Bojčuk – Sedláček, Borovička, Karásek, Horák – Kamlach (75. Sudek), Žaloudek, Šíma, Korec (65. Mižič), Ivanov (51. Knobloch)  Špilár (88. Frimpong)

40. Kesner – 22. Horák, 38. Sedláček, 53. Korec

M. Paták – V. Paták, Duda

Moník Pavel

Benátky se vrátily z Chrudimi bez bodů !

Stejně jako vloni, tak i letos, začali benátečtí fotbalisté třetiligovou soutěž na trávníku velmi silné Chrudimi. Vloni odsud odvezli jeden bod za bezbrankovou remízu a následnou porážku v penaltách. Letos se jim nepodařilo udržet nerozhodné skóre a pět minut před koncem inkasovali z kopačky střídajícího Haufa, který tak rozhodl o tom, že ambiciózní Chrudim zvítězila 2:1.

Začátek zápasu byl pro benátecké fotbalisty jako ze špatného snu. Hned ve 2. minutě se Mastíkova střela odrazila k exligovému Filipu Klapkovi, jenž nedal benáteckému brankáři Bojčukovi sebemenší šanci zasáhnout – 1:0. O chvíli později kopal domácí špílmachr Kopecký standardní situaci, trefil však pouze připraveného hostujícího brankáře. Následně předvedl úchvatné sólo rychlonohý Řezníček, kterého hosté s vypětím všech sil na poslední chvíli čistě zastavili. Ve 12. minutě si tutovou šanci vypracoval chrudimský Kesner, který se elegantně proháčkoval až před Bojčuka, jenž jej excelentním zákrokem vychytal. Chrudimští byli na koni. Další střelu Kopeckého vyrazil Bojčuk na rohový kop. Po centru před pokutové území pálil z voleje Řezníček, jeho velmi dobré zakončení však zablokovala obranná hráz Šturmových svěřenců. O dvě minuty později se připomněli také hosté. Ivanov dokázal v souboji jeden na jednoho vystřelit, avšak Mrázkovu branku minul. Poté Štoček vysouval Kesnera, který mohl postupovat sám na Bojčuka, byl však nachytán pomezním rozhodčím Dudou v ofsajdové pasti. Úspěšnější již byl Kučera, ten však nesrovnal správně mířidla, a tak Bojčuka vůbec neohrozil. Ve 32. minutě vysunul Sedláček Kamlacha, ten si poradil v souboji jeden na jednoho a odcentroval do pokutového území na Korce, který si všiml nabíhajícího Olivera Špilára, poslal mu přesnou přihrávku a slovenský útočník v benáteckých službách propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. První poločas ukončila hlavička domácího Kučery, které sice mnoho nechybělo, přesto se mezi tři tyče nevměstnala.

Ve druhé půli pokračoval stejný herní obrázek jako v poločase prvním. Chrudimští stále útočili, byli nebezpečnější, avšak obrana Benátek pracovala téměř bezchybně. Přesto v 55. minutě pozapomněla na kanonýra Štočka, který z pravé strany prověřil Bojčuka, jenž ale schoval míč do své náruče. Hostující brankář byl oporou svého celku, vyznamenal se také po Radoušově hlavičce, které předcházel rohový kop Kesnera. Po dalším rohovém kopu přečetli Benátečtí chrudimský signál a mohli postupovat v přečíslení dvou na jednoho. Korec vysouval střídajícího Knoblocha, jemuž ale byl odmáván a později odpískán ofsajd. Poté se ale hra znovu nastěhovala před Bojčuka. Nejprve Řezníček jeho bránu minul. Poté jej prověřil Dostálek, jehož ránu benátecký brankář dokázal zneškodnit. Po dalším přímém kopu domácích trefil Kopecký pouze dobře postavenou zeď, Řezníček byl poté o mnoho úspěšnější, avšak brankový prostor o malý kousek minul. Tlak favorizovaného týmu pokračoval, Kopecký byl při další své střele nepřesný. Tentýž hráč poté protáhl Bojčuka, který ale znovu vyrazil míč na rohový kop. V 80. minutě dostal sice Štoček míč za záda benáteckého brankáře, avšak nacházel se v ofsajdovém postavení, čehož si pomezní rozhodčí Viktor Paták všiml. Agilní Kopecký poté znovu ohrožoval Bojčukovu branku, hosté se ale zuby nehty ubránili. Velké štěstí měli hosté v 84. minutě, kdy Kesner doslova nedotlačil míč za brankovou čáru. O minutu později už se ale favorit utkání přece jen radoval. Střídající Ondřej Hauf napřáhl zpoza pokutového území a Daniel Bojčuk se po jeho přesné střele k pravé tyči natahoval marně – 2:1. Po této brance se opaření hosté do ohrožení Mrázkovy brány již nedostali.

Z Chrudimi si tak na cestu do Benátek nepřibalili žádný bod. Nutno dodat, že výhra domácího týmu byla zasloužená. Benátečtí ovšem i tak sahali po bodu a následném penaltovém rozstřelu. Jejich výkon, zejména v obranné fázi, nebyl vůbec špatný. Nyní přijíždí k řece Jizeře ještě vloni druholigový Vyšehrad. Body z tohoto utkání by se náramně hodily.

Pavel JIROUSEK

MFK Chrudim Pavel JIROUSEK

V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Vstřelili jsme rychlou branku, bohužel jsme nepřidali druhou. Jak to tak bývá, hosté z první ojedinělé šance vyrovnali. Obdržená branka nás malinko srazila, chvilku jsme z toho byli vykulení. První poločas se tak jen dohrával. Ve druhém poločase to byla z naší strany hra na jednu bránu. Gól visel dlouho ve vzduchu. Nakonec jsme ho také v závěru vstřelili. Vyhráli jsme oprávněně.

František ŠTURMA

SK Benátky František ŠTURMA

V prvním poločase byli domácí lepším týmem, avšak dokázali jsme s nimi držet krok. Nerozhodný výsledek tedy odpovídal dění na hřišti. Ve druhé půli jsme zalezli a soupeř nás začal přehrávat. K dispozici měl velké množství standardních situací. Kluky chválím, že odolávali až do posledních zbytků sil, tedy až do toho dramatického závěru. Dopředu jsme však byli velmi málo nebezpeční. Chrudimští zaslouženě vyhráli.

Předzápasové představení soupeře MFK Chrudim naleznete ZDE!

• Zápy – Tachov

Příští 2. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Olympia HK – Převýšov (pátek 19:30), Písek – Benešov (10:15), Litoměřicko – Vltavín (10:15), Chrudim – Zápy (10:15), Králův Dvůr – Štěchovice (10:30), Hořovicko – Táborsko "B", Tachov – Domažlice, NEDĚLE: Benátky – Vyšehrad, Jirny – Dobrovice.