Michňa – Lukeš, Toml, Borovička, Fabián – Jiránek (75. Karásek), Mar. Sedláček, Škarecký, Mich. Sedláček (67. Ansuma), Mendy (59. Korec) – Synek (59. Horák)

Hocek – Matoušek, Šulcová

Adamec Radim
Hráč utkání Petr Mužík Hráč utkání Tomáš Fabián

Benátky vezou cenný bod z dalekých Domažlic!

K silnému protivníkovi jeli s respektem, avšak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Hocka byla na jejich tvářích zjevná spokojenost. Benátečtí fotbalisté se prezentovali v Domažlicích slušným výkonem, za který si bod po devadesáti minutách rozhodně zasloužili. Jediným úspěšným střelcem hostí se stal útočník Korec, pro nějž to byla první třetiligová branka. V následném penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří si tak připsali o bod více.

Benátečtí vstoupili do utkání zajímavou šancí. Fabián z levé strany posadil míč na Synkovu hlavu, hostující útočník ale mířil pouze do míst, kde stál brankář Šiman. Poté převzaly iniciativu domácí Domažlice. Roubalova střela zpoza Fabiána však skončila v boční síti hostující brány. Na druhé straně zkoušel štěstí skákavým pokusem Synek, avšak domažlický brankář a zároveň bývalý mládežnický reprezentant byl připravený. V 19. minutě zahrávaly Domažlice rohový kop. Po přesném centru se dostal k hlavičce Braun a Michňa musel dávat velký pozor. Toto varování zřejmě nebylo dost důrazné. O čtyři minuty později pláchl hostům Černý a Michňa se musel opět zaskvět, když vyrazil střelu domažlického útočníka z vyložené pozice do bezpečí. Střelecký pokus si následně připsal po Mendyho přihrávce Marek Sedláček, Šiman byl však na místě. Tentýž hráč střílel i o pár desítek sekund později, jeho pokus byl o mnoho razantnější, ale také nepřesnější. Akce se přelévaly ze strany na stranu, nebezpečné ale příliš nebyly. Zmínit můžeme snad jen Braunovu střelu po vysunutí Roubala. Dobrým obranným zákrokem se však prezentoval benátecký obránce Borovička, který prvně jmenovanému do rány skočil a srazil ji na rohový kop.

Úvod druhé půle orámoval několik centrů z benáteckých kopaček, spolehliví obránci Domažlic či brankář Šiman si s nimi ale vždy poradili. O mnoho nebezpečnější byl pokus Provoda z 53. minuty, který i s tečí jednoho z hostů skončil kousek nad břevnem. Po následném centru se dostal do koncovky Mužík, jehož ale jistý Michňa vychytal. V 62. minutě byl ale už i on na domažlickou standardku krátký. Centr střídajícího Špírka usměrnil za záda benáteckého brankáře Marek Bauer a hráči z Chodska se mohli mocně radovat – 1:0. Na druhé straně se o zteč pokoušel Fabián, jeho zajímavý centr směřoval do branky a Šiman musel vytěsnit míč na rohový kop. Tito dva hráči byli v akci také o několik minutek později, z minisouboje ale znovu vyšel lépe mladý brankář. V 73. minutě se dostával do zajímavého sóla střídající Korec, míč si ale špatně zpracoval a o nadějnou šanci tak přišel. Jeho chvíle ale teprve měla přijít. Ještě před tím vhodil Lukeš dlouhý aut na Borovičku, ten však křížnou střelou minul. V 79. minutě napřáhl zpoza vápna svoji slabší pravou nohou Martin Korec a brankář Šiman se za míčem pouze smutně ohlédl – 1:1. Domažličtí se mohli dostat zpět do vedení o dvě minuty později po standardní situaci, míč sice v brance skončil, ještě před tím ale pomezní rozhodčí Šulcová signalizovala ofsajdové postavení domácích hráčů. O osudu tohoto zápasu tak musely rozhodnout penalty.

Penaltový rozstřel:
Martina Korce vstřelená branka určitě nabudila. Také v penaltovém rozstřelu zachoval chladné nervy a naprosto přesnou střelou nedal Šimanovi sebemenší šanci zasáhnout. Do téměř totožného místa ale vzápětí pálil také Miroslav Špírek. Úspěšný byl také benátecký Martin Škarecký, který svůj pokus usměrnil přesně k pravé tyči. Nezaváhal ani střelec jediného domažlického gólu Marek Bauer, byť si Michňa na jeho střelu sáhl, Bauer vyrovnal. Marek Sedláček se s ničím nepáral a tvrdou střelou doprostřed branky poslal svůj tým do vedení. Přesný byl ale také Petr Mužík a tak se na první zaváhání stále čekalo. Také Martin Borovička slavil úspěch, Šiman sice vystihl stranu, kam střela mířila, ta ale byla dostatečně razantní. Pomalý rozběh Milana Brauna a následná střela k levé tyči opět vyrovnala skóre. Zaváhání přišlo v páté sérii. Hostující Milan Karásek mířil do středu branky, tam ale zasáhl Šiman. Rozhodnutí tak měl na svých kopačkách Petr Došlý. A byl přesný. Tvrdou střelou k pravé tyči rozhodl o tom, že o bod více si z tohoto zápasu připíší Domažlice.
Penalty proměnili v tomto pořadí: Špírek, Bauer, Mužík, Braun, Došlý – Korec, Škarecký, Marek Sedláček, Borovička. Neproměnili: Karásek.

Benátečtí zanechali na Chodsku dobrý dojem a získaný bod je může těšit. Závěr třetiligové soutěže ale jistě bude ještě zajímavý. Nyní hostí Středočeši pražský Loko Vltavín, tedy tým, který koketuje s postupem do druhé nejvyšší soutěže. Netřeba připomínat, že se bude jednat o více než těžký zápas.

Jiří SKÁLA

TJ Jiskra Domažlice Jiří SKÁLA

Byl to vyrovnaný zápas. Možná, kdybychom nechybovali po jedné autové situaci, tak bychom asi vyhráli. Řekl bych, že o jednu branku jsme asi byli lepším týmem. Zápas byl plný soubojů, s dobrým nasazením z obou stran, avšak spíše průměrné třetiligové utkání. Nakonec jsme si druhý bod připsali po penaltovém rozstřelu, což je pro nás pozitivní.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Obzvláště v prvním poločase to bylo vcelku vyrovnané utkání. Přestáli jsme jednu stoprocentní šanci domácího týmu, při které nás podržel brankář Michňa. Měli jsme několik brejkových situací, v nichž se nám ale nepovedla finální přihrávka. Ve druhé půli jsme ve středu hřiště zbytečně ztratili míč, plynula z toho standardních situace, při které jsme inkasovali. Poté jsme vstřelili velmi pěknou branku, díky které máme bod. Ten musíme brát a jsme s ním spokojeni.

Předzápasové představení soupeře z Domažlic naleznete ZDE!

ON-LINE: TJ Jiskra Domažlice – SK Benátky ZDE!

• Most – Zápy 0:2 (0:1)

Příští 30. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Tachov – Táborsko "B" (10:30), Dobrovice – Domažlice, Králův Dvůr – Brozany, NEDĚLE: SK Benátky – Vltavín, Zápy – Převýšov, Čáslav – V.Žižkov, Štěchovice – Písek, Benešov – Most (středa 18.5. od 18:00).