Bojčuk – Horák, Jäger, Borovička, Sudek (46. Karásek) – Šíma (34. Kamlach), Sedláček (87. Korec), Knobloch, Žaloudek, Kocourek – Synek (53. Špilár)

40. Busta, 44. Švejda, 79. Jakobovský, 88. Mareš – 4. Jäger, 39. Synek, 72. Borovička, 85. Žaloudek

Pastyřík – Mudra, Špindlerová

Schröter Martin

Benátky už vyrovnat nedokázaly a domů se vrátily bez bodového zisku !

Povzbuzeni ziskem pěti bodů z posledních dvou zápasů odjeli benátečtí fotbalisté do Štěchovic. Úvod zápasu na levém břehu Vltavy se jim ale hrubě nevydařil. Již v 8. minutě totiž prohrávali 0:2 a ve vzduchu visela hrozba velkého debaklu. Domácí však své další šance spalovali jak na běžícím pásu. Brzy po obrátce však vstřelili třetí pojišťovací gól a i když se následně hosté zlepšili, dvěma brankami se dostali na dostřel, na body ve Štěchovicích nedosáhli.

V úvodu utkání měli domácí k dispozici rohový kop, hosté se ale ubránili. Již ve 4. minutě se však do pokutového území dostal Batka, šikovně se otočil kolem Jägera a upadl. Hlavní rozhodčí Pastyřík ukázal bez váhání na penaltový puntík. Míč si postavil Jakub Košata, poslal Bojčuka na druhou stranu a s přehledem proměnil – 1:0. O čtyři minuty déle rozběhl akci na pravé straně Hřebeček, hosté nedokázali odhlavičkovat míč dále než na hranici vápna, kam si naběhl Lukáš Maršálek a zacílil přesně pod břevno – 2:0. Hororový úvod zápasu benátecké hráče určitě poznamenal a Štěchovičtí byli nadále lepším týmem. O chvíli později hlavičkoval po přímém kopu zcela volný urostlý Busta, ale o kousek minul. Hosté se dostali ke slovu po rohovém kopu po Borovičkově střele, která byla zblokována. Následně nepřesně střílel také Horák. Obránce Busta dělal potíže benáteckým hráčům zejména při standardních situacích, jeho další zakončení ovšem Bojčuk vyškrábl. Ve 26. minutě po další standardce a nákopu Kučery vznikl před Bojčukem závar, kde ale hráči Štěchovic nebyli dostatečně důrazní. O dvě minuty déle nabral na levé straně velkou rychlost Košata, pláchl všem svým pronásledovatelům. Na výborného Bojčuka ale nevyzrál. Dorážet mohl Jakobovský, jenž byl čistě oddělen od míče. Štěchovice nadále dominovali. Po dalším nepřesném odehrání míče ze svého pokutového území mohli domácí těžit díky střele Maršálka, ale buď bránící hráči nebo gólman Bojčuk, srazili míč na rohový kop. Po něm přišla hlavička, kterou musel hostující brankář vyrazit na další roh. O chviličku déle byl nepřesný střílející Švejda. Hosty z hluboké defensivy probrala až jejich jediná velká šance první půle. Střídající Kamlach byl na hřišti pouze minutu, když vysunul Synka, jemuž se podařilo zbavit Kučery a odcentrovat do pokutového území, kde míč propadl ke Knoblochovi, jehož střelu vyrazil Soukup konečky prstů na rohový kop. Po něm se snažil hlavičkovat Jäger, hlavou míč ale netrefil tak, jak by potřeboval. Na druhé straně měl další velkou šanci Hřebeček, který střílel jen těsně nad branku. Ve 42. minutě si Košata před Bojčukem možná pomohl lehkým faulem, který ale jako nedovolený zákrok posouzen nebyl, zčistajasna byl sám před hostujícím brankářem, jenž jej ale vychytal. Následovala další série štěchovických rohů, leč bez gólové tečky. Tu mohl přidat v poslední minutě Košata, který o malý kousek minul. Poté už následoval hvizd rozhodčího Pastyříka.

Po neuspokojivé hře v první půli sáhl o poločasové přestávce hostující trenér Jícha k další změně, když místo Sudka poslal do hry Karáska. Po pěti minutách však domácí přidali další branku. Košatův centr z levé strany doputoval až k Lukáši Batkovi, který se zřejmě nacházel v ofsajdu, ten se podíval na pomezní Špindlerovou, která ale nic nesignalizovala, a v pohodě zakončil do opuštěné branky – 3:0. Od této chvíle domácí jako by upustili od své agilní hry a začali se soustředit spíše na obranu. Po dalším rychlém protiútoku zakončoval Košata, který ale trefil Žaloudka stojícího téměř na brankové čáře. Hazardování se šancemi se týmu od Vltavy nemuselo vyplatit. Tím spíše, když v 65. minutě nechali zprava odcentrovat Kamlacha a nabíhající Jakub Kocourek vykřesal jiskřičku naděje – 3:1. V tu chvíli Benátečtí zjistili, že se s domácím i dá hrát. Po dalším Kamlachově centru vracel Knobloch míč před branku na Špilára, který skončil na trávníku, o faul se však nejednalo. V 77. minutě znovu centroval Kamlach, domácí nedokázali odhlavičkovat míč do bezpečí a číhající Jan Knobloch zamířil přesně k levé tyči – 3:2. Začalo tak drama, které by předpokládal jen málokdo. Další útočné snažení Benátek však skončilo hbitým zvednutím praporku pomezního rozhodčího Mudry, jenž signalizoval ofsajd. S přibývajícími minutami se krátila také naděje benáteckých fotbalistů, domácí si totiž závěr utkání zkušeně hlídali. Navíc vyráželi do velmi nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich přepustil Batka míč na střídajícího Šuma, jehož vynikajícím zákrokem vychytal Bojčuk. Další střídající hráč Halbich se pak v 89. minutě musel chytit za hlavu, neboť před prázdnou částí branky zbrkle překopl. Po kratičkém nastavení zajímavý zápas skončil.

Nutno dodat, že Benátečtí nepředvedli ve Štěchovicích očekávaný výkon a zejména výkon v první půli měl do ideálu na míle daleko. Nyní je v domácím prostředí čeká nadmíru zkušený sok – Viktorie Jirny. I s tímto týmem se však dá hrát.

Zbyněk BUSTA

TJ FK Štěchovice Zbyněk BUSTA

Z našeho pohledu bylo prvních šedesát minut výborných, avšak prostřídali jsme a bohužel jsme dostali strašně lacinou branku na 3:1. V tu chvíli nastal takový zlom zápasu. Najednou jsme přestali hrát svoji hru a přišla další hrubá chyba ve velkém vápně. Míč, který má být vyhlavičkován z vápna, byl sklepnut na soupeře a hosté snížili na 2:3. Pak už to byly nervy. Poté už to nebylo o fotbale. Náš dojem to zkazilo. Znovu říkám, šedesát minut bylo výborných, měli jsme v nich vstřelit mnohem více branek.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Utkání bych rozdělil na dvě části. Celý první poločas jsme hráli velice špatně. Hned ve čtvrté minutě jsme inkasovali po faulu z pokutového kopu a následně v osmé minutě jsme prohrávali už 0:2. Tento hrůzný vstup do utkání nás opařil. Štěchovice nás přehrávaly a mohly do poločasu přidat i několik dalších branek. V úvodu druhé půle jsme inkasovali na 0:3, podle mého názoru, neregulérně z ofsajdu. Paradoxně nás však tato branka nakopla. Najednou jsme začali hrát daleko odvážněji a mít i více ze hry. Díky naší aktivitě se nám podařilo vstřelit dvě korigující branky. Posledních cca třináct minut jsme odehráli vabank s cílem pokusit se o vyrovnání, což se nám bohužel nepodařilo.

Předzápasové představení soupeře TJ FK Štěchovice naleznete​ ZDE!

ON-LINE: TJ FK Štěchovice – SK Benátky ZDE!

• Hořovicko – Zápy 0:3 (0:2)

Příští 14. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Písek (10:15), Vltavín – Vyšehrad (10:15), Benešov – Převýšov (10:30), Tachov – Litoměřicko, Domažlice – Hořovicko, Dobrovice – Olympia HK, NEDĚLE: Benátky – Jirny, Zápy – Králův Dvůr, Štěchovice – Táborsko "B".