Rondzik – Řehák, Edge, Šlehofer, Hrachovec (73. Zeman) – Hlinka (34. J. Held), Voráček (80. Sajtl), Milec, Šindelář – M. Held (90. Grobár), Němec (61. Řezáč)

25. Horák, 73. Žaloudek – 43. M. Held, 78. Šlehofer, 80. Voráček

Košan – Mudra, Pastyřík

Petera Josef

Benátky opět nevstřelily branku a nemohly tak pomýšlet na body!

Ani další domácí zápas nedokázali benátečtí fotbalisté zvládnout. Což o to, snaha se domácím upřít rozhodně nedá, avšak pouze jedna střela, která směřovala mezi tyče je velmi špatným vysvědčením ofensivních hráčů. Vyrovnaný zápas proti Písku rozhodla nepřehledná situace po rohovém kopu v 65. minutě, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Martin Held a vstřelil jedinou branku utkání. Benátečtí protáhli šňůru bez vstřelení branky na nelichotivých 391 minut.

Od úvodních minut byli Benátečtí mírně aktivnějším týmem. Vybojovali několik rohových kopů, ze kterých se ale do koncovky nedostali. Zpoza pokutového území pálil také Borovička, jehož rána ale k brankáři Rondzikovi nedoputovala. Nepřesný byl též hlavičkující Sedláček. Zašumělo to také na druhé straně, kde ale Šlehofer hlavou branku minul. Ve 30. minutě přišla také první střela zápasu, která směřovala mezi tyče, měl ji na svědomí Hlinka, brankář Bojčuk byl ale na místě. O šest minut později vysunul Horák Kamlacha, který z pravé strany prověřil Rondzika. Jak se později ukázalo, Benátečtí už mezi tři tyče ve zbytku utkání nevystřelili. O chvíli později Horákův přímý kop skončil vedle pravé tyče písecké branky. Dvě minuty před poločasovou přestávkou měli domácí výhodu trestného kopu z velmi dobré vzdálenosti. Borovička však trefil pouze dobře postavenou zeď. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Úvod druhého poločasu orámovala nebezpečná střela Martina Helda, která ale skončila pouze v boční síti. Jestliže domácí byli v prvním poločase aktivnější, v tom druhém se karta lehce obrátila. Velmi dobrý Hrachovcův centr proletěl pokutovým územím, adresáta ale nenašel. Podobně skončil i Kocourkův střílený centr ze 64. minuty. O minutu později padla jediná branka zápasu. Po rohovém kopu vznikl před Bojčukem zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Martin Held, jenž procpal míč za brankovou čáru – 0:1. S domácími mohlo být o čtyři minuty déle ještě hůře. Po rychlém protiútoku zakončoval z vápna střídající Řezáč, jehož nepříliš razantní střelu dokázal Bojčuk zneškodnit. V 76. minutě byl kousek za vápnem faulován domácí Sedláček. Míč si k zahrávání přímého kopu postavil Šíma, který ale o kousek přestřelil. Na druhé straně byl nepřesný hlavičkující Jakub Held. Osm minut před koncem posílili benátečtí trenéři ofensivu Korcem, který ihned vybojoval trestný kop. Sám se také ujal jeho exekuce, pravou tyč ale asi o půl metru minul. Tentýž hráč se dostal do zajímavé šance v 85. minutě, kdy přebral míč vně vápna, branku hostů ale netrefil. V poslední minutě se do vápna Písku vydal při rohovém kopu i brankář Bojčuk, míč však do pokutového území vůbec nedoletěl. Rychlý útok hostů pak zastavil odpískaný ofsajd. Po dvouminutovém nastavení hlavní rozhodčí Košan zápas ukončil.

Benátečtí tak znovu neukořistili ani jeden bod a jejich situace začíná být velmi kritická. Nyní je čeká cesta do Benešova, kde se utkají s dalším týmem ze spodku tabulky. Podaří se jim konečně vstřelit branku a případně stáhnout bodové manko na další týmy?

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Toto utkání bylo pro mě soubojem o šest bodů a našemu týmu jsem pevně věřil, že ho vítězně zvládne. Bohužel se tak nestalo. V první poločase jsme byli opticky aktivnější než soupeř, ale bez vytvoření vyložené šance. V úvodu druhého poločasu nás soupeř zatlačil a ze svého tlaku vstřelil vítěznou branku po rohovém kopu. Je pro mě tristní, že jsme neproměnili žádnou z mnoha slibných útočných standardních situací, které v utkání byly nařízeny v náš prospěch. Někteří naši hráči mě zklamali svým výkonem a někteří neplněním stanovených taktických pokynů. Tyto skutečnosti určitě nenechám bez povšimnutí.

Ondřej PRÁŠIL

FC Písek Ondřej PRÁŠIL

Bylo zřejmé, že tento zápas bude o jedné brance. Myslím si, že v prvním poločase byli domácí aktivnější. Vytvořili si více šancí, i když první půle nebyla na šance tak výrazná. Ve druhém poločase jsme dokázali vstřelit branku ze standardní situace a myslím si, že hlavně v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky jsme byli aktivnější. Toto vítězství jsme si možná trošku zasloužili.

Předzápasové představení soupeře FC Písek naleznete​ ZDE!

• Zápy – Převýšov 4:0 (1:0)

Příští 11. kolo v 15:30 hod., SOBOTA:  Benešov – Benátky (10:30), Králův Dvůr – Jirny (10:30), Vyšehrad – Zápy (10:15), Olympia HK – Chrudim (10:15), Písek – Litoměřicko (10:15), Hořovicko – Tachov, NEDĚLE: Táborsko "B" – Dobrovice (10:15), Převýšov – Domažlice (10:15), Štěchovice – Vltavín.