Bojčuk – Horák, Karásek, Borovička, Sudek – Kamlach (46. Krýda), Sedláček, Lacek (84. Štrbík), Šíma (74. Jäger), Korec (54. Houžvička) – Špilár

79. Maruš – 33. Špilár, 37. Sedláček

M. Paták – V. Paták, Kříž

Sádovský Peter

Z hlavního města od týmu Loko Vltavín Benátky body nepřivezly !

Benátečtí fotbalisté se nachází v hluboké výsledkové krizi. Body nepřivezli ani z pražského Vltavínu, kam odcestovali ve zraněním notně zdecimované sestavě. Na lavičce náhradníků se posadilo několik hráčů z rezervy, kteří v průběhu zápasu naskočili do hry a většina z nich si připsala vůbec svůj první start ve třetí nejvyšší soutěži. Benátečtí již třetí po sobě jdoucí zápas nevstřelili branku a z Holešovic se vraceli s porážkou 0:2.

Od začátku utkání měli domácí trošku více balon na svých kopačkách. Obrana Benátek ale pracovala dobře. Pokud přišla střela, která mířila mezi tři tyče, našla připraveného brankáře Bojčuka. Chvíli před půl hodinou hry se dostali Benátečtí do zajímavé šance. Rychlý Kamlach přehodil brankáře Pávka, avšak domácí stihli ještě před brankovou čárou míč ukopnout. Ve 39. minutě již udeřilo. Přesný centr z pravé strany směřoval na zadní tyč, kde Jan Hodas předběhl Horáka a zamířil přesně pod břevno – 1:0. O chvíli později vstřelili domácí další gól, ten ale nebyl pro přestupek proti pravidlům uznán. V předposlední minutě vytvořili Benátečtí závar před Pávkem, domácí se ale dokázali ubránit.

Úvod druhého poločasu načala Korcova střela, kterou ale zneškodnil připravený Pávek. V 51. minutě se ve zmatku před Bojčukem nejlépe zorientoval Richard Macháč, který tvrdou střelou poslal míč do horní poloviny brány – 2:0. Chvíli poté mohli domácí zvýšit po akci Abeny, stříleli ale příliš vysoko. Poté bylo k vidění několik nepřesností z obou stran. Náznak šance si hosté vytvořili dvacet minut před koncem, avšak Pávek zasáhl úspěšně. V závěru utkání se akce přelévaly ze strany na stranu, leč bez gólového efektu.

Benátečtí tak nerozšířili své skromné bodové konto a nebezpečně zabředli do sestupového pásma. Nyní přijíždí do středu Čech jihočeský Písek, kterého nezachytila letošní sezóna taktéž v ideální formě. Podaří se benáteckým hráčům po dlouhé době vstřelit branku a bodovat?

Martin FRÝDEK

Loko Vltavín Martin FRÝDEK

Po ospalejším začátku jsme se postupem času začali zlepšovat. U nás je to stále stejné, nehrajeme špatně, avšak soupeř střílí branky. Tentokrát to díky bohu neplatilo. Vypracovali jsme si hodně šancí. Bylo dobře, že jsme první branku vstřelili my a nemuseli tak dotahovat. Ve druhé půli měl soupeř snad jen jednu nebezpečnou situaci ve vápně, kterou ale velmi dobře vyřešil náš brankář. Zápas jsme tak dohrávali v klidu. Jak jsem již řekl, vytváříme si dost brankových příležitostí, avšak chybí nám klid v koncovce a větší důraz.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Do utkání jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, kteří si doléčují svá zranění. Tento fakt byl v naší hře znatelný. Zejména v osobních soubojích jsme nedokázali konkurovat. Soupeř naopak prokázal svou zkušenost a kvalitu. V celém průběhu utkání nás přehrával a po zásluze zvítězil. V utkání jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, které jsme bohužel neproměnili. Zejména samostatný únik Honzy Kamlacha ve 29. minutě nás mohl poslat do vedení, což by nám pomohlo a soupeře naopak znervóznělo.

Předzápasové představení soupeře Loko Vltavín naleznete​ ZDE!

• Olympia HK – Jirny 0:2 (0:1)

Příští 10. kolo v 16:00 hod., SOBOTA:  Chrudim – Vyšehrad (10:15), Litoměřicko – Králův Dvůr (10:15), Vltavín – Benešov (10:15), Tachov – Olympia HK, Domažlice – Táborsko "B", Dobrovice – Štěchovice, NEDĚLE: Benátky – Písek, Zápy – Převýšov, Jirny – Hořovicko.