Měsíček – Suchý, J. Procházka, Šimkovský – Faust, Grunert, Hanuš, Kolmistr (46. Křeček), Holub (68. O. Kocourek) – Veselý (46. M. Procházka), Kabele

56. Knobloch – 48. Šimkovský, 84. J. Procházka, 87. Grunert

Grimm – Kříž, Šauflová

Jiří Urban

Benáky doma berou dva body za výhru na penalty !

Benátečtí fotbalisté navázali na výhru v Benešově a bodovali také proti velmi silnému Litoměřicku. Tým, který nedávno v poháru dokázal vyřadit prvoligovou Příbram i druholigovou Ostravu se v Benátkách ujal brzy vedení. O čtvrt hodiny později vyrovnal Knobloch a i nadále byl k vidění velmi dobrý fotbal z obou stran, který musel diváky bavit. Protože devadesát minut nerozhodlo o vítězi, přišly na řadu penalty. Rozhodla sedmá série, ve které nejprve litoměřický Suchý neproměnil, kdežto Žaloudek byl úspěšný, čímž přisoudil druhý bod benáteckému týmu.

Po opatrném úvodu utkání zahrozili domácí v 6. minutě po standardní situaci. Střely Knoblocha i Žaloudka však brankáře Měsíčka neohrozily. Následně střílel také Šíma, jehož pokus byl sražen na rohový kop. V 10. minutě měli Benátečtí možnost dalšího přímého kopu. Horák zakroutil míč přes zeď, avšak Měsíček byl pozorný. O chvíli později Kocourek ideálně vysunul Šímu, který ale byl příliš blízko hostujícímu brankáři, kterého nastřelil. V 15. minutě z první vážnější hostující šance udeřilo. Po centru z levé strany vyskočil nejvýše nevelký Antonín Holub a hlavou trkl míč za Bojčukova záda – 0:1. Benátečtí však stále byli více u míče, ohrozit Měsíčka se jim ale nedařilo. Ve 26. minutě po chybě domácí obrany směřoval sám na Bojčuka Holub, vracející se obránci mu však střelu srazili na rohový kop. O čtyři minuty později se Benátky dočkaly zaslouženého vyrovnání. Horák na levé straně vybojoval na Kolmistrovi zdánlivě ztracený míč, odcentroval do pokutového území, kde Synek hlavou přiklepl Janu Knoblochovi, který propálil hostujícího brankáře i padajícího obránce – 1:1. Kolmistr mohl svoji chybu napravit o chvíli déle. Jeho sólo z pravé strany ale zneškodnil zdařilým zákrokem brankář Bojčuk. Následně Synek vyhrál další těžkou hlavičku, profitovat z toho mohl Šíma, který ale přesně nemířil. Zaváhání domácí obrany mohl ve 44. minutě potrestat Faust, který mezi dvěma protihráči střílel o malý kousek vedle. První půle tak skončila nerozhodným stavem.

Do druhého poločasu udělal hostující trenér Boev dvě změny a na hře jeho mužstva to bylo znát. Ale také Benátečtí nechtěli hrát druhé housle. Dokázal to kupříkladu Synek, který skočil do rozehrávky brankáře Měsíčka, míč se ale za brankovou čáru neodrazil. O chvíli později střílel také Jiránek, jehož pokus prověřil hostujícího brankáře. O mnoho větší příležitost přišla v 56. minutě. Knobloch uháněl sám na litoměřického brankáře, při kličce ale upadl. O pokutový kop se nejednalo, domácí záložník navíc vyfasoval žlutou kartu. Postupem času hosté získávali pevnější půdu pod nohama a dělali domácím hráčům velké problémy. Nepřesný byl při střele zpoza vápna Hanuš. Na druhé straně nepříliš razantní Synkův pokus zkrotil Měsíček. Osm minut před koncem rozpoutali hosté před Bojčukem obrovské peklo, domácí ale po delším obléhání odkopli míč do zámezí. Zahřmělo také při individuální akci střídajícího Ondřeje Kocourka, jehož domácí zastavili jen za cenu rohového kopu. Po něm si na přesný centr naběhl Milan Procházka, jeho několikrát tečovaná střela skončila v Bojčukově moci. O minutu později Kamlachův centr dopravil Špilár za Měsíčkova záda, pomezní rozhodčí Šauflová ale zdvihla praporek, jímž signalizovala ofsajd. Ve třetí nastavené minutě podnikli hosté rychlý protiútok. Šimkovský posadil míč na hlavu nedostatečně obsazeného Ondřeje Kocourka, který ale těsně minul pravou tyčku. Chvíli poté hlavní rozhodčí Grimm odpískal konec zápasu. Rozhodnout tak musely střely z penaltového puntíku.

Jako první si postavil míč hostující Jiří Kabele a s naprostou jistotou proměnil – 0:1. Zahanbit se nenechal ani tradiční exekutor Martin Korec, který trefil přesně horní růžek – 1:1. Úspěšný byl také zkušený Lukáš Křeček, který si vybral opačnou stranu, než kam skákal Bojčuk a proměnil – 1:2. Nezaváhal ani Martin Borovička, jeho přesná střela byla takřka nechytatelná – 2:2. Jakub Grunert nic nevymýšlel, poslal míč doprostřed branky a mohl slavit – 2:3. Michal Horák namířil na opačnou stranu, než kam skákal Měsíček a znovu vyrovnal – 3:3. Drama pokračovalo. Milan Procházka trefil přesně k levé tyči a taktéž nezaváhal – 3:4. Jan Knobloch mířil tamtéž, nechal však vyniknout Měsíčka, který mu jeho pokus zneškodnil. Rozhodnout mohl Ondřej Kocourek, který ale v rozhodující chvíli selhal a také Bojčuk si připsal úspěšný zákrok. Oliver Špilár musel proměnit, svoji střelu namířil přesně pod břevno – 4:4. Jakub Šimkovský s jistotou proměnil na opačnou stranu, než kam skákal Bojčuk a poslal svůj tým znovu do vedení – 4:5. Marek Sedláček trefil míč do tyče, od které se ale odrazil za brankovou čáru a Benátečtí znovu vyrovnali – 5:5. Filip Suchý zakončoval placírkou doprostřed branky, Bojčuk ale zůstal stát a penaltu mu lapil. Radek Žaloudek následně otřel míč o břevno, avšak proměnil a rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Benátkách – 6:5.

Benátečtí tak získali velmi cenné dva body proti těžkému soupeři, který bude hrát ve vrchních patrech třetiligové tabulky. Nyní již jejich zraky směřují k dalšímu zápasu, kdy zajíždí na horkou štěchovickou půdu. Pojede se jim tam dobře, s pěti body ze dvou posledních zápasů v zádech.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Dle mého názoru jsme dnes hráli proti jednomu z nejfotbalovějších týmů v této soutěži. Zisk dvou bodů tudíž vnímám jako velmi cenný. Na Litoměřicku se určitě projevilo středeční pohárové utkání proti Slavii, které je stálo mnoho sil. Z našich hráčů cítím chuť dokázat, že máme na víc, než je naše aktuální postavení v tabulce. Kluci utkání poctivě odmakali a já bych jim za jejich výkon rád poděkoval. Jsme však nohama na zemi a budeme pracovat dál. Za náš tým mohu slíbit, že se porveme i o další body, které jsou ještě ve hře v podzimní části.

Vasil BOEV

FK Litoměřicko Vasil BOEV

Přijeli jsme sem vyhrát a odvézt odsud tři body. Z jednobodového zisku jsme naprosto zklamaní. Myslím si, že naše hra odpovídala tomu, že jsme tu měli vyhrát. V prvním poločase jsme měli tři stoprocentní šance, ve druhém dvě. Z toho jsme však dali pouze jednu branku. Na gól domácích jsme ještě sami nahráli. Tohle bylo z naší strany hrozné, strašné. V utkání jsme byli lepším týmem, hlavně ve druhém poločase, kdy jsme domácí tlačili. Hráli jsme do plných, ale i tak jsme se dostali do dvou šancí, které jsme měli proměnit.

Předzápasové představení soupeře FK Litoměřicko naleznete​ ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FK Litoměřicko ZDE!

• Zápy – Olympia HK 0:2 (0:0)

Příští 13. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Litoměřicko – Jirny (10:15),  Vyšehrad – Dobrovice (10:15), Olympia HK – Domažlice (10:15), Písek – Tachov (10:15), Králův Dvůr – Chrudim (10:30), Hořovicko – Zápy, NEDĚLE: Štěchovice – Benátky, Táborsko "B" – Benešov (10:15), Převýšov – Vltavín (10:15).