Švihořík – Hrubý, Brožík (60. D. Boček), Mráz, Chocholoušek – Hejda (71. Mužík), Průcha, Braun, Ruml, Bezdička (60. Špírek) – Černý (77. Bauer)

72. J. Boček, 90+1. Tvrzník – 9. Brožík, 53. Průcha, 67. Hrubý, 75. Braun, 90+1. Špírek

Ulrich – Hurych, Opočenský

Krejčí Zdeněk

Benátky získaly tři body za výhru nad Domažlicema !

Proti Domažlicím se benáteckým fotbalistům obvykle daří, což se potvrdilo i nyní. V důležitém utkání se domácí brzy ujali vedení, když Walter potrestal Brožíkův faul na Synka. Tentýž hráč v úvodu druhého poločasu zvýšil. I když hosté měli optickou převahu, vyloženou šanci si v celém utkání nevypracovali. V úplném závěru pak z penalty alespoň jemně upravili nepříznivý výsledek. Na body však již neměli čas dosáhnout.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný. První náznak větší šance tak přišel až v 9. minutě, kdy se dokázal velmi dobře uvolnit Synek, který mohl postupovat zcela sám na brankáře Švihoříka. V tom mu zabránil obránce Brožík, který jej poslal na trávník a hlavní rozhodčí Ulrich bez váhání ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Ondřej Walter a přesnou střelou k tyči rozjásal benátecké obecenstvo – 1:0. Domažlice se nechtěly spokojit s nepříznivým stavem, proti dobře zkonsolidované obraně Benátek se ale do nebezpečných situací nedostávaly. Střely z větší vzdálenosti buď postrádaly přesnost, nebo se staly lehkou kořistí brankáře Michni. Za zmínku snad stojí jen nepovedené pokusy Průchy, Hejdy, Brauna či Chocholouška. To další útočná akce domácího útočníka Synka už byla daleko nebezpečnější. Synkovi se podařilo obstřelit brankáře Švihoříka, trefil však pravou tyč, od které se míč odrazil do Švihoříkovy náruče. Na druhé straně zahrozil Černý, který dostal míč za vybíhajícího Michňu, tam ale stál obránce Hošťálek, který balon odkopl do bezpečí. Na druhé straně po Hošťálkově přímém kopu zakončoval Jan Boček, obranný val týmu z Chodska ale nepropálil. Do kabin tak odcházeli spokojeněji benátečtí fotbalisté.

Do druhé půle vstoupili hosté rázně. Nejprve totiž Průcha prověřil Michňu, poté hlavičkoval z nadějné pozice Bezdička, i s tečí jednoho z domácích, mimo. V 51. minutě se na obranné polovině chopil míče Knobloch, přes Synka se balon dostal na Jana Bočka, který našel přesným centrem na zadní tyči skluzujícího Ondřeje Waltra a v Benátkách se slavilo podruhé – 2:0. Benátečtí byli při chuti. Po rohovém kopu zakončoval zády k bráně Synek, avšak Švihořík dával pozor. Na druhé straně byl nepřesný Braun s Bezdičkou. Akce druhého jmenovaného však vypadala velmi zajímavě a Benátečtí si při ní jistě oddechli. V 60. minutě si už Michňa musel připsat zákrok po skákavé střele Rumla z přímého kopu, kterou vyrazil na rohový kop. Hosté měli optickou převahu, brzdila je však častá nepřesnost. Tak jako při hlavičce Mráze po rohovém kopu či po podobném pokusu Černého. V 80. minutě mohl vyrazit do rychlého protiútoku Synek, tomu ale nezbývalo příliš sil, a tak alespoň vystřelil zpoza vápna, hostující bránu ale minul. O chvíli později se dokázal uvolnit střídající Bauer, který mířil pouze do míst, kde stál benátecký brankář Michňa. Když už to vypadalo, že si benátecký brankář připíše druhé čisté konto v této sezóně, hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop. Jeden z domažlických hráčů totiž přepadl přes benáteckého brankáře, který už byl v držení míče. Zahrávání penalty se ujal Milan Braun a s ledovým klidem proměnil – 2:1. Ihned poté hlavní rozhodčí Ulrich zápas ukončil.

I když má benátecká výhra maličkou kaňku na své kráse kvůli obdržené brance v samém závěru, nemůže to příliš kalit radost z vydřené výhry nad silnými Domažlicemi. Nesmírně důležité tři body totiž pomohou v boji o záchranu. Nyní Benátečtí zajíždí na půdu posledního Hořovicka, kde povinnost velí zvítězit. Všichni ale moc dobře ví, že je na Berounsku nečeká vůbec nic jednoduchého.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Věděli jsme, že Domažlice ve všech jarních zápasech poměrně brzy inkasovaly. Toto jsme dnes dokázali zúročit i my proměněným pokutovým kopem za evidentní faul soupeře. V prvním poločase jsme měli ještě jednu vyloženou šanci, ale Synkova střela bohužel orazítkovala jen tyč. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a po pěkné útočné akci jsme vsítili nakonec vítěznou branku. Domažlice sice měly územní převahu, ale z té dokázaly využít pouze korigující branku v nastavené hrací době. Všichni naši hráči dnes podali poctivý výkon, za který bych jim rád poděkoval.

Radek KRONĎÁK

TJ Jiskra Domažlice Radek KRONĎÁK

Domácí asi chtěli více vyhrát. My jsme v některých situacích takoví jaloví. V kádru máme mladé kluky, kteří se nedokáží s tím poprat, když se nedaří. Možná jsme byli více u míče, ale to je všechno. Soupeř vystřelil jednou nebo dvakrát na bránu, z čehož jsme dostali dva góly. Z naší strany špatné.

Předzápasové představení soupeře TJ Jiskra Domažlice ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – TJ Jiskra Domažlice ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Jiskra Domažlice ZDE!

• Jirny – Štěchovice 1:2 np (1:0)

Příští 23. kolo v 17:00 hod., PÁTEK: Hořovicko – Benátky (15), Dobrovice – Domažlice (17), Štěchovice – Tachov (17), Benešov – Chrudim (10:30), SOBOTA: Olympia HK – Králův Dvůr (10:15), Vltavín – Zápy (10:15), NEDĚLE: Táborsko "B" – Jirny (10:15), Převýšov – Litoměřicko (10:15), PONDĚLÍ:​ Vyšehrad – Písek (10:15)