Mrázek – Dostálek (67. Hauf), Drahoš, Radouš, Mastík – Kesner, Vodrážka (79. Mlynka), Halbich (61. Vavrouš), Kučera, Kopecký (87. Luptovský) – Krčál

16. Horák

Drábek – Čechlovský, Brychta

Bobek Karel

Benátky otevřely jarní část doma s Chrudimí prohrou !

V prvním jarním zápase nečekal na benátecký tým vůbec lehký soupeř. Chrudimští disponují velmi kvalitním kádrem, který rozhodně patří do vrchních míst třetiligové tabulky. Přesto v podzimním zápase mohli Benátečtí se štěstím v zádech přivézt z východu Čech minimálně bod, nakonec však rozhodující branku inkasovali pět minut před koncem. Jarní utkání ovlivnilo trošku přísnější vyloučení domácího kapitána Horáka, brzy poté Benátky inkasovaly tři branky a lidově řečeno bylo po zápase. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, leč na nějakou korekci výsledku již domácím nezbyly síly.

Samotný začátek zápasu provázely nejasnosti. Spíše to vypadalo, že se utkání odehraje na umělé trávě, schválené patřičným certifikátem FIFA, neboť kvůli deštivému počasí, které nastalo ve dnech předchozích, byl terén podmáčený. Hlavní rozhodčí Drábek byl však jiného názoru a po zevrubné prohlídce trávníku uznal pažit jako způsobilý a ke hře připravený. S menší časovou prodlevou tak samotný zápas začal na trávě přírodní.

Hosté se od úvodu utkání usadili na útočné polovině a staronový benátecký brankář Michňa musel do svých rukavic stáhnout několik centrů. Brankář Benátek si taktéž musel poradit se skákavou, avšak nepříliš razantní střelou Kopeckého. O chvíli později byl nepřesný Radouš, který zakončoval vysoko nad branku. Hrací polovina před Michňou se postupem času měnila na měkké drniště. Na druhé straně kontroval taktéž nepřesnou střelou Knobloch. Domácí zahrozili i ve 13. minutě, kdy se přes Šimečka a centrujícího Horáka dostával míč k Šímovi, ten ale na něj hlavou nedosáhl. V 16. minutě měli domácí výhodu přímého kopu, Šimeček ale poslal příliš nízký centr do vápna, který hosté dostali k Dostálkovi, jenž pláchl domácím a následně byl poslán na trávník kapitánem Horákem. Hlavní rozhodčí Drábek vytáhl rovnou červenou kartu, která byla z kategorie přísnějších, jelikož Dostálka křižoval Šimeček, čímž Horák nebyl posledním hráčem domácího týmu. O faul se však bez debat jednalo a hosty tak krom dlouhé přesilovky čekal také trestný kop, jehož se ujal Kopecký. Ten střelou za zeď donutil Michňu zasáhnout, domácí brankář vyrazil míč pouze před sebe, kde byl nedostatečně bráněný Petr Drahoš, jenž nejprve trefil tyčku a pak doslova donesl míč za brankovou čáru – 0:1. Domácí trenéři na oslabení reagovali stažením útočníka Šímy, jehož nahradil obránce Sudek. Ve 20. minutě se role asistenta ujal opět Dostálek, ten přenesl míč na nabíhajícího Jindřicha Kučeru, jenž měl velmi lehkou úlohu – 0:2. S chutí hrající Chrudim si poté vybojovala dva rohové kopy. Po tom druhém přišlo vysunutí Ondřeje Kesnera, jenž byl důraznější, než Sudek, ťukl si míč s Halbichem a potřetí rozvlnil síť – 0:3. Domácí byli v tu chvíli na ručník, stáhli se, čímž eliminovali útoky s tříbrankovým náskokem v zádech hrajících hostí. Připsali si i první střelu, která mířila mezi tyče. Kocourek však z levé strany cílil jen do míst, kde stál Mrázek. Na druhé straně zakončoval Kopecký, avšak Michňa míč vytěsnil na rohový kop. Při dalším přímém kopu Kesnerův signál vystihl Boček a dostal balon do bezpečí. V závěru poločasu trefil Hošťálek z trestného kopu zeď, po následném rohu pak pálil Sudek vysoko nad branku.

O poločasové přestávce udělalo domácí trenérské duo hned tři změny. Optický tlak hostů ale pokračoval, leč již bez vyložené šance. Kupříkladu nepřesně nad branku střílel Krčál. Na druhé straně se domácí dožadovali ruky, ale nebylo jim vyslyšeno. V 56. minutě se elegantně na pravé straně uvolnil Kamlach, odcentroval, avšak Mižič nebyl dostatečně důrazný. Další přímý kop z velmi výhodné vzdálenosti zahrával po faulu Borovičky Kopecký, pravou tyčku ale minul. Zřejmě největší šanci domácích si po rohovém kopu připsal hlavičkující Borovička, který ale hlavou trkl míč vedle. Nastavit řádnou hrací dobu nebylo potřeba, a tak hosté s velkým klidem dokráčeli k výhře, která je nestála, i kvůli oné přesilovce, příliš sil. O nápravu se nyní pokusí na Vyšehradě, který taktéž disponuje velmi dobrým kádrem, navíc je to další z týmů, který bytelně patří do horní poloviny tabulky.

Vstup do jarní části sezóny příliš nepovedl. Nejenže Benátečtí nebodovali, přišli o vyloučeného Horáka, ale také si hodně poničili trávník, který se nyní bude dávat nějaký čas dohromady, čímž utrpí nejen seniorské mužstva, ale také mládežnické týmy. Ale takový je prostě někdy fotbal...

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Vůbec se nechci vymlouvat na to, že jsme utkání museli odehrát na promáčené přírodní trávě oproti plánované umělé trávě. Na tomto faktu mě mrzí pouze to, že máme hřiště nyní poničeno, což jsme v týdnu po intenzivních deštích předpokládali. Toto byl také jediný důvod, proč jsme chtěli zápas buďto odložit, nebo odehrát na umělce. Samotný průběh byl naprosto vyrovnaný do 17. minuty. V tu dobu jsme totiž nesprávně obdrželi červenou kartu a soupeř nám následně po přímém kopu vstřelil úvodní branku. Tyto faktory naším mužstvem otřásly. Bohužel, než jsme se stačili vzpamatovat, tak jsme během několika minut obdrželi další dvě branky po individuálních chybách v defenzivní činnosti. Tím byl víceméně zpečetěn osud utkání. Ve druhém poločase jsme se v deseti soustředili zejména na defenzívu s cílem již neinkasovat. Za druhou půlku nemám klukům, co bych vytkl. Bojovali, další branku již neobdrželi a soupeře ani nepustili do brankové příležitosti. Občas jsme i zahrozili v útočné činnosti, bohužel však bez gólového efektu. Musíme nepovedené utkání hodit za hlavu a soustředit se na to další.

Pavel JIROUSEK

MFK Chrudim Pavel JIROUSEK

Předně jsme sem jeli a nevěděli, na čem budeme hrát. Benátky před zápasem volaly, že hřiště není v dobrém stavu. Připravovali jsme se tedy na dvě varianty. Měli jsme k dispozici dvě sestavy, jelikož místní umělá tráva nemá správné rozměry. Údajně snad není ani schválena. Nějaký lokální mrak asi hřiště zavodnil. Bylo to trochu mokré, avšak poslední kolo v Litoměřicích jsme hráli na daleko horším terénu. Nakonec se tedy zápas uskutečnil na přírodní trávě. Utkání samozřejmě ovlivnil náš protiútok, při kterém domácí kapitán musel zatáhnout za záchrannou brzdu a dostal červenou kartu. Ihned jsme z toho dali branku, čímž jsme ze sebe smazali nervózní překonávání deseti protihráčů, což občas bývá problematické. Za deset minut jsme přidali další dvě branky a vedení si pojistili. Čekali jsme, co se bude dít druhý poločas. Domácí však nevylezli a ani se nepokusili něco udělat. Viděli jsme tak víceméně nudný druhý poločas, prakticky bez šancí. Myslím si, že hřišti se nakonec ani nic nestalo.

Předzápasové představení soupeře MFK Chrudim naleznete ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – MFK Chrudim ZDE!

• Tachov – Zápy 2:1 (1:0)

Příští 19. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Vyšehrad – Benátky (10:15), Vltavín – Litoměřicko (10:15), Táborsko "B" – Hořovicko (10:15), Benešov – Písek (10:30), Dobrovice – Jirny, Domažlice – Tachov, NEDĚLE: Převýšov – Olympia HK (10:15), Štěchovice – Kr.Dvůr, Zápy – Chrudim.