Kočí – Matějka, Macej, Hendrych, Nosek – Pilík (71. Smolák), Doležal (54. Junek), Volešák, Drobílek (90+1. Kubík), Komjatý (86. Heřman) – Strnad (80. Madej)

35. Žaloudek, 84. Horák, 87. Mižič

Lerch – Štefan, Hasíková

Havránek Václav

Benátky doma proti Vyšehradu body nebraly !

Téměř totožný scénář jako úvodní utkání v Chrudimi. Přesně tohle charakterizuje první domácí zápas proti ještě vloni druholigovému Vyšehradu. Také v tomto utkání benátecký tým notně podržel výborný brankář Bojčuk a ještě pět minut před koncem byl nerozhodný stav 1:1. Poté ale Benátečtí inkasovali z kopačky Smoláka a když tentýž hráč v poslední minutě přidal svoji druhou branku, bylo jasné, že i z tohoto zápasu odejdou Benátky se sklopenými hlavami.

První střelu zápasu měl na svědomí hostující Pilík, který se uvolnil na pravé straně a prověřil brankáře Bojčuka, který ale dával pozor. Na druhé straně střílel zpoza vápna Pajer, ale také novic Kočí ve vyšehradské brance byl úspěšný, když rukavicemi srazil tento pokus nad břevno. O chvíli později zahrávali domácí rohový kop, po kterém střílel nepřesně Sedláček. Postupem času začali přebírat zkušenější hosté iniciativu. První vlaštovkou byla Strnadova zblokovaná střela, která přesto doskákala do Bojčukovy moci. O ohrožení Kočího branky se v 19. minutě snažil Kamlach, který ale neseřídil správně mířidla. O minutu později přišla velká šance šemíků. Benátečtí nepohlídali nabíhajícího Drobílka, jenž dostal přesnou přihrávku, proti němu ale Bojčuk vystartoval a tuto velkou šanci mladému záložníkovi zneškodnil. O chvíli později hlavičkoval v těžké pozici nepřesně zkušený Strnad. Přesně nemířila ani hlavička Matějky po Volešákově centru z přímého kopu. Po několika šancích hostů tak mohli udeřit domácí. Chybujícího Maceje obral o míč Šíma a tvrdou střelou z pravého křídla donutil Kočího zasahovat. Následně se vrhli Benátečtí do přečíslení, které ale nevyřešil zcela nejlépe Pajer, přesto vybojoval alespoň rohový kop. Po něm se dostal ke střele Sedláček, míč však skončil daleko za vyšehradskou bránou. Závěr první půle patřil naprosto jasně hostujícím hráčům, které se nastěhovali do pokutového území před Bojčukovu bránu. Tam nejprve otálel se střelou kapitán Hendrych, u kterého byl Bojčuk včas a jeho pokus dokázal zneškodnit. Poté dostával míč do vápna Pilík, Bodeček ho odhlavičkoval do nebezpečí, avšak po dalším centru se nejvýše do vzduchu vyšrouboval Strnad a jen těsně na balon hlavou nedosáhl. Někdejší elitní druholigový střelec selhal také v o mnoho větší příležitosti ve 38. minutě, kdy z pravé strany pospíchal zcela sám na benáteckého brankáře, který jej vychytal vytrčenou nohou. Několik dalších nebezpečných centrů Pražanů sebral jistě chytající Bojčuk. Právě zejména jeho zásluhou bylo skóre po první půli bezbrankové.

Do druhého poločasu udělal nespokojený domácí trenér Šturma dvě změny, když v kabině nechal Borovičku se Sedláčkem, které nahradil Ivanov a Karásek. Hned v první minutě musel dávat Bojčuk velký pozor. Strnad totiž přistrčil míč Doležalovi, jemuž se benátecký brankář vrhl pod nohy a míč mu sebral. Ještě v téže minutě fauloval kousek za pokutovým územím Nosek rychlonohého novice Ivanova a pro Benátky se rodila velmi zajímavá standardní situace. Míč si postavil Michal Horák a technickou střelou přes zeď rozjásal početné benátecké obecenstvo - 1:0. Vedení ale vydrželo benáteckým fotbalistům pouze deset minut. Nejprve se znovu zaskvěl Bojčuk, jenž vychytal Volešáka, míč se ale dostal na kopačky zcela volného Miloslava Strnada, který se v podobných situacích obvykle nemýlí - 1:1. Po hodině hry na druhé straně střílel Špilár, byl však velmi nepřesný. V 67. minutě spálil velkou šanci Strnad, který se potřetí v zápase ocitl tváří v tvář Bojčukovi, ten však slabou střelu vyšehradského útočníka schoval do své náruče. V 69. minutě byl těsně za pokutovým územím poslán na trávník Šíma a hlavní rozhodčí Lerch odpískal trestný kop. Toho se tentokrát ujal Bodeček, tvrdou ranou ale těsně přestřelil. O čtyři minuty později stálo při benáteckých hráčích obrovské štěstí. Přímý kop z levé strany propadl před úplně volného Hendrycha, který zcela sám před Bojčukem selhal a znovu nechal vyniknout domácího brankáře. Menší závar vznikl také na druhé straně po nebezpečném centru Knoblocha, Benátky se však k míči neprotlačily. Třináct minut před koncem kopali další přímý kop domácí fotbalisté. Korcovu střelu zvedla zeď, avšak Kočí nedokázal dostat míč pod kontrolu, pouze ho vyboxoval. Frimpong poté přes hlavu vracel míč do pokutového území, kde ale k němu Ivanovovi kousek chyběl. Sedm minut před koncem se snažil individuální akcí prosadit Ghaňan Frimpong, následně se míče chopil Ivanov, slabou střelou ale Kočího neohrozil. O minutu později fauloval na pravé straně Horák a hosté rychlým rozehráním překvapili domácí obránce. Junkovu střelu však dokázal Bojčuk vytěsnit do boční sítě. Po následném rohovém kopu už však udeřilo. Po velkém závaru Benátečtí neobsadili střídajícího Davida Smoláka, který měl lehkou úlohu a doklepl míč za brankovou čáru - 1:2. Benátečtí vrhli všechny síly do útoku. Na více než na Karáskovu nepřesnou střelu se ale už nezmohli. Naopak ještě jednou inkasovali. Po další standardní situaci, tentokrát z levé strany, propadl míč až před Davida Smoláka, který podruhé v zápase skóroval a pohřbil tak veškeré benátecké naděje - 1:3. Ve čtyřminutovém nastavení byla nejnebezpečnější Žaloudkova střela z hranice vápna, kterou ale dokázal Kočí vyrazit. Poté už zazněl poslední hvizd rozhodčího Lercha.

Benátečtí tak sehráli obdobný zápas jako před týdnem v Chrudimi. I nyní sahali minimálně po bodu, ale po vlastních chybách se o zisk připravili. Nyní čeká Šturmovi svěřence velmi těžký zápas na půdě loňského druhého celku a tradičního soupeře benáteckého celku - v nedalekých Zápach. Loňský remízový výsledek však jasně ukazuje na to, že i s tímto soupeřem se dá odehrát kvalitní utkání, které může smazat nelichotivou nulu v třetiligové tabulce.

František ŠTURMA

SK Benátky František ŠTURMA

Prohospodařili jsme první poločas. Řekli jsme si, že do zápasu vstoupíme aktivně, a to se nepovedlo. Soupeř byl lepší a nebýt Dana Bojčuka, třikrát jsme inkasovali. S první půlí tedy nejsem vůbec spokojen. O přestávce jsme si nějaké věci vysvětlili. Vstup do druhého poločasu byl z naší strany lepší. Po zasloužené standardní situaci jsme se dostali do vedení. Od našich hráčů mi chyběl především důraz a rychlejší práce s míčem. Přesně na tohle se zaměřujeme na tréninku, avšak vše nám strašně dlouho trvá. Vyšehrad byl prostě důraznější. Dokud se nezlepšíme, nebudeme pracovat v jiném tempu, tak nemůžeme být úspěšní.

Jaroslav KLÍMA

FK Slavoj Vyšehrad Jaroslav KLÍMA

Ze zápasu jsme udělali zbytečné drama. Utkání jsme měli v pohodě rozhodnout již v prvním poločase, kdy jsme neproměnili vyložené šance. Poté jsme museli brankový stav obracet. Jak jsem již řekl, v tu chvíli ale už mělo být utkání dávno rozhodnuto.

Předzápasové představení soupeře z Vyšehradu naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FK Slavoj Vyšehrad ZDE!

• Jirny – Dobrovice 5:1 (4:0)

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Vltavín – Jirny (10:15), Vyšehrad – Olympia HK (10:15), Benešov – Litoměřicko (10:30), Domažlice – Chrudim, Dobrovice – Tachov, NEDĚLE: Zápy – Benátky, Štěchovice – Písek, Táborsko "B" – Králův Dvůr (10:15), Převýšov – Hořovicko (10:15).