Bojčuk – Sedláček, Karásek, Bodeček (76. Borovička), Sudek – Kocourek (78. Frimpong), Knobloch, Šíma (61. Lacek, 90. Mižič), Žaloudek, Ivanov (13. Kamlach) – Špilár

Frydrych – Strasser (46. Kouřil), Novotný, Duben – Prošek, Demeter, Ptáček (46. Korba), Poděbradský – Kraják, Jukl (84. Kosař), Očovan (86. Ličman)

18:13

22. Kamlach, 35. Sedláček, 69. Žaloudek, 84. Špilár – 39. Strasser

Kalenda – Trska, Žáková

Bláha Vladimír

Benátky vždy dotahovaly náskok soupeře a nakonec získaly první dva body do třetiligové tabulky za výhru na penalty !

Až ve čtvrtém kole získali benátečtí fotbalisté první body do třetiligové tabulky. Bodový zisk je o to potěšující, že se tak stalo proti hodně ambicióznímu týmu - královéhradecké Olympii. V poločase Benátky prohrávaly 0:2 a málokdo by si ně v tu chvíli vsadil. Zlepšenou hrou ve druhé půli však dokázali dvakrát vyrovnat a následně i se stoprocentní úspěšností zvládnout penaltový rozstřel. Dvoubodovým ziskem se Benátky odpoutaly z nelichotivého posledního místa.

Benátečtí vstoupili do zápasu rohovým kopem, ze kterého ale neudeřilo. O poznání lépe se dařilo na druhé straně ze stejné standardní situace Olympii. Přesný centr od rohového praporku doputoval k Michalu Demeterovi, který nechytatelnou hlavičkou rozvlnil síť – 0:1. Tato branka královéhradecké hráče rozhodně nabudila. Kraják byl ale nepřesný, podobně se vedlo na druhé straně Šímovi, který ohrozil pouze ochrannou síť. O chvíli později musel pro svalové zranění odstoupit Ivanov, jehož nahradil domácí odchovanec Kamlach. V 19. minutě se k hlavičce protlačil Špilár, jehož pokus ale hosté srazili na rohový kop. O chvíli později zkoušel na druhé straně Kamlach vymodlit penaltu, hlavní rozhodčí Kalenda ale pro jeho pád pochopení neměl a udělil mu žlutou kartu. Zajímavá byla také Kocourkova hlavička, ale ani proti tomuto pokusu nemusel někdejší mládežnický reprezentant Frydrych zasahovat. Po rychlém protiútoku následně nebezpečně zakončoval Očovan, do brankového prostoru ale nemířil. Bojčuka následně neohrozil ani Jukl. Po dalším rohovém kopu však hosté podruhé udeřili. Centr na zadní tyč směřoval přesně na hlavu Jiřího Dubna, který se v podobných situacích nemýlí a neomylný byl také nyní – 0:2. V poslední minutě se domácím naskytl zajímavý přímý kop, ten ale Sedláček nerozehrál vůbec dobře. O ohrožení Frydrychovy brány se snažil postarat v nastaveném čase Kamlach, který přizvedl Sedláčkův centr, hostujícího brankáře ale příliš neohrozil. Do kabin tak odcházeli rozhodně spokojeněji hosté, kdežto na benátecké straně se chystala bouřka.

O poločasové přestávce se rozhodovalo také o střídání či nestřídání domácího stopera Karáska, který si v první půli přivodil zranění. Zkušený benátecký hráč na hřišti zůstal a jak se později ukázalo, stal se klíčovou postavou. To hosté překvapivě dvakrát vystřídali. V 53. minutě přišel zčistajasna Kamlachův centr z pravé strany a hlavičkující Oliver Špilár nemohl být přesnější – 1:2. Benátečtí tak žili, kdežto favorizovaná Olympia se začala obávat o výsledek. Za zmínku z jejich strany stojí snad jen Juklova střela, která ale mířila nad břevno Bojčukovy brány. V 65. minutě přenesl Kamlach hru na Kocourka, který se neunáhlil a přízemním stříleným centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Milana Karáska, který vstřelil svůj premiérový gól ve třetí nejvyšší soutěži – 2:2. O minutu později ale mohlo být s benáteckými hráči opět zle-nedobře. Opět po rohovém kopu totiž znovu hlavičkoval Demeter, ale Bojčuk prokázal své kvality. Na druhé straně zajímavě centroval Knobloch, avšak Frydrych si nadvakrát poradil. V 72. minutě nastartoval na pravé straně Kraják, prohnal se kolem Sudka a odcentroval do pokutového území, kam si naběhl Richard Jukl a naprosto zmrazil domácí fotbalisty – 2:3. Čtvrtou branku mohl přidat o čtyři minuty déle Očovan, který usměrňoval velmi dobrý centr, hlavou však trefil břevno, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru. V 79. minutě také domácí zahrávali rohový kop, hostům se však podařilo odhlavičkovat míč relativně do bezpečí. Tam však svoji laxností o balon přišli, toho se chopil Milan Karásek a poslal ho přesně k pravé tyči – 3:3. O chvíli později se odhodlal ke střele zpoza vápna Knobloch a také Frydrych se musel činit, ten následně zalehl míč před střídajícím Lackem. O dvě minuty později Knobloch vysunul Špilára, který tvrdou střelou napálil levou tyč, od které se míč odrazil do hřiště. Hlavní rozhodčí poté nastavil čtyři minuty a konec zápasu byl doslova nervydrásající. Ve třetí nastavené minutě hosté vybojovali rohový kop, k hlavičce se znovu protlačil Duben, který koníčkem trefil vrchní část břevna. Chvíli poté hlavní rozhodčí ukončil zápas. Body se tak dělily, o druhém bonusovém  bodu musel rozhodnout penaltový rozstřel.

Jako první si vzal míč zkušený Michal Demeter a trefil se přesně do pravé šibenice – 0:1. Úspěšný byl také Jan Knobloch, který neomylně zamířil do horní poloviny brány – 1:1. Ondřej Kraják zaváhal a Daniel Bojčuk se činil – 1:1. Domácí Radek Žaloudek následně taktéž vymetl šibenici a poslal benátecké hráče do výhody – 2:1. David Ličman se musel orosit, když podstřelil domácího brankáře, míč přesto doputoval za brankovou čáru – 2:2. Nezaváhal ani Marek Sedláček, který tvrdou střelou poslal míč přesně k tyči – 3:2. Radek Korba zvolil střelu doprostřed brány, kde ale stál připravený Bojčuk – 3:2. Martin Borovička tak mohl rozhodnout a také se tak stalo, když se trefil umístěnou střelou k tyči – 4:2 a rozhodl o tom, že druhý bod zůstane ve středu Čech.

Benátečtí z pohledného zápasu proti jednomu z favoritů třetí ligy brali dva body, které mají svou cenu a váhu. Mohly by je povzbudit do dalších bojů. Nyní do Benátek nad Jizerou přijíždí daleký Tachov, výhra nad tímto soupeřem by se určitě hodila.

František ŠTURMA

SK Benátky František ŠTURMA

Naše výkony mají zápas od zápasu stoupající tendenci. Řekl bych, že se lepšíme a že jsme sehranější. Mužstvo si sedá. Myslím si, že v prvním poločase jsme, až na standardní situace, soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Standardky nám stále dělají problémy, je to o zodpovědnosti hráčů. Měli jsme slušné přechody do útoku, vytvořili jsme si i nějaké šance. Hra se odehrávala od vápna k vápnu. Jak jsem řekl, soupeř hrozil ze standardních situacích, ve kterých se ještě musíme hodně zlepšit. Líbil se mi vstup do druhé půle. Řekli jsme si, že zkusíme vstřelit kontaktní branku, což se nám podařilo. Snížili jsme na 1:2, posléze jsme i vyrovnali. Následně jsme prohrávali a opět vyrovnali. Kluky strašně chválím za obětavost a za bojovnost, kterou dnes předvedli. Bylo vidět, že chtějí s tímto soupeřem nějaký bod urvat. Myslím si, že díky té obětavosti, se k nám dnes štěstí přiklonilo. Zápas jsme dovedli až k penaltovému rozstřelu, ve kterém jsme se nemýlili. Dan Bojčuk nás suprově podržel, soupeře vychytal. Myslím si, že dva body jsou zasloužené.

Miloš SAZIMA

FC Olympia Hradec Králové Miloš SAZIMA

Po dvou standardních situacích jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Bohužel jsme ale usnuli na vavřínech a domácí nás svojí bojovností dotlačili k tomu, že se jim podařilo vyrovnat. Sice jsme se znovu dostali do vedení, ale hrubými individuálními chybami jsme o něj přišli. Do konce utkání se nám již nepodařilo žádnou útočnou akcí překlopit výsledek na naši stranu. Domácí vyhráli na penalty zaslouženě, protože měli větší vůli po vítězství.

Předzápasové představení soupeře z Olympie Hradec Králové naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FC Olympia Hradec Králové ZDE!

• Hořovicko – Vyšehrad 1:3 (1:0)

Příští  vložené 16. kolo v 17:00 hod., STŘEDA 7.9.:  Benátky – Tachov, Chrudim – Jirny, Zápy – Litoměřicko, Domažlice – Písek, Dobrovice – Králův Dvůr, Vltavín – Hořovicko, Benešov – Olympia HK, Štěchovice – Vyšehrad, Táborsko "B" – Převýšov.