Bojčuk Jäger,​ Karásek, Borovička, Horák  Kamlach (87. Korec), Sedláček, Knobloch, Šíma (46. Špilár), Pajer – Synek

78. Novák – 26. Sedláček

Šálková – Grimm, Duda

Peteřík Pavel

Benátky prohrály gólem z penalty v poslední minutě !

Na poslední podzimní zápas nebudou benátečtí fotbalisté vzpomínat v dobrém. Až na úvodních deset minut totiž nedokázali předvést proti táborským mladíkům očekávaný výkon a ze Soukeníku se vraceli s prázdnou. O všem rozhodla poslední minuta, kdy Bojčukův faul vně pokutového území potrestal proměněným pokutovým kopem střídající Bakule. Dojem z ne zcela špatného závěru podzimní části se tak rázem naprosto pokazil.

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu. Ve 4. minutě se do slibné palebné pozice dostal Pajer, který ale mířil nad branku. Benátečtí měli sice více míč na svých kopačkách, Blažek v brance jihočeského týmu byl ale téměř bez práce, tak jako kupříkladu při střele Borovičky, která byla nepřesná. Postupem času se hra začala vyrovnávat, ale taktéž domácí fotbalisté nebyli nebezpeční. Výjimkou snad byla jen Novákova střela, která brankový prostor minula. Neuspěl ani střílející Nehoda. Na druhé straně se slabým pokusem prezentoval Šíma. Bez gólů, ale i větších šancí, tak skončil první poločas.

V úvodu se v pokutovém území zjevil po Kostkově centru domácí Rabiňák, jeho pokus byl ale sražen mimo. Ve druhém poločase v držení míče naopak vládli domácí. Nebezpečně hlavičkoval po rohovém kopu Chotovinský, ale ani on nebyl přesný. Podobnou šanci měl po rohu také hostující Karásek, který ale Blažka nepřekvapil. Pět minut před koncem po Nehodově rohu zakončoval Bakule a Bojčuk musel podržet svůj tým. V 89. minutě fauloval vně vápna hostující brankář Bojčuk Rabiňáka a hlavní rozhodčí Šálková bez rozpaků ukázala na penaltový puntík. Míč si postavil střídající Filip Bakule a penaltu s jistotou proměnil – 1:0. Chvíli poté dobře pískající hlavní rozhodčí zápas ukončila.

Benátečtí tak po závěrečném kole ještě více zabředli do sestupového pásma. V jarní části sezóny je čeká velmi těžký, ne však nemožný úkol.

Josef PLETICHA

FC MAS Táborsko "B" Josef PLETICHA

Byl to vyrovnaný zápas, který se hrál na menší umělé trávě, která smazává veškeré rozdíly. V první půli bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Všichni věděli, že jedna chyba rozhodne. První poločas tak byl trošku svázaný. Příliš jsme se nedostávali do přečíslení, což jsem po našich hráčících chtěl. Na konci při nás trošku stálo štěstíčko, ale to k tomu patří. Když se dnes podíváte na sestavu, tak si dovolím říci, že jsme hráli s dětmi a právě ony dnes prokázaly obrovskou vůli a já jsem strašně rád, že to i výsledkově vyšlo. Pro ně je to podpora do další práce.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Utkání podzimu jsme nezvládli! V prvním poločase jsme byli lepším týmem, bohužel se nám však nepodařilo vstřelit branku. Druhou polovinu utkání ovládli domácí. Ti ze své aktivity zahrávali mnoho standardních situací, které se nám podařilo ustát. Nutno přiznat, že v jednom případě i s velkou dávkou štěstí. V úplném závěru utkání, kdy už vše směřovalo k penaltovému rozstřelu, chyboval náš brankář. Ten zbytečně fauloval v rohu pokutového území a následný pokutový kop domácí proměnili. Je pro mě naprostým zklamáním, že jsme si dnes nedokázali poradit s mladíky Táborska, kteří nebyli posíleni hráči z A týmu!

Předzápasové představení soupeře FC MAS Táborsko "B" naleznete​ ZDE!

ON-LINE: FC MAS Táborsko "B" – SK Benátky ZDE!