeř nás z toho málem potrestal střelou, která skončila na tyči. Poté jsme se zlepšili v kombinaci a začali mít území převahu. Po chybě domácího brankáře jsme se dostali ve 30. minutě do vedení a průběh utkání do poločasové přestávky kontrolovali. Do druhé půle jsme nastupovali s cílem přidat co nejdříve druhou branku. To se nám málem podařilo po samostatném úniku, který však domácí brankář zlikvidoval. Bohužel se opět potvrdilo otřepané "nedáš-dostaneš" a Hořovicku se po chvíli podařilo z ojedinělé akce vyrovnat. Po obdržené brance jsme ještě více přidali a vytvořili si tři brankové příležitosti. Žádnou z nich jsme však nedokázali proměnit. V tom vidím podstatu toho, že jsme dnes nevyhráli. Musím uznat, že v úplném závěru jsme měli i štěstí po standardní situaci a následné střele mimo. Penalty pak nezvládli zejména naši exekutoři, kteří celkem čtyřikrát neproměnili. Určitě jsme dnes chtěli vyhrát. Na druhou stranu přivážíme první jarní bod z venku a bodujeme podruhé v řadě, takže to nevidím úplně černě.

Předzápasové představení soupeře FK Hořovicko ZDE!

• Vyšehrad – Písek

Příští 24. kolo v 17:00 hod., SOBOTA:  Chrudim – Štěchovice (10:15), Litoměřicko – Vyšehrad (10:15), Písek – Olympia HK (10:15), Králův Dvůr – Hořovicko (10:30), Tachov – Táborsko "B", Domažlice – Vltavín, NEDĚLE: Benátky – Dobrovice (15!), Jirny – Převýšov, Zápy – Benešov.