Houdek – Hájovský, Matas, Knakal, Habart, Vaněček (80. Ruda), Kyndl (65. Kropáček), Dvořák, Mlynařík (85. Stružka, Vyleta (57. Folejtar), Hradecký (81. Butnaru)

55. Žaloudek, 72. Sedláček – 38. Hradecký

Petřík – Musil, Šafránková

Schröter Martin

Benátky doma body z neděle nepotvrdily a všechny body odvezl Tachov !

Benátečtí nedokázali navázat na dvoubodovou výhru proti Olympii Hradec Králové a v dalším domácím utkání nestačili na Tachov v poměru 1:3. Hosté se v Benátkách ujali vedení, které v závěru první půle smazal Šíma. Tachovští poté vstřelili dvě slepené branky a dostali se tak do trháku, na který Benátky již nedokázaly zareagovat.

Již v 5. minutě mohl vstřelit úvodní branku benátecký Šíma, který však svůj únik nevyřešil nejlépe. A tak udeřilo na druhé straně. V pokutovém území před Bojčukovou bránou se nejlépe zorientoval Patrik Vyleta a hosté se mohli radovat – 0:1. Následně zahrával přímý kop domácí Knobloch, úspěšný ale nebyl. Ani druhý pokus tomuto zkušenému hráči nevyšel. Ve 31. minutě totiž Knobloch z dalšího přímého kopu trefil pouze dobře postavenou zeď. Ve 42. minutě uvolnil Špilár Ondřeje Šímu, který se podíval, kde stojí brankář Houdek, jehož šajtlí překonal – 1:1. Do kabin se tak odcházelo za smírného stavu.

O poločasové přestávce domácí rovnou třikrát vystřídali a hned ve 49. minutě mohli jít do vedení. Šíma však na pozorného brankáře Houdka nevyzrál. Také Bojčuk podržel svůj tým, to když se před něj v 52. minutě dostal Dvořák. I další minisouboj mezi těmito dvěma hráči vyhrál benátecký brankář, který v této pasáži hry podržel svůj tým. V 64. minutě fauloval před pokutovým územím střídající Frimpong. Míč si postavil Michal Folejtar a parádní střelou přes zeď se trefil přesně k tyči – 1:2. V 73. minutě zahrávali hosté přímý kop z levé strany. Vaněček přesně posadil míč na hlavu naskakujícího urostlého Františka Dvořáka a Západočeši se radovali potřetí – 1:3. Snížit mohl o čtyři minuty déle Korec, jeho střele ale chyběla potřebná razance. Benátečtí se proti dobře zkonsolidované obraně hostů nemohli prosadit, naopak v poslední minutě ještě pláchl Dvořák a Bojčuk se musel opět činit.

Benátečtí tak další body na domácím hřišti nepřidali. Nyní se pokusí přivést něco z venkovního prostředí. Tuto neděli se představí v domažlickém azylu v chodském Postřekově.

František ŠTURMA

SK Benátky František ŠTURMA

Zápas se mi strašně těžko hodnotí, protože jsme hráli dobře. Snažili jsme se od první minuty, moc jsme chtěli toto utkání zvládnout. Soupeř však ze své první šance vstřelil branku, která nám vzala síly. Hráli jsme náročný a běhavý fotbal, dobře jsme napadali. Na konci prvního poločasu se nám podařilo vyrovnat, což bylo důležité. V tom druhém ale byli hosté produktivnější, ne herně lepší. Soupeř hrozil zejména ze standardních situací. Z jedné z nich nám vstřelil branku na 2:1, která nás srazila dolů. Poté jsme hráli na dva útočníky, hosté nám ale znovu po standardní situaci, po rohovém kopu, vstřelili třetí gól. To už byl takový hřebíček do rakve, už jsme totiž neměli sílu utkání zremizovat. Výhodou tachovského týmu bylo, že svůj zápas odehrál už v sobotu, kdežto my hráli v neděli odpoledne. Měli tak o den delší regeneraci. Zápas jsme tedy bohužel nezvládli, přesto hráčům nemám co vytknout. Bojovali jsme, je vidět, že jsme na tuto soutěž dobře připraveni. Bohužel nevyužíváme ani ty největší šance. V první půli měl stoprocentní brankovou příležitost Šíma, ve druhé půli po centru Kocourka měl tentýž hráč snad tisíciprocentní šanci. Pokud z podobných situací nedáme branky, nemůžeme vyhrávat. Hrozně mě to mrzí. Až se v tomhle zlepšíme, přijdou branky a my budeme bodovat.

Pavel VAIGL

FK Tachov Pavel VAIGL

Věděli jsme, že to bude hrozně těžké utkání. Naši hráči, ale i benátečtí kluci chodí do práce, navíc se to hraje v týdnu, tím je to těžší. Absolvovali jsme dlouhou cestu, ale zvládli jsme to perfektně. Hráče jsem upozorňoval, že Benátky sehrály velmi dobrý zápas s Hradcem Králové, ve kterém prohrávaly, ale výsledkově to dotáhly. Věděl jsem, že domácí potřebují body, takže nás čeká těžké utkání. Soupeře musím pochválit určitě za první půli. V té druhé jsme trošku převzali hru. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Nevyužili jsme ještě několik šancí. Za stavu 1:1 měl soupeř brejk, který, kdyby lépe vyřešil, tak jsme mohli prohrávat a bůhvíjak by ten zápas dnes dopadl. Kluky musím pochválit, protože v defensivě jsme udělali jen dvě chyby. Akorát jsem je v kabině pokáral za inkasovanou branku po chybě tři minuty před koncem poločasu, tohle se nesmí stávat.

Předzápasové představení soupeře z Tachova naleznete ZDE!

• Domažlice – Písek 1:0 (0:0)

Příští 5. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Vltavín – Chrudim (10:15), Vyšehrad – Králův Dvůr (10:15), Olympia HK – Hořovicko (10:15), Benešov – Tachov (10:30), Dobrovice – Zápy, NEDĚLE: Domažlice – Benátky (10:15), Táborsko "B" – Litoměřicko (10:15), Převýšov – Písek (10:15), Štěchovice – Jirny.